Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 11-03-2004
Остап Поступ: Щоб не стати сировиною для когось. Практичні тези

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1079017146.html

Продовжуючи традицію подання на Вільний Форум матеріалів з якоюсь більш-менш практичною метою, задля ознайомлення та обговорення товариством, пропоную цей текст. Нижче наведено уривок з доробку під назвою "Тези з приводу виховання громадянського суспільства", який потрапив до мене з рук його автора. Він адресований до людей, які вважають, що не цікавляться політикою, до "простих людей". Автор не проти поширення своїх думок в інтернеті, й зокрема на "Майдані".

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ НЕ СТАТИ СИРОВИНОЮ ДЛЯ КОГОСЬ

> Між дією і капітуляцією потрібно вибирати дію. Між вірою і невір’ям потрібно вибирати віру. Ле Корбюз’є


Існуюча система влади передбачає управління державою через вибори своїх представників до органів влади, один раз на чотири роки. Але за цей час представники можуть усунути Вас від участі в управлінні власною державою. Отже ми з вами змушені контролювати кожен крок і кожен день. Заявляти свою згоду чи незгоду з тим чи іншим рішенням. Формою такого волевиявлення є демонстрація, мітинг, страйк, акт непокори. Це загальноприйнята демократична традиція. Пам’ятайте, щоб не стати чиєюсь сировиною, потрібно цікавитись політикою. Десятки міліонів померлих від голоду і згинувших в Сибіру наших громадян не цікавились політикою.
Це таж хвороба, якщо ви не боретесь з хворобою – ви переможені.

1. Будь-яка дія чи закон, що зачіпає ваші інтереси, має бути опротестовані. (виберіть із списку)
а) Купіть конверт, візьміть лист паперу і великими жирними літерами напишіть: “Я проти”. Відправте за адресою.
б) Передзвоніть по телефону і скажіть все, що ви думаєте на цей рахунок. (Номер телефону можна з'ясувати у службі 09)
в) Напишіть на листку і наклейте його на стіні чи стовпі. Таким чином ви підтримаєте тих, хто думає аналогічно.
г) звернітся в місцеву симпатичну вам партійну організацію і запропонуйте їм провести мітинг.
д) ввечері крейдою на заборі великими літерами напишіть: “Я проти”.
є) передзвоніть в симпатичну вам організацію чи редакцію газети і скажіть: “Я з вами”. Виконання одного з цих пунктів вже є достатнім.
2. Брехлива стаття в газеті, передача по телевізору, брехлива інформація має бути опротестована.
А) Дзвоніть.
Б) Пишіть. Коли в редакцію на якусь статтю на протязі дня прийде 20 негативних дзвінків, то наступного разу редакція добре подумає, кого їй краще втрачати - читачів чи замовника матеріалу. (Адреса редакції, як правило, вказується на другій або на останній сторінках)
В) Ігноруйте негативне джерело інформації, не дивіться програми цього каналу, не читайте газет, не купуйте товари, що рекламуються на каналі чи в газеті. Таким чином ви підриваєте економічну основу брехливої інформації, а відтак - замовника.
Памятайте: людина чи група людей, що розповсюджує неправдиву інформацію, припускає та має на увазі ту колосальну потенційну силу, яка може їх змести зі сцени, вони ставлять перед собою завдання викривити свої істинні цілі та подати їх з вигідної точки зору, видати найбільше зло за благо, обманути. І якщо реакція відсутня - мети досягнуто. Олігархічні клани вкладають колосальні суми в інформаційні засоби тільки для того, щоб тримати під контролем ваш розум, колективну силу. Найбільше, що їх жахає, так це - втратити контроль над масами.
Засоби інформації для того й існують, щоб доносити до відома населення інформацію. Це лише очі і вуха. Рішення приймає сам народ, а не його очі.
3. Перемогти величезну машину складно. Маленьких комах під назвою терміти в тропічних країнах бояться більше, ніж тигрів чи слонів. Тому що терміти можуть перетворити на порох деревяні будинки. Терміт не боїться великого будинку, він просто рухає своїми щелепами.
4. Тоталітарні режими більш за все приділяли уваги контролю над найменшим проявом супротиву чи думки. Причина в тому, що критична сума маленьких зусиль багатьох людей за аналогією з ланцюговою термоядерною реакцією спричинюють колосальні наслідки. Найменший прояв своєї волі має результат. Достатньо сказати вголос, написати на листку, надряпати на паркані свою згоду чи незгоду - і це може викликати “ланцюгову реакцію”.
5. Сила в правді. Олігархічний клан живе в страху перед дрімаючою силою. Допоки ця сила не знає, що вона сила — їм боятися нічого.

Адреса для контакту з автором. E-mail:1234r@ukr.net, Остапові Поступу.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1079017146.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua