Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-03-2004
:: Звернення редакції газети “Свобода”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1080281427.html

Генеральним прокурором України Г.Васильєвим продовжується безпрецедентне переслідування керівника корпункту газети “Свобода” в Донецьку, підполковника міліції у відставці Михайла Халаджі, вся вина якого полягає в тому, що він розповів на сторінках газет та Інтернет-видань про кримінальний бізнес Геннадія Васильєва та його найближчого помічника – заступника прокурора Донецької області Рафаеля Кузьміна. Негайно після виходу першого ж інтерв’ю Михайла Олександровича, 10 листопада 2003 року, він був кинутий за ґрати прокуратурою м. Донецька, але через той розголос, що зчинився в пресі, за дві доби затриманого довелося випускати.

Для того, щоби якось пояснити причину затримання, в прокуратурі м. Донецька проти М.Халаджі була поспіхом “зліплена” кримінальна справа, слідство в якій вже через три дні було завершено, а справу – передано до суду. Пенсіонеру МВС інкримінується крадіжка якогось металобрухту в молодшого брата людини, яка донедавна представлялася як консультант з економічних питань народного депутата Г.Васильєва. Оскільки цей давно списаний металобрухт ніхто ніколи не крав, а “потерпілий” ніколи не був його власником, справа моментально перетворилася на фарс. Рятуючи ситуацію, суддя Олена Карпушова з Калінінського райсуду м. Донецька на першому ж судовому засіданні відсторонила від участі в справі захисника М.Халаджі Сергія Салова на тій підставі, що С.Салов не є адвокатом, а є фахівцем у галузі права. І це при тому, що відповідно до статті 44 КПК України та відомого рішення Конституційного Суду України від 16 листопада 2000 року № 13-рп фахівці в галузі права можуть здійснювати захист у кримінальних справах нарівні з адвокатами.

Також не допустила суддя до участі в справі й представника М.Халаджі як цивільного відповідача, якому “потерпілий” заявив цивільний позов. Натомість суддя О.Карпушова підготувала постанову про заміну М.Халаджі запобіжного заходу з підписки про невиїзд на тримання під вартою на тій підставі, що в газеті “Свобода” були опубліковані його спогади про те, як прокуратура проводила слідство. А це, мовляв, заважає встановленню істини в справі. Арешт працівника “Свободи” має відбутися найближчим часом. За інформацією, що є в редакції нашої газети, суддя О.Карпушова отримала з прокуратури Донецької області вказівку тримати М.Халаджі, позбавленого захисника, під вартою, розглянути справу протягом кількох днів і винести вирок – 7 років позбавлення волі. Оскільки вирок відносно підсудного, який позбавлений права на захист, підлягає безумовному скасування, суддя О.Карпушова вчинила посадове підроблення – вона наказала своєму секретареві Корбут потайки від підсудного вилучити зі справи аркуш з текстом протоколу судового засідання від 30 грудня 2003 року, де містився запис з протестом М.Халаджі на відсторонення його захисника С.Салова, натомість секретарем за вказівкою судді був зроблений фальшивий запис про те, що начебто М.Халаджі заявив, що не потребує послуг захисника й буде здійснювати свій захист самотужки. Факт посадового підроблення підтверджується аудіозаписом процесу, а також тією обставиною, що насправді секретаря Корбут 30 грудня 2003 року в судовому засіданні не було через хворобу – її заміняла секретар Віткова.

Колектив редакції газети “Свобода” вимагає припинити беззаконня відносно нашого колеги та допустити до участі в справі обраного Михайлом Халаджі захисника та представника цивільного відповідача. Ми звертаємося до Голови Верховного Суду України Василя Маляренка з проханням негайно втрутитися та змінити підсудність справи відповідно до статті 38 частини 4 КПК України, направивши її до розгляду в іншу область, оскільки об’єктивний розгляд справи в Донецькій області унеможливлюється втручанням зацікавлених осіб з обласної прокуратури.

Колектив редакції газети “Свобода” вимагає притягнути до відповідальності суддю О.Карпушову за навмисне порушення законності, позбавлення підсудного права на захист, підробку матеріалів справи. Ми звертаємося до Голови Ради суддів України Віктора Кривенка, Голови Вищої ради юстиції Миколи Шелеста та Голови Комітету Верховної Ради з Василя Онопенка з проханням вжити передбачених законодавством заходів для покарання судді-фальсифікатора.

Колектив редакції газети “Свобода” звертається до матері судді О.Карпушової – судді Апеляційного суду Донецької області Людмили Приходько, яка не прищепила своїй доньці елементарної поваги до законності та не навчила її розглядати справи без підробки судових протоколів. Ми просимо Людмилу Володимирівну вплинути на свою дитину, яка своєю поведінкою ганьбить весь суддівський корпус Донеччини, з тим, щоби та взяла самовідвід.

Колектив редакції газети “Свобода” звертається до всіх журналістів та всіх ЗМІ України з проханням опублікувати це звернення та закликає не залишати без уваги справу, яку Г.Васильєв та його поплічники нахабно фальсифікують проти нашого колеги.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1080281427.html




Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua