Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 04-03-2004
Причетні до книговидання: Бігом по книгарням, поки там є дешеві книжки!
Зелений Пес

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1078436714.html

Рукописи горять.


Законотворча ініціатива
"ЛІКВІДУЄМО НЕПИСЬМЕННІСТЬ УРЯДОВЦІВ!"

ПРЕС-РЕЛІЗ.


1 березня Президент наклав в ето на закон 4000-1 і охарактеризував дії Кабінету Міністрів у цьому питанні як "дилетанство" та "класичний приклад правового невігластва в податковому законодавстві". Ми приєднуємося до цих влучних характеристик і звертаємо увагу на те, що "невігластво" Уряду не обмежується податковим законодавством.

Акція “Рукописи горять”, що відбулася 4 лютого під стінами Кабміну, висвітлила не тільки проблеми у книговидавничій справі, але й той прикрий факт, що працівники Уряду нехтують культурними питаннями. Збираючись на акцію, ми ставили собі за мету бути поміченими з високих кабінетів. Нас помітили. Навіть облаяли. Але за місяць, що минув з дня акції, жоден високопосадовець так і не відвідав київських книгарень, аби самому розібратися у питанні чи у крайньому разі просто купити книжку. Чому? Вони ж спускаються у шахти, відвідують заводи, об’їжджають поля. А до найближчої книгарні від будинку Кабміну всього-на-всього триста метрів.
Відповісти на це питання можна, якщо зіставити цікаві факти. Коли під Кабміном протестували таксисти, їх запросили до кабінету Азарова на розмову. До письменників випустили клерка з відділу зв’язків з громадськістю. Кожному - свій ранг. Таксисти користуються авторитетом в урядовців тому, що тим іноді доводиться їздити в таксі. Письменники не користуються авторитетом в урядовців тому що…
Спробуйте здогадатися.
Ми розробили проект Закону, який зобов’язує урядовців та держслужбовців високих рангів читати вітчизняні книжки, ходити до українських театрів і не на Кобзона, а на вітчизняні театральні постановки. Ми не вимагаємо багато - для початку один раз на рік. Поки втягнуться.
Не хочемо проводити аналогій, але Столипіна вбили у Київській (на той момент ПРОВІНЦІЙНІЙ) опері. Улофа Пальме - в кінотеатрі. Убивці знали, де їх можна знайти. А де можна знайти наших урядовців?
Кому іще потрібні додаткові аргументи - можете почитати з червоним олівцем в руках будь-який закон. Це вправа для філологів-гумористів, не згадуючи вже той факт, що більшість законних колізій у нас виникає через неправильно вжиті знаки пунктуації (кома, кома з крапкою).
Однак про культурний рівень людини свідчить не тільки правопис або наявність касового чека із книгарні, але й дотримання певних моральних принципів.
Під час акції до журналістів вийшов начальник управління зв’язків з громадськістю Міністерства фінансів Анатолій Майснер і заявив, що пільги з ПДВ для книжки збережено, а видавці щось наплутали. Ці його слова радо розтиражували ЗМІ. Радник першого віце-прем’єра Віталій Лук’яненко під час телеефіру на Першому національному також твердив, що книжки ПДВ не обкладаються, просто треба дочекатися роз’яснень податкової.
Уявіть собі наше здивування, коли ми довідалися, що іще 29.01.2004 року вийшов лист ДПА України за номером 1423/7/11-1217, в якому чорним по білому написано, що "операції з продажу періодичного видання або книжки оподатковуються загальним порядком" крім операцій, які почалися минулого року.
Виходить, що чиновники високого рангу просто безсовісно брехали!
Тому ми підписали листи до Першого віце-прем’єра Миколи Азарова та до Головного управління державної служби з вимогою покарати зазначених осіб за порушення вимог статті 5 Закону "Про державну службу", а саме вчинення дій, які зашкодили інтересам державної служби та негативно вплинули на репутацію державного службовця.
Крім того наш законопроект вносить зміни до Закону "Про державну службу", які забороняють держслужбовцям брехати навіть за вказівкою начальства.
На відміну від Міністерства фінансів, віце-прем’єр з гуманітарних питань Дмитро Табачник обрав тактику перевалювання з хворої голови на здорову. Він заявив, що у всьому винна Верховна Рада, яка не працює і не приймає закон 4000-1. 5 лютого, наступного після акції дня, депутати ухвалили розрекламований Урядом закон, але Президент України 1 березня наклав на нього вето і охарактеризував як "невігластво". Хотілося би почути коментарі пана Табачника з цього приводу.
Проте вето на закон 4000-1 розвіяло останню надію видавців на відновлення минулорічного статус-кво. Українська книжка обкладається ПДВ з 1 січня 2004 року. Видавництва уже підняли ціни. Книжка на прилавку подорожчає на 30%. Усіх закликаємо бігти до книгарень, поки там є дешеві українські книжки. Скоро не буде. Видавці скорочують видавничі плани. Доля ринку вітчизняних книжок, яка минулого року складала за різними оцінками від 5 до 8%, тепер зменшиться до 3%. Тобто на одну вітчизняну книжку буде продаватися 30 російських.
Справу довершено. Якщо навіть у пожежному порядку прийняти закон про повернення пільги по ПДВ, видавництва зможуть вийти на старі обсяги виробництва не раніш ніж за дванадцять місяців. Бо книжки - це не млинці. Їх роблять довго.
Оптимізму додає лише сподівання, що бюджет наступного року писатимуть люди, які вже прочитали 1 (Одну) українську книжку у відповідності до запропонованого нами Закону.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1078436714.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua