Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 09-04-2004
Оз: В Чабанах під Києвом люди вчаться давати відсіч чиновникам
Індімедія

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1081523006.html

Мешканцям Чабанів та Новосілок

Події останніх тижнів показали, що районна влада розуміє людей тільки, якщо до чиновників люди звертаються з погрозами. Пообіцяли їм “класний” результат на президентських виборах і вони одразу прибігли спілкуватися 25 березня до селищної ради і почали обіцяти допомогу. Але очевидно, що зробили вони це не дуже щиро, адже насправді ніяких рішень по питанню передачі гуртожитку в комунальну власність про які говорив Чумак не прийнято, чи прийнято, але до відома селищної ради не доведено.

Районна міліція і її начальник Алексійчук навіть і викручуватися були нездатні. Пан полковник просто втік на службовій машині з Чабанів, коли журналісти трьох телекомпаній запропонували пояснити йому, як з його начальницького відома було вперше закрито кримінальну справу по факту наїзду на Тетяну Басун. У нього зявилися термінові справи в Боярці.

Прокурор району міг би не приходити , бо як відомо, справи пов’язані з діяльністю Лобаса вже давно передано до обласної прокуратури. Вона розслідує три кримінальні справи, пов’язані із іменем хазяїна “Київсільмашу”. Облпрокуратура притягнула до адміністративної відповідальності директора завода Гріненка. А ще з кінця минулого року з подачі державної комісії з цінних паперів та фондового ринку розслідуються правопорушення у ході приватизації.

Немає ні найменших ознак, що ці чинуші хочуть посадити Лобаса, припинити протиправні дії щодо мешканців гуртожитку та вирішити питання з відкриттям державної поліклініки та школи. Більше того стало відомо, що Лобас відкриє приватну клініку для того, щоб, користаючись своєю монополією, власники медичної установи обдирали мешканців Чабанів, як липку. Звісно, районна влада відзвітує про побудову лікарняного закладу, не вказуючи на його форму власності. Тож вони фактично покривають антигромадські вчинки і самі таким чином перетворюються у антигромадський елемент. Якщо лобаси вирішили наживатися на МОНОПОЛЬНИХ медичних послугах, то приватизація ВУ ЖКГ Чабанів дасть їм можливість наживатися на МОНОПОЛЬНОМУ наданні комунальних послуг.

Вже зараз члени дирекції “Київсільмашу” втручаються у справи ВУ ЖКГ погрожуючи чи відключити воду, чи ще якось покарати установу, що заборгувала заводу певну суму. При цьому комунальне підприємство вже сьогодні може заплатити 26 тисяч з 36 тисяч боргу та головний бухгалтер заводу чомусь “не здатен” провести платіж. Створено ситуацію, при якій ідеолог сільського безробіття Лобас може запропонувати обміняти борги на можливість “покерувати” комунальним господарством.

І тоді всі чабанівці дізнаються, як це платити по п’ятнадцять гривень на місяць за кожний квадратний метр житлової площі, без права на оформлення субсидій.

Вже зараз адміністрація заводу має нахабність телефонувати до ВУ ЖКГ і вимагати звільнення працівників комунальних установ, що живуть у гуртожитку.


Нащо вони до нас приперлися 25 березня?

Схоже на те що влада вже налякалася активності мешканців гуртожитку і настроїв Чабанців, Новосілківців та жителів сусідніх сіл та селищ, що із великою увагою слідкують за подіями у Чабанах. Якби вони не боялися громад, що проживають під їх владою, то вони не приїздили б демонструвати свою начальницьку турботу.

Але щось робити для того, щоб перемогла правда, справедливість і той же кульгавий, кривий та сліпий закон, вони не будуть. І не тому, що не в змозі, а тому що це їм невигідно. Якщо люди явно і наочно переможуть – то це означає припинення їх деспотичної влади. Це прецедент реальної демократії, а не тих благопристойних декларацій що записані у передвиборчих програмах політичних партій та в законах, що вони приймають у Верховній Раді.

Їхня мета – заспокоїти громадян, щоб вони не шуміли, а головне не ДІЯЛИ ОРГАНІЗОВАНО. Бідні люди, робітничий клас, дрібні підприємці та селяни за рахунок експлуатації яких вони живуть є тими єдиними, кого вони насправді бояться. Вони здатні садити у тюрму хворих людей наркоманів або дурних підлітків, а потім роблять їх постійними “клієнтами” у в’язниці. В той же час хазяїн заводу може давити людей машиною, стріляти з рушниці по майну. Начальник селищної міліції “стояти на стрьомі” під час фактичного пограбування перукарні і просто “не помічати” злочину, як і його районний начальник. А в цей час наркоділки отруюють молодь героїном.

Можна зробити певні висновки - влада зацікавлена в тому, щоб народ спивався і сколювався від безвиході. І це потрібно для того, щоб вони мовчали, безкоштовно працювали на директорів заводу або в’язничну адміністрацію і помирали від туберкульозу. Факт наявності совісті у капіталістів та чиновників у нашому районі не підтверджено. У них є тільки страх. Для того, щоб страх примусив їх діяти в інтересах громад треба зробити його постійно діючим фактором.

Себто громадяни мають діяти організовано і не тільки ті що живуть у гуртожитку, а й ті що живуть у селищі і районі. І коли винні у зловживаннях та злочинах чи ті хто байдуже спостерігав за цим неподобством висунуть свої кандидатури на виборах – варто їм це все пригадати.


Що треба зробити:

Насамперед, треба зрозуміти, що діяти варто систематично та організовано. Не треба покладатися тільки на активістів з гуртожитку. У селища та й у всього району маса проблем, які влада легко могла б вирішити, якби у неї було бажання. Треба сформувати у них це бажання. Кожен масовий виступ в районі – це привід для формування цього бажання.

Нам потрібні гарантії від приватизації комунальних служб, медичного обслуговування та подальших спроб Лобаса проковтнути Чабани.
Нам потрібно передати контрольний пакет акцій заводу в руки селищноїради. А на дивіденди, які після цього неодмінно виплачуватимуться, побудувати школу, облаштувати громадську поліклініку, спортмайданчик і місце для відпочинку молоді. Знадобляться кошти і для позашкільної роботи із дітьми. Це єдина можливість відучити їх від швендяння по місту. Нехай діти займаються спортом чи у якихось гуртках, а не хуліганять. Тільки профілактика може вирішити проблеми злочинності.

І це далеко не повний список. Наприклад, нам потрібно ліквідувати наркоторгівлю в селищі і районі. І дати можливість наркоманам, що відсиділи нормально жити, знайти роботу та кинути за власним бажання вживати отруту. Адже лікарі кажуть, що хворого практично неможливо примусити кинути героїн, якщо він сам добровільно не захоче “зав’язати”. Для цього треба щоб у людини були певні орієнтири в житті, а якщо колишнього засудженого весь час погрожують посадити то звідки ті орієнтири та плани на майбутнє з’являться. Міліція заради виконання безглуздого “плану” тільки іще більше сприяє розвитку наркоманії, залишаючи безкарно торгувати наркоділків. Може вони “в долі”?

Якщо у вас є свої пропозиції не приховуйте їх, поділіться з громадою.
Приходьте на мітинг до селищної ради на вулицю Машинобудівельників 16 квітня з 17.30 до 19.30. Чим більше нас буде, тим краще районна влада зрозуміє, що їй не варто розслаблятися, бо ми їй не довіряємо. На зустрічі (так перекладається з англійської мітинг) ми хотіли б обмінятися з вами думками про нагальні проблеми, що вимагають вирішення. Якщо представники районної чи обласної влади не прийдуть, то ваші побажання будуть до них донесені. Ми влаштуємо пікет обласної адміністрації в Києві. І вони уважно з ними ознайомляться.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1081523006.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua