Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 06-04-2004
Юлія Тимошенко: спілкування з відвідувачами сайту
Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1081249928.html

Веселе, гостре, кмітливе, іронічне, подекуди просто блискуче спілкування Юлії Тимошенко з відвідувачами свого сайту.

Повна версія тут

Про Ющенка

... Віктор Ющенко багатогранна особистість і він еволюціонує. Влада загартовує його і, можливо, у цьому основне історичне призначення Віктора Медведчука, як основного автора й ініціатора всіх провокацій і інтриг Банкової проти опозиції. Сьогоднішній Віктор Андрійович дуже сильно відрізняється від Ющенка-прем‘єра, який спільно з Плющем і Кучмою підписував горезвісний лист проти опозиційних виступів. Залишаючись людиною традиційного для себе морально-етичного світогляду, він отримав достатньо політичних стусанів, щоб навчитися давати здачі. Об‘єднання допоможе нам не тільки відбиватися, але й завдати рішучого удару, після якого опоненти на ринг викинуть білий рушник.
Стосовно блокування роботи Верховної Ради не переймайтесь. Чим більше їхніх питань ми заблокуємо сьогодні, тим менше за обсягом, нам доведеться розчищати Авгієвих стаєн після перемоги


Про єдиного кандидата та про угоду з "НУ"

... З нашого боку роботу по угоді цілком закінчено, всі позиції повністю узгоджені. І якби саме від нашого блоку залежав остаточний результат, то уже сьогодні були б створені спільні штаби і розпочалася реальна робота на спільну перемогу. Я також гадаю, що якби “Наша Україна” не зволікала з оприлюдненням цієї угоди, то вже сьогодні було б названо прізвище єдиного кандидата (те ж мені - таємниця Полішинеля). Більш того, якби ця угода була остаточно оприлюднена, то це б стимулювало до консолідаційних дій і “шатающєгося” Олександра Мороз (бо ж йому, у такому випадку було б досить складно пояснити виборцям, чому він всупереч “природі” опинився в компанії Кучми-Медведчука, а не Ющенка-Тимошенко). Однак, щось мені здається, що з боку “Нашої України” останнім часом до цієї угоди пропадає інтерес. Віктор Андрійович пару разів заявив перед журналістами про наявність такої угоди і на цьому вся робота з її реалізації з боку “Нашої України” закінчилася. От тепер, сидимо тут, чекаємо… Ми готові до спільних консолідаційних дій, ми готові до висунення спільного кандидата, однак силоміць обнімати не будемо.
... Об‘єднанню зусиль опозиції на цих президентських виборах немає альтернативи. БЮТ, “Наша Україна” і СПУ приречені домовлятися між собою, бо в іншому разі вся наша опозиційна діяльність і боротьба не варті виїденого яйця. Так звана конституційна реформа зайвий раз показала, що влада не гребуватиме жодними методами, аби посварити опозицію, розладнати і внести хаос у її роботу. Тільки БЮТ і “НУ” на сьогоднішній день тримаються однієї лінії політичної поведінки, у той час, як нам ще належить докласти зусиль, щоб знову був відновлений формат “трійки”.


Рецепт перемоги на виборах

... Єдиний кандидат від опозиції. Без варіантів

Про штаб "НУ" та акції протесту

... Стаття Колана написана високопрофесійно,з серйозним аналізом ситуації та аргументації. Вона мені сподобалася. Що до другого питання - з багаторазових зустрічей з Віктором Андрійовичем я пересвідчилася, що він особисто зовсім не проти вуличних акцій, і дуже навіть "за", але категорично проти них виступає керівний його штабу Роман Безсмертний. Цікаво, хто з них врешті-решт переможе? :)

... Наш блок не брав участі в акціях протесту “Нашої України” через . . . їх відсутність. Бо пікетувати Кабмін для вирішення кардинальних політичних проблем - це те ж саме, що пікетувати офіс “Динамо” Київ для вирішення проблеми “темників”.

... Окрім того, ця акція була публічною демонстрацією здатності партійних організацій, що входять до складу блоку “Наша Україна” до реальних дій. Необхідно було дізнатися, хто з керівників підрозділів на що здатен. Хто може, у разі потреби, дійсно мобілізувати людей, а хто тільки амбітно надуває щоки, не маючи жодних аргументів для наявності таких амбіцій. ... Можу сказати, що результатами цих вчень я цілком задоволена. Виявилося, що на ділі реально здатні на організацію мас лише визнані керівники великих партійних структур. За моїми даними, близько 7 тисяч людей зібрав Юрій Костенко, близько 3 тисяч - Петро Порошенко. І все. Тобто, на ділі виявилося, що всі високолобі стратеги зі штабу “Нашої України” ні на що реально не здатні. Вони сидять у власних штаб-квартирах, воюють поміж собою за право доступу до лідера и займаються пустомрійництвом: як то буде всім добре після перемоги. А перемога, тим часом, безповоротно втрачається. Я б таких стратегів відправила керувати районними організаціями на Донеччині. Однак оргвисновки щодо власного оточення - це, звичайно, особиста компетенція Віктора Андрійовича.

... Наша позиція чітка і зрозуміла: в день остаточного голосування за так звану конституційну реформу українські громадяни повинні вийти на вулиці та площі і захистити конституційний устрій власної держави від зазіхань президента, його адміністрації, його більшості та його лівих сателітів. Зрозуміло, що в організації цих акцій протесту ми можемо діяти тільки спільно з “Нашою Україною”.
В штабі “Нашої України”, на моє переконання, занадто багато плюралізму.
Я не хочу нікого образити, але мені здається, що в штабах “Нашої України” потрбібно більше політичної волі та здорового імперативного волюнтаризму. Блок, який я очолюю, готовий до спільних акцій, однак ми цілком логічно остерігаємося виявитися в ситуації військ Богдана Хмельницького під Зборовом, коли “партнери по коаліції” від Іслама Гірея так і не підійшли.
Про ПДВ-рахунки

Що стосується ПДВ-рахунків. Саме завдяки нам, реалізація цієї драконівської для бізнесу постанови на сьогодні відкладена принаймні на місяць. Хоча з політичної точки зору, нам краще було б промовчати, бо сотні бізнесменів зізнаються сьогодні, що запровадження ПДВ рахунків стала останньою краплею в чаші їх терпіння. І зараз вони вже не мають жодних ілюзій щодо реалій економічної політики чинної владної команди. Інакше кажучи, запровадження рахунків ПДВ - це ще одна стратегічна помилка влади, яка добиває їхні й без того примарні перспективи.


Про вибори в Ромнах

... Вибори в Ромнах, так само як і вибори у Мукачево - це експериментальний полігон влади для випробування технологій фальсифікацій на виборах президента України. І ваша зневіра у власних силах, формування висновку про те, що "від нас нічого не залежить" - це і є та мета, яку перед собою поставили спецтехнологи з вулиці Банкової, на якій знаходиться адміністрація президента. Не можна опускати руки та усуватися від боротьби, бо це єдине, на що розраховує владна команда.

Мене в Ромнах здивувало інше - позиція соціалістів, які фактично усунулися від підтримки власного кандидата аж до тої міри, що він був змушений залишити лави СПУ та вступити до "Нашої України". Я запитувала у депутатів від СПУ: навіщо ви так підставляєте людину? Чому ви висунули кандидата і покинули його напризволяще на поталу адмінресурсу? Їх відповідь мене вразила і шокувала: Ми розуміємо, що відбуваєтьтся, однак не хочемо втручатися, щоб не поламати сценарій конституційної реформи. Якщо сьогодні влада на прикладі Роменських виборів так цинічно і відверто топче всі свої домовленості з лівими, то можете собі уявити, що буде з виборчим пропорційним законодавством та іншими "цяцьками", якими сьогодні влада бавить Мороза і Симоненка...


Про Медведчука

... Постать Віктора Медведчука в українській політиці демонізовано і міфологізовано. Однак цей, з дозволу сказати, демонізм має за джерело не здоровий глузд і не вигаданий придворними стратегічний геній («антикризовий менеджер» - Вау-у!), а звичайнісінький тваринний жах, страх перед завтрашнім днем. Я мушу зазначити, що ніколи не вважала Медведчука за дурня, це досить розумна як для себе людина, яка добре прораховує кожен свій крок та його можливі наслідки. Медведчук має високий інтелект, однак цей інтелект, як у винахідника-невдахи, завжди працює не на те що треба. З політичної точки зору, можна сказати, що б він не робив з допомогою цього інтелекту, у нього, в результаті, завжди виходить інструмент для політичного самогубства - то мило, то мотузка…

…Головна проблема для Медведчука полягає у тому, що це людина без майбутнього. Як би не закінчилася політична реформа, висуне чи ні президентська більшість єдиного кандидата, хто б не переміг на виборах, врешті, щоб не сталося в Україні впродовж найближчого півроку, для Медведчука - все одно. Його немає в жодних розкладах. І він це прекрасно розуміє. Більш того, Віктор Медведчук розуміє, що закінчення його політичної кар’єри не буде супроводжуватися святковим вечором в палаці «Україна». В кращому випадку - йому світить Бориспільский аеропорт, чартерний рейс на Москву та «роки вигнання» на чужині, в гіршому… Ну про гірше не будемо…

Віктора Володимировича люто ненавидить головний партнер по парламентсько-урядовій коаліції Віктор Янукович і весь його донецький бомонд, у нього гіпер зіпсовані стосунки зі спікером Володимиром Литвином (Медведчук проспав момент, коли Литвин перетворився на рівноцінного за масштабом йому політика, а потім і переріс його у сфері публічної політики). Медведчука нарешті не любить Кучма. Та і протистояння з Пінчуком також результат. Це, погодьтеся, далеко не кращі умови для «політичного росту» в цій країні…

Тому перманентна атмосфера провокацій, шантажу та авантюр - це єдина атмосфера, в якій сьогодні може існувати голова президентської адміністрації. Екологи свідчать, що останнім часом в забруднених і засмічених українських водоймах находять новітні види фауни, яки так призвичаїлися до нових умов існування, що в чистій води моментально гинуть. Я гадаю, що Медведчук також і з подібних мутантів.

Тому він сьогодні палить мости зі всім цивілізованим світом. Аби продовжити своє політичне існування, він готовий здати все - національні інтереси, президента, партнерів по більшості і навіть закордонні рахунки найближчих колег від влади.

Скандали навколо закриття газети «Сільські вісті» та радіо «Континент», відключення від ефіру радіо «Свобода», позбавлення умов мовлення Ві-Ві-Сі, Голосу Америки, ганебна вакханалія в Мукачево, перетворення українського телебачення в сточну канаву та сміттєзвалище, печерні методи втілення конституційної реформи, відвертий розбій щодо опозиції, відверте хамство щодо європейських структур, уряду США, організація розбою щодо Джорджа Сороса, дуже небезпечні експерименти насадження етнічної ненависті в Криму - все це проекти Медведчука. Все це зроблено ПОКАЗОВО, ДЕМОНСТРАТИВНО І НАХАБНО! Він сьогодні зацікавлений в тому, щоб на кордонах України опустилася нова залізна завіса перед Заходом. Такі люди як Медведчук можуть існувати тільки в гетто.

Мені однаково цікаво, невже сам Кучма, представники більшості, провладна еліта не бачать, як їх всіх ганьбить і губить Медведчук. Невже вони не розуміють, що ця людина їх підставляє і, даруйте за сленг, що віднедавна набув поширення в українській політиці, - “опускає”. Невже їм не ясно, що за сьогоднішні демонстративні авантюри Медведчука, Україні доведеться розплачуватися дуже довго. Мені пригадується дитячий віршик Корнія Чуковського “Тараканіще”, де маленький ниций тарган так зашугав слонів, носорогів, ведмедів та інших сильних членів “суспільства”, що вони не знали куди їм ховатися і як задобрити паразита. Однак нікому в голову не приходило позбутися цієї біди просто розчавивши його.

Однак, не зважаючи ні на що, час Віктора Володимировича в українській політиці закінчується. І поробити з цим уже нічого не можна. Якби я була політичним консультантом Медведчука, то, мабуть, порадила б йому здійснити військовий заколот. Однак, я гадаю, що він провалив би і цю компанію, як провалив всі інші.

Ми захистили Джорджа Сороса (незалежно від того, хто його “ліпший товариш”) як цивілізована політична сила, якій боляче, що Україну ганьблять в очах всього світу. Точно так ми б вчинили, аби адміністрація президента поводилася по хамськи з Чорономирдіном, Фіделем Кастро чи Біллом Гейтсом. А ні матеріальний достаток, а ні політичний статус не повинні братися до уваги, коли мова йде про базові принципи політичної моралі.

Що ж стосується спільних проектів Сороса-Пінчука, то, я мушу зазначити, що люди Заходу, не зважаючи на всю свою міжнародну компетентність і посвяченість, все ж таки, досить наївні в українських справах. Той же Джордж Сорос, очевидно, не розуміє, що президент європейської держави може брехати йому в очі і говорити, що ніколи нічого не чув про “темники”; пан Сорос планує поговорити з інвестором “1+1” Лаудером про бандитську інформаційну політику телеканалу, не розуміючи, що Лаудер, не зважаючи на всі свої інвестиції, має вплив на телеканал не більший ніж Руслана Писанка на НТВ.

Тому й проект з Пінчуком щодо створення “юридичних клінік” (так, здається, називається цей проект) буде реалізований не для тієї мети, яка була названа. Я майже впевнена, що мережа “юрклінік” Пінчука буде використана, як структура “Трудової України” на майбутніх парламентських виборах. Очевидно, пану Соросу буде неприємно дізнатися, що його благодійний капітал обслуговує адміністративний ресурс.

Коли Пінчук захистив Сороса від Медведчука, а Кучма, наче б то, тільки дізнавшись про скривдження філантропа в Криму (а хто ж організовував кампанію його травлі) наказав припинити репресії відносно Сороса, в мене з’явилася підозра, що сканадал між АП і Соросом був розіграний родиною Кучми штучно. Для того, щоб після злого Медведчука прийшов добрий і пухнастий зять президента, який взяв зацькованого на українській землі мецената під свій захист.

Однак з інтерв’ю в “Дзеркалі тижня” видно, що Сорос далеко не такий наївний, як могло здатися. Він відверто сказав, що зацікавленість Пінчука у спільних з ним проектах можна пояснити інтересами бізнесу президентського зятя. Пінчук, на відміну від Медведчука, планує жити і працювати в Україні навіть після жовтня 2004-го. То ж Сорос, як видно, не має жодних ілюзій щодо істинних джерел меценатства Віктора Пінчука…


Про Януковича

... Сила його як у Кащея - в голці, голка - в яйці, яйце в качці (але не під ліжком), качка - в зайці, заєць - в скрині, скриня на дубі. Приблизно так може виглядати його виборчий потенціал, порівняно з Віктором Ющенко. Це я до того,що перемога Януковича на виборах є казкою...

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1081249928.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua