Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 01-04-2004
Юрій Моцний: Напад на голову органу самоорганізації населення в Луганську
advocacy.org.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1080806283.html

В неділю 21 березня двоє невідомих увірвалися в квартиру голови органу самоорганізації кв. Волкова (м. Луганськ) Наталії Алферової і без зайвих слів жорстоко її побили. Окуляри було розбито прямо на обличчі. Нападники швидко зникли, а через декілька хвилин зателефонували та з погрозами вимагали відкликати з виконкому Жовтневої районної у м. Луганську ради заяву на реєстрацію органу самоорганізації населення (ОСН) кв. Волкова і термін дали – понеділок – 29 березня. Саме в понеділок пані Наталія мала забрати з виконкому рішення про реєстрацію органу самоорганізації населення. В результаті вона лежить у міській лікарні №6, неврологічне відділення.

А все почалось трохи більше двох років тому – тоді, коли жителі кв. Волкова згідно з Законом України „Про органи самоорганізації населення” вирішили скористатись своїм конституційним правом на здійснення місцевого самоврядування шляхом створення квартального комітету. Провели збори жителів, висунули делегатів на конференцію, спробували запросити депутатів Луганської міськради виборчі округи яких перетинаються з територією майбутнього комітету. Але наші депутати ідею створення комітету сприйняли, м’яко кажучи, без ентузіазму, вірніше з ентузіазмом але із знаком „мінус”. Так наприклад депутат Шевченко Олександра Віталіївна (в/о № 38), коли її намагались запросити на конференцію у якості гостя, сказала що у неї вже давно є свій комітет і документи лежать у її (директора школи № 42) столі. Депутат міськради Гречка Віталій Олександрович (в/о 39) на конференцію прийшов. Пообурювався, - „як так без мене на моєму окрузі”, трохи побурчав та пішов собі.

10.11.2002 відбулась конференція жителів кв. Волкова. Були запрошені представники райвиконкому, як того вимагає закон, кілька депутатів районної ради, а також представники ЛОО „Суспільна служба правової допомоги”, які з самого початку надавали допомогу у створенні цього комітету і надають її зараз. Конференція прийняла рішення про створення комітету та обрала ініціативну групу для подання заяви до райради на дозвіл. Ближча сесія райради мала дати дозвіл на створення органу самоорганізації населення. Але на сесії почався „цирк на дроті”. Вже згадані депутати міськради Шевченко О.В. та Гречка В.О. та депутат міськради Качан Олексій Вікторович (в/о №40) виступили на сесії райради з полум’яними промовами і закликали депутатів не давати дозвіл. Єдиною підставою для відмови може бути порушення вимог до ініціювання створення органу самоорганізації, встановлених законом. Такого порушення не було, що підтвердив у своєму виступі заступник голови райвиконкому, який був присутній на конференції. Як пізніше з’ясувалось О. Качан мав свою зацікавленість в цьому. Він не був проти створення комітету, на відміну від Шевченко, але хотів на кв. Волкова мати „правильний”, тобто свій комітет. Виступали і члени ініціативної групи, але депутати сесії їх не чули, напевно не чули і про відповідний закон, може тому і пішли на поводу у депутатів міськради і дозвіл не дали. Можна було легко оскаржити відмову в суді, але за кілька днів почалась „війна” між міськрадою та райрадами міста за перерозподіл повноважень у тому числі права дозволяти створення та реєструвати ОСНи. Причому одним з ініціаторів „війни” був той самий депутат міськради О.Качан. Сім місяців невідомо було хто ж у місті буде реєструвати комітети. Війна скінчилась і повноваження повернули райрадам. Перша „повоєнна” сесія Жовтневої райради (23.07.2003) дала нарешті дозвіл на створення комітету. Депутати проголосували одностайно.

Після описаних подій важко було організовувати жителів кв.Волкова на проведення другої конференції, яка мала обрати керівництво комітету, затвердити положення про комітет та подати документи на його реєстрацію до райвиконкому. Треба було все починати майже спочатку. Тільки 14.02.2004 року ця конференція відбулася. Головою комітету обрали Наталію Алферову, подали документи на реєстрацію.

17.02.2004 виконком прийняв рішення про реєстрацію і в той же день це рішення призупинив. Знов втрутились депутати Шевченко та Качан. Так, наприклад, Шевченко викликала до себе одного з делегатів конференції, який працює охоронцем у школі директором якої вона є і стала вимагати написати скаргу що він не був делегатом на конференції, і його прізвище у списку делегатів з’явилося без його відома (слава Богу ми навчені і є фотокартки конференції де він таки є). О.Качан подав депутатський запит з вимогою надання інформації та матеріалів стосовно реєстрації ОСН райвиконком за останні кілька тижнів. Після цього голова сусіднього органу самоорганізації (напевно „правильного”), який розташований на території виборчого округу О.Качана і працює частково на його гроші, Наталія Пшеняник почала обходити своїх знайомих, які живуть на кв. Волкова і просити їх підписати скаргу, що ніяких зборів жителів ніколи не було і ні хто нікого не висував делегатами. Крім того, вона обходила делегатів конференції і робила наклепи на Наталію Алферову з метою дискредитувати її в очах активу ОСН. Через подібні скарги була створена комісія з числа депутатів Жовтневої районної ради, яка мала з’ясувати легітимність конференції та перевірити інформацію по скаргах. Комісія підтвердила легітимність конференції та безпідставність скарг.

Райвиконком зареєстрував у п’ятницю 19.03.2004 року орган самоорганізації населення „комітет кварталу Волкова”. В понеділок голова комітету мала забрати вистраждане свідоцтво про реєстрацію. Але, як зазначалося на початку, в неділю сталася трагедія. Наталія Алферова зараз перебуває у лікарні із струсом мозку. Хто найняв цих двох садистів-молодчиків можна тільки здогадуватися. Заведено кримінальну справу, але слідчий під час опитування Наталії у лікарні сказав що дуже „складні” учасники цього конфлікту.

Нагадаю ще раз тих хто спровокував це протистояння. Протистояння виборців і тих кого вони обирали.

Шевченко Олександра Віталіївна, депутат Луганської міськради (в/о 38), директор ЗОШ №42, сл. телефон (0642) 47-51-61, д.47-62-80, 91000 вул.Ушакова, б. 1в

Качан Олексій Вікторович, депутат Луганської міськради (в/о 40), партійний, головний інженер ЗАО „Спецпромагрегат” , сл. телефон (0642) 95-21-55, д. 54-38-50, 91033 вул.Звейнека, 144а/36

Пшеняник Наталія Віталіївна, голова органу самоорганізації населення „комітет кв. ім. 60 років утворення СРСР”, 91042 Луганськ, кв. 60 років створення СРСР б.3 кв.89, домашній телефон 41-72-61

Винні в тому що сталося всі троє, але хтось з них злочинець.


Юрій Моцний,
Заступник голови Луганської обласної організації
„Суспільна служба правової допомоги”P.S. Органи самоорганізації населення (ОСН) є дуже цікавим об’єднанням громадян. З одного боку це об’єднання громадян виникає виключно за ініціативою жителів певної території, мікрорайону, вулиці тощо. Тобто ОСН об’єднує громадян за територіальним принципом и кожен мешканець цієї території автоматично є членом цього об’єднання. З іншого боку, ОСН має власні владні повноваження і може мати передані їм повноваження відповідних сільських, селищних, районних у місті, міських рад, що у свою чергу надає ОСН певні риси органів місцевого самоврядування (ОМС).

Проблемами створення, реєстрації та організації роботи ОСН ССПД займається з 2001 року (з того часу коли вийшов Закон “Про органи самоорганізації населення”- 11 липня 2001). З того часу члени нашої організації допомогли мешканцям спальних районів міста створити дев’ять ОСНів, які на сьогодні є одними з самих активнодіючих. ССПД провело семінари у м. Стаханов та м. Рубіжне.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1080806283.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua