Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-02-2004
Письменники й видавці: Ліквідуємо неписьменність урядовців!
Зелений Пес

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1077828229.html


Рукописи горять.

Тел. оргкомітету (044)467-50-24
3 березня о 12-00 у приміщенні УНІАН

ЛІКВІДУЄМО НЕПИСЬМЕННІСТЬ УРЯДОВЦІВ!


Ми, українські письменники та видавці, провели 4 лютого 2004 року під стінами Кабміну акцію "Рукописи горять". Метою акції було поінформувати Уряд про наявність у державі вітчизняних книжок, видавництв та національної культури загалом.

Реакція влади мала дві версії:
- Мінфін повідомив, що все і так добре.
- Віце-прем’єр з гуманітарних питань повідомив, що все буде добре тоді, коли приймуть Закон № 4000-1 з поправками до бюджету.

Очевидно, що Уряд не розуміє справжньої глибини культурної кризи у країні. Про це свідчить і той факт, що у книгарнях столиці з дня акції так і не було зафіксовано жодної появи вищих посадових осіб України.

Одною із задач інтеліґенції в Україні завжди була просвіта найбільш темних верств населення. І сьогодні ми не маємо права залишити без своєї допомоги урядовців.
Тому ми, учасники акції "Рукописи горять", розробили і пропонуємо проект Закону України "Про невідкладні заходи з підвищення культурного рівня Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України та державних службовців".

Цей закон зобов’язує урядовців та відповідальних держслужбовців не рідше ніж один раз на рік відвідувати театральну виставу, філармонійний концерт, кіно, вітчизняний естрадний концерт, а крім того читати не менше ніж 1 (Одну) на рік книжку українського автора.

Закликаємо депутатів якомога швидше зареєструвати та прийняти цей законопроект у встановленому порядку. Бо держава – це не тільки кордони, армія, податкова та суд, але й культурна політика. І ті, хто керує державою, повинні мати гарантований мінімальний культурний рівень.

Запрошуємо усіх 3 березня о 12-00 в УНІАН для обговорення програми ліквідації неписьменності урядовців.

Юрій Андрухович Оксана Забужко Брати Капранови
Андрій Курков Петро Мацкевич Юрій Покальчук
Леонід Фінкельштейн Василь Шкляр


ПРОЕКТ.


Закон України "Про невідкладні заходи з підвищення культурного рівня Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України та державних службовців"


Цей Закон встановлює систему заходів, які покликані забезпечити підвищення культурного рівня працівників державних органів виконавчої влади в галузях світової та української культури. Метою Закону є підвищення компетентності працівників виконавчої влади при прийнятті рішень, які впливають на стан і розвиток культури в Україні.

Стаття 1. Прем'єр-міністр України, члени Кабінету Міністрів України та державні службовці, які обіймають посади першої та другої категорії, зобов’язані не рідше ніж один раз на рік відвідати:
· театральну виставу українського театру;
· філармонійний концерт, або оперну, або балетну виставу за участю українських виконавців;
· кінопоказ фільму українського виробництва в українському кінотеатрі;
· естрадний концерт українського виконавця.

Стаття 2. Державний комітет телебачення та радіомовлення України один раз на рік протягом січня зобов’язаний скласти перелік художніх книжок українських авторів, виданих в Україні за минулий рік та опублікувати його в газеті "Урядовий кур’єр".

Стаття 3. Прем'єр-міністр України, члени Кабінету Міністрів України та державні службовці, які обіймають посади з першої по сьому категорії включно, зобов’язані протягом календарного року з дня оприлюднення переліку книжок Державного комітету телебачення та радіомовлення України відповідно до ст. 2 цього Закону прочитати не менше ніж 1 (Одну) книжку з цього переліку.

Стаття 4. Внести такі зміни до Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 52, ст.490):

доповнити статтю 5 "Етика поведінки державного службовця" словами:
"Державний службовець не повинен публічно розповсюджувати завідомо неправдиву інформацію та вводити в оману громадськість та представників засобів масової інформації навіть за наявності наказу керівника."

викласти останній абзац статті 10 "Основні обов'язки державних службовців" в такій редакції:
"Державний службовець повинен діяти в межах своїх повноважень. У разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству або етичним вимогам до поведінки державного службовця, переліченим у статті 5 цього Закону, державний службовець зобов'язаний невідкладно в письмовій формі доповісти про це посадовій особі, яка дала доручення, а у разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу."

доповнити статтю 17 "Присяга державних службовців" після слів "охороняти права, свободи і законні інтереси громадян" словами:
"постійно підвищувати свій культурний рівень в галузях світової та української культури,".

доповнити статтю 30. "Підстави припинення державної служби" таким підпунктом:
"8) систематичне порушення вимог Закону України "Про невідкладні заходи з підвищення культурного рівня Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України та державних службовців".

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1077828229.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua