Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-03-2004
 : “Наша Україна” вимагає підвищити зарплати і пенсії

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1079521698.html

Шановні депутати, дорогі громадяни!

Глибока криза духовності, відсутність навіть натяків на людську мораль стали визначальними рисами поведінки української влади. Підтвердженням такої оцінки стало вчорашнє голосування по програмі Уряду.

Схвалення більшості депутатів отримала політика, за якою економічне зростання обертається для громадян зниженням мінімальної заробітної плати, реальних розмірів пенсії. Ознакою доблесті вважається в Україні обкрадання пенсіонерів через незаконне заниження на 70 грн. бази перерахунку пенсій та дискримінація умов пенсійного забезпечення. А пенсійне знущання вважається зразком пенсійного реформування.

Уряд та його більшість не хвилює унікальний український парадокс: зростання економіки не збільшує, а зменшує бюджет. “Наша Україна” вкотре звертає увагу на те, що зведений бюджет цього року виявився меншим за минулорічний. Бо 78 млрд. гривень при зростанні цін є меншими за 75 мільярдів. В яку прірву зникають мільярди доходів від зростаючої економіки ?

Ви не знайдете їх у кишенях українських бюджетників чи пенсіонерів. Бо спрямовувати їх туди – не в правилах нинішньої влади.

За оцінками фахівців фракції “Наша Україна” в бюджеті цього року від громадян України приховано 6 мільярдів гривень, а з урахуванням вищих темпів зростання економіки ця цифра сягає 10.

Фракція “Наша Україна” звертається до народних депутатів, представників більшості. Невже Ваші душі очерствіли настільки, що Ви стали мовчазними свідками, а по суті, співучасниками Уряду у приховуванні 10 мільярдів гривень від громадян України? Невже Вас не вражає масштаб махінацій? Невже Вашу честь і мораль не зачіпає те, що приховування доходів бюджету стало вже нормою політики діючого Уряду? Згадайте минулий рік. Проект державного бюджету було подано в сумі 47 мільярдів, затверджено 50, а виконано на 55 мільярдів. І як минулого, так і цього року ми чуємо заяви Уряду про нестачу коштів для вирішення соціальних проблем.

В ситуації, що склалася, фракція “Наша Україна” вимагає:

1.Переглянути. а по суті прийняти новий бюджет, забезпечити повне врахування в ньому всіх доходів.

2.Прийняти та ввести в дію рішення щодо встановлення мінімальної заробітної плати 240 гривень.

3.Підвищити посадові оклади працівників бюджетної сфери, а відповідно і розмір пенсій на 25 %.

4.Розширити діапазон тарифних сіток у бюджетній сфері.

5.Визнати державним боргом заборгованість з виплат за статтею 57 Закону України “Про освіту”, ввести в дію в повному обсязі норми цієї статті.

Ми вимагаємо розгляду відповідного законопроекту щодо вирішення поставлених питань (№ 4421-1) на наступному пленарному тижні. Ми оголошуємо також про нашу ініціативу здійснювати щомісячний контроль за доходами та витрачанням бюджетних коштів. Кошти бюджету мають піти на підвищення зарплат і пенсій, а не використовуватися в інтересах окремих ділків.


Голова фракції “Наша Україна”
Віктор Ющенко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1079521698.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua