Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-03-2004
Олесь Сава.: Реакція Америки

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1078958249.html

РЕАКЦІЯ АМЕРИКИ.

Згідно з народньою пословицею, що остання стебилинка зламала хрибет верблюдові, відповідає сучасним подіям в Україні. Хоч в світі було відомо, що тиск державної шруби на ЗМІ кожноденно збільшується, і чим ближче до виборів, тим тісніше, проте, більшого спротиву не було. Знаємо і про те, що від довшого часу, незалежна преса вимирає, інакодумаючі журналісти, як не попадуть під колеса автомашини, то згублять голову в лісі, не спокійній владі не було досить безправно закрити широко-почитну газету “Сильські Вісті”, то вона також прикрила закордонні голоси радієвих передач, щоб не ширили правди про її злочинні дії.
Це була ота остатня стебилинка, яка не тільки потрясла світовим українством, а також політичним світом Заходу. Згідно з інформацією New York Times 4-го березня, речник державного департменту Richard Boucher, склав заяву до преси в справі замкнення радія “Континент”, яка звучить, як слідує.
“Америка глибоко затурбована з приводу намагань української влади, обмежити громадянам вільний доступ до незалежної преси та інформації. Замкнення Радія Континент і придушення Радія Свободи, Радія Вільна Европа та інші інтернаціональні передачі, є наглядною атакою на демократію і серйозною небезпекою у виборному році України, саме тоді, коли є найбільша потреба інформацій із різних джерел. Замкнення Радія Континент, яке погодилось передавати (транслювати) Радія Свободи і Радія Вільна Европа, сталося кілька тижнів після того, як Радіо Довіра зупинила свої передачі Радія Свободи і Радія Вільна Европа.
Ми закликаємо українську владу, негайно дозволити Радіо Континент продовжувати свої передачі, і перестати в майбутньому робити труднощі в передачах інтернаціонального радія, що передаються в Україні. Українська влада мусить зупинити пропагандивну дію проти незалежної преси, що є прямим запереченням українського твердження, про її бажання демократизації й наближення до Евро-Атлянтичної спільноти”.
Знаючи, що конторольовані владою ЗМІ не подадуть вірних причин, чому влада замкнула радіо Континент, то подаємо додаткові вияснення за Associated Press. Симпатизуючи з опозиційною політичною партією, праватне радіо Континент, погодилось транслювати передачі радія Свободи FM, для поширення кругу слухачів по суботах, що суперечило політичним плянам влади. Вже в понеділок і вівторок передачі заглушено, а в середу до стації впало більше 12- поліцаїв, зарештували двох робітників і забрали трансмітер. На питання іноземних журналістів, пояснити причини ліквідації то заступник голови Павло Слободанюк заперечив, що не було жодної конфіскації, а Континент прикрито, бо він немав ліцензії. (Шкода Павле твоїх зусиль, брехня за кордоном не продається).
Директор висильні Континент Сергій Шолох заявив, що робитиме апеляцію до льокального суду, а як то не поможе то до інтернаціонального суду людських прав. (коли друкувались ці рядки, до нас прийшла вістка, що Сергій Шолох рятуючи життя вийшов за кордон). Вміжчасі, замкнення радіовисильні вже зробило владі більше шкоди, як користі, бо Контенент обслуговував передачі: Голосу Америки, ББС, Німецьких Хвиль та польського радіо, то слухачі тих передач та їхні уряди, не приймуть цього поличника без різнородної відплати. Америка не є першою, що запротестувала, під тиском ПАРЕ алада України була змушена поступитись з маніпуляцією зміни Коституції, й рішенням Конституційного суду. Мабудь, і тепер, вона повинна прислухатись до світової опінії й голосу свого народу. Також слід наголосити, що закордонне українство, яке виконувало ролю амбасадорів для України, зараз навпаки, формує сили для спротиву й осудження скорумпованої влади в Україні.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1078958249.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua