Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-04-2004
Павло Качур: ’’Наша Україна’’ готова довести фальшування мукачівської “перемоги” Нусера
hotline.net.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1082380738.html

Народний депутат Павло Качур прокоментував результати виборів міського голови Мукачевого, які відбулися 18 квітня, і де він брав участь як спостерігач. За його словами, перемога Ернеста Нусера з розривом у 5400 голосів, про що заявила територіальна комісія, була сфальсифікована. Він зауважив, що порушення виборчого законодавства тягне кримінальну відповідальність. “Якщо люди йдуть на порушення закону свідомо, вони мають гарантію, що ці результати ніхто не буде перевіряти та піддавати сумніву. Переконаний, що сьогодні в територіальній комісії немає протоколів дільничних комісій із результатами, які зазначені в протоколах з мокрими печатками, що наразі зберігаються у штабі “Нашої України” – заявив Качур.

“Ми повинні одержати рішення територіальної комісії щодо результатів голосування. Депутати “Нашої України” забезпечували контроль на виборчих дільницях щодо явки виборців, фіксували кількість виборців на кожній дільниці, де перебували депутати, які спостерігали за волевиявленням громадян і забезпечували контроль за підрахунком голосів. Цей підрахунок зафіксовано у відповідних протоколах з підписами всіх членів дільничних комісій.

Ми не маємо впевненості щодо результатів на двох закритих дільницях. Ще на одній дільниці - номер 26, ми не отримали протоколи. Однак навіть, якщо всі 100 відсотків виборців проголосували там за Нусера, це не дозволить ліквідувати розрив у 5 тисяч голосів”, - наголосив Качур.
За його словами згідно закону про вибори кожна дільниця за результатами голосування складає три протоколи, окрім тих, які видають членам комісії. Один з них йде в архів дільничної комісії. Другий – до територіальної комісії. Третій - вивішується для спостерігачів. Саме останні вдалося зібрати “Нашій Україні” на всіх дільницях окрім двох.

Павло Качур повідомив, що після остаточного підрахунку голосів на кількох дільницях, голова територіальної комісії відмовлявся ставити печатку на протоколі.

За його словами, фальсифікація відбулася також шляхом вкидання бюлетенів. “Такі висновки ми робимо із спостережень депутатів “Нашої України” – зазначив він. Співвідношення кількості людей, які прийшли на дільниці та кількості бюлетенів, які були видані дільничними комісіями суттєво відрізняються. Неспівпадання складає 11-12 %. Фальсифікація здійснювалася різними шляхами, зокрема, за допомогою додаткових списків. Ми відстежили, що кількість виборців по додатковим спискам, які отримали бюлетені по кожній дільниці дуже відрізнялася”, – зазначив Павло Качур.

За словами депутата, небезпеку фальсифікації “Наша Україна” усвідомила ще напередодні оприлюднення результатів голосування. Так близько 23:00 у неділю двох представників “Нашої України”, які перебували у територіальній комісії – Романа Зварича та Івана Іванча, члени територіальної комісії вирішили вигнати з приміщення. “Із цього моменту поступила команда на фальсифікацію виборів. Гадаю, вона надійшла з Києва.

Подібна нахабність та брутальність свідчить, що фальсифікатори мали дуже серйозне прикриття”, - повідомив Павло Качур. “Наша Україна” збирається довести, що результати, оприлюднені головою територіальної виборчої комісії Мукачевого, є сфальшованими.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1082380738.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua