Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 21-04-2004
Інформцентр МНК: Мукачеве: Вибори – 2004
"http://www.ukrnationalism.org/old/news/20040420b.htm"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1082525815.html

Мукачеве. 18 квітня. Ранок
В день виборів міського голови містом на іномарках роз'їжджають відверті бандити, вираховуючи і погрожуючи незалежним спостерігачам, шантажуючи і залякуючи виборців. На одній з дільниць журналісти спробували відзняти дії нахаб на відеокамеру - і їх жорстоко побито прямо на очах бездіяльної міліції.

Місцеві жителі збираються купками біля виборчих дільниць і пошепки повторюють клички "авторитетів" - Пауль - "Чалий", Іщенко - "Кіфля", Шиндила — "Молдаванин". Їх супутників - Чубарка (чоловіка сестри Оксани Марченко - дружини Медведчука) та Нестора Шуфрича (депутата ВР від СДПУ(о)) впізнають всі.

Об 11-й вечора (голосування припинено, дільниці закриті) починається побоїще. Бригади з 30-40 чоловік вдираються у приміщення і все трощать на своєму шляху, барикади не дуже допомагають, міліція теж. На одній з дільниць їм під руки потрапляє депутат ВР від "Нашої України" Микола Поліщук - 60-річного відомого нейрохірурга б'ють ногами в обличчя. З усіх дільниць напади вчиняються на ті, де перебувають міжнародні спостерігачі та журналісти і підрахунок голосів виявляє перевагу Віктора Балоги - кандидата від "Нашої України". Ситуація виходить за рамки здорового глузду і ніхто не розуміє для чого це все.

Опитування в день і оформлені протоколи з печатками дільничних виборчих комісій явно свідчать про те, що вибори виграв Балога з відривом мінімум у 5,5 тис. голосів.

Але під ранок Мукачівський тервиборчком оголошує... перемогу Ернеста Нусера (СДПУ(о)) з відривом від Балоги в 5 тис. голосів. При цьому загального протокола результатів виборів нема, а приміщення міськради оточують озброєні загони "Беркуту". Четверо депутатів "Нашої України" — Роман Безсмертний, Тарас Стецьків, Юрій Павленко і Петро Олійник – прориваються через кордони "правоохоронців", щоб вияснити ситуацію. Однак через кілька хвилин їх, побитих, викидають з другого поверху будинку на бруківку. Виборчком закривається, телефони вимикаються. Всі вільні.

Мукачеве. 19 квітня 2004 року. Ранок.
За одну ніч змінилось все. Ще вчора ми жили в незалежній демократичній Україні. А сьогодні вже ні. В нас відібрали право вибору - так вирішив "великий адміністратор". Цим він поставив себе вище Господа Бога - бо Господь завжди дає людині право вибору.

І тільки від нас залежить, ЯК це право собі повернути.

Бо КОЛИ – вже настало.

З листівки, що розповсюджуються у Мукачевому

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1082525815.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua