Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-03-2004
Микола Томенко: Інформаційна політика уряду на засадах “романтики зони”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1079519482.html

З виступу на обговоренні Програми діяльності Кабінету Міністрів України "Відкритість, дієвість, результативність" та її виконання

Шановні народні депутати, я хотів одразу підтримати колишнього Президента України Леоніда Кравчука про те, що уряд перевиконав програму реалізації конституційної реформи в Україні. Це єдиний уряд, який за рік перебування при владі обговорив разом з місцевими державними адміністраціями три різні концепції конституційної реформи. Всі три ці концепції український народ підтримав, як свідчить статистика Міністерства юстиції. Тому я погоджуюся з тим, що, дійсно, є позитивні результати в цій діяльності.

Прем'єр-міністр сказав, мені здається, одну щиру і відверту річ: він сказав, що уряд його живе в умовах парламентсько-президентської республіки. Звичайно, парламент ще не проголосував за це, але Прем'єр веде себе як людина, яка очолює цю країну. І тому ми час від часу бачимо, як місцеві чиновники вже переорієнтувалися, вони розуміють, що господар у країні інший. Я не пам'ятаю жодного прем'єр-міністра в Україні, перебування якого в області викликало стихію, якою сьогодні є приїзди урядовців до областей. У нас, в Черкаській області, приїзд Прем'єр-міністра призвів до двогодинного блокування транспорту, бо місцеві чиновники там боялися, щоб не дай Бог, він побачив не підготовлену, живу людину. А в деяких районах місцеві чиновники так старалися, що залишили одне пиво "Сармат" в магазинах і барах, щоб Прем'єр не образився, що там п'ють інше, а не тільки донецьке пиво.

Отже, уряд живе сьогодні вже в умовах парламентсько-президентської республіки. Виникає питання, якщо Верховна Рада проголосує за парламентсько-президентську республіку, як тоді місцеві чиновники будуть працювати з Прем'єр-міністром і з урядом?

Коли йдеться про інформаційну політику, то для мене принципово важливо все-таки, хто здійснює цю інформаційну політику. Якщо проаналізувати програму попередніх і теперішнього років, то там не лише текст зберігся, а навіть коми не змінились. Якщо уряд влаштовують ті чиновники, які подають нам на затвердження ті самі тексти інформаційної політики, яку вони ніби-то здійснюють, то напевне їх треба залишати.

Якщо уряд хоче змінити те, що називається інформаційною політикою, то він нам повинен подавати або текст інший, або чиновників пропонувати інших. Я розумію, що віце-прем'єр з гуманітарної політики не прийшов на це засідання, бо він не хоче інформувати, як закриваються газети, радіостанції і як нищаться журналісти. Але принциповим залишається для мене питання таке - хто здійснює інформаційну політику в цій країні. Якщо уряд здійснює інформаційну політику, то ті чиновники, які це роблять, повинні нести кримінальну відповідальність. Бо у цьому році рівень аморальності, бездуховності і цинізму в засобах масової інформації став критичним.

Я, Вікторе Федоровичу, до Вас звертаюся. У Вас є підсумкове слово 10 хвилин. Я просто хочу почути, ви мій партнер чи опонент в тому, щоб зупинити “романтику зони”, “блатняк” та зонівські пісні на всіх FM-радіостанціях.

Якщо ви - наш партнер, то треба зупинити ситуацію, коли сьогодні 90 відсотків радіостанцій в реґіонах пропагують “блатні” пісні та знищують цим українське радіо під патронатом місцевих чиновників. Коли сьогодні за згодою управління транспорту змушують в таксі, в маршрутках ставити цей "блатняк", щоб всі слухали, то ми ідемо до того, що вже наші діти скоро житимуть “романтикою зони” і будуть співати ці пісні в школах.

Якщо ви за те, щоб в Україні оспівували зону, тоді зрозуміла інформаційна політика цього уряду. Президент, до речі, останнім часом займає абсолютно іншу позицію, ніж уряд. І тут у мене запитання. Якщо Президент підтримує чотири опозиційні фракції, щоб ввести мораторій на перевірку ЗМІ, а урядова більшість за це не голосує., то що – Прем'єр-міністр і уряд проти Президента в тому, щоб зупинити безпідставні перевірки засобів масової інформації?

Вчора на телеканалах "1+1" та "Інтер" заборонили показувати Президента і його підтримку нашої ідеї про мораторій на ЗМІ. Так що тоді буде з Президентом, коли почнеться президентська виборча кампанія? Ви взагалі не будете виконувати вказівок Леоніда Кучми, тому що він не балотується на третій термін?

Наша позиція однозначна і зрозуміла. Я підтримую, звичайно, цю радість у голосі Прем'єра, коли він говорить, що уряд накопичив на своїх рахунках багато коштів, але спробуйте зробити хоч щось для українського народу, для простих людей.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1079519482.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua