Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 29-03-2004
ПОРА!: "Що таке кучмізм?"
kuchmizm.info

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1080512448.html

Учора вночі львівська і чернівецька міліція „пресувала” студентів. Сімох студентів, двох у Львові і п’ятьох у Чернівцях затримали за розклеювання інформаційних листівок „Що таке кучмізм?”. Хлопці у Чернівцях клеїли листівки на водостічні труби, а не на будинки, проте їх затримали і відвезли у райвідділок. Міліціонери стверджували, що зміст листівок – це нібито наїзд на владу, за що хлопці неодмінно поплатяться. При цьому їм не дали змоги зателефонувати додому.

Як стверджує один із затриманих Мирослав, правоохоронці „казали, що ми ніхто, що будь-які наші прохання, навіть ті, що безпосередньо стосуються наших прав, не будуть виконані. Міліціонери також розмовляли російською мовою, а точніше кримінально-російським суржиком”. „Пацани ви попали, ми вам зробимо”, -- стверджував один із доблесних міліціонерів. Проте, не всі правоохоронці намагались залякати студентів і вислужитись, від одного з них прозвучала така фраза: „А! це проти чукчі”. Тим не менше, для чернівецької міліції, як і по всій Україні, важливішими є рішення міськради, а не 34 стаття Конституції, що передбачає право на розповсюдження інформації.

Іншого студента, Остапа, затримали не за розклеювання, а просто за те, що в нього в кишені знайшли листівки „Що таке кучмізм?”. Тому не зрозуміло, за що їх затримали, адже носити в кишені листівки законодавством не заборонено. Принаймні наразі. Дуже цікава фраза прозвучала з уст міліціонера, після того, як хлопці попросили не одягати на них наручники: „Дивись мені, крок вліво, крок вправо – палкою по хребті. Ви серйозно попали.” Але незважаючи на численні погрози і нахабний тон правоохоронців, останні так і не змогли висунути хлопцям звинувачення. Окрім того, за словами Остапа, міліціонери називали листівки „антидержавними". Будь-яка апеляція до законів України не сприймалась, а подзвонити хлопцям вдалося підпільно по мобільному телефону, коли міліціонери відволіклись.

Що ж до Львова, то тут правоохоронці поводили себе особливо „ввічливо”. Так, міліціонер вирвав з рук студента Сергія паспорт і з криком повів його і ще одного студента на вулицю Мартовича. Ясна річ, з мобільного подзвонити хлопцям не дозволили, сказавши, що подзвонять з райвідділку. Проте у райвідділку теж не дали подзвонити. Особливість львівського затримання виявилось у тому, що міліціонер кричав „Націоналісти на вас відмивають гроші!”. Щобільше, побачивши у вусі одного з затриманих сережку, міліціонер почав кричати, що студент психічно хворий і обізвав його „чмом”. Попри те, студентів буквально „грузили”, ображали, принижували. На закінчення, в обох випадках, правоохоронці заставили студентів під диктовку написати розписку, що до міліції претензій немає.

Попри все, студенти налаштовані рішуче. "Наш вчинок - приклад для інших! Ми хотіли показати, як молоді люди можуть практично утверджувати свої Богом дані права, і я вважаю, нам насьогодні це вдалося," - каже Мирослав двома годинами після звільнення.


Метою кампанії „Пора” є загострення уваги суспільства на проблеми в Україні. „Що таке Кучмізм” – це освітницька акція, яка розповідає про поняття „Кучмізму”, яке уособлює існуючий режим, корумповану владу, перешкоду на шляху до нормального життя.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1080512448.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua