Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-04-2004
Правник: Хризантеми для надії

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1082988888.html

В.А. Ющенкові та його штабу(ам) необхідно ще раз перечитати список Конлана і почати зрештою по справжньому боротися за перемогу. Першим необхідним кроком може стати пропозиція Олександру Морозу, яка все розставить по своїх місцях, за формулою: "Президент Ющенко та конституційна реформа з набранням чинності у 2006 році". Ющенко, Тимошенко, Мороз повинні підписати спільну угоду та діяти на виборах однією командою.


Дорогі во Майдані! Надія помирає останньою, але натомість, коли вже надходить час їй спочити в Бозі, то у муках та конвульсіях.

Моя конкретна і індивідуально визначена у контексті ситуації надія:

по-перше, виходила з очевидної доцільності (щоби не сказати - необхідності) висунення єдиного кандидата від "трійки" (НУ+БЮТ+СПУ) на майбутніх виборах Президента;

по-друге, брала до уваги те, що відсутність такого кандидата, рівно як і спільних і координованих зусиль щодо його підтримки і протидії режиму (надто - з огляду на продемонстрований рівень рішучості режиму переступити задля самозбереження через будь-що) дуже суттєво знижує шанси антирежимних сил на успішне протистояння з оборзєвшєй владою;

по-третє, розраховувала на такі чинники як:
- спільне несприйняття (принаймні - деклароване) існуючого в Україні режиму (не тільки персоналій, а насамперед політичного режиму у розумінні теорії держави: "засобів та методів управління");
- спільне відчуття того, що "далі так жити не можна";
- спільне стратегічне бачення змін (принаймні основних, принаймні - задеклароване: демократизація, права людини, добробут, декриміналізація держави і суспільства тощо), навіть попри розбіжності на оперативному та тактичному рівнях;
- спільне (хоча і різнообумовлене) бажання влади і відтак, необхідності розчищення місця;
- інстинкт самозбереження;
- розум;
- відсутність заперечень щодо принципової необхідності конституційних реформ;
- воля громадськості і відповідний громадський тиск.

Так от моя скромна електорально-громадянська надія полягала навіть не у об'єднанні "трійки" з метою перемоги для спільного Ющенка (будемо відвертими - інші "варіянти" - то клінична маячня, у народі звана бздурою), а у відході вождів від незрозумілих стороннім підкилимних ігор і чесній та відкритій принаймні СПРОБІ порозумітися. Чорт знає, можливо, такі ігри їм подобаються чи що..., можливо вони мають для них якийсь еротичний підтекст і тут неоране поле для "діда Зігмунда". Але вся реальна еротика полягатиме в реалізації приписуваних Кучмі Л.Д. величезним плакатом у Донецьку слів: "Переможемо разом - виграють усі". Переможе разом кандидат від режиму - опозицію і її вождів виграють усі. Галичани знають регіональні нюанси слова "грати", хай пояснять іншим, хто не в курсі.

Я точно не пам'ятаю фабулу казочки про трьох поросят, на пам'яті лише наявність Ніфа-Ніфа, Наф-Нафа, Нуф-Нуфа, їхні будівельні потуги і колізії та постійна пряма і явна загроза з боку Вовка. Але у гостро актуальному контексті казочка поєднується з таким собі анекдотом - у висліді коли хтось з наших Трьох Поросят припускається навіть думки про реальні кроки щодо побудови спільної кам'яної фортеці, до нього приходить з фірмовою пляшкою від Вовка четверте порося. І звати його Нах-Нах.

Зав'язуємо з лірикою, бо алюзії відволікають. Повертаємося до ілюзій. До сподівання, що відчуття можливості спільної перемоги, справжність патріотизму Ющенка і відсутність у нього манії особистої влади, корегування реформаційної манєчки Мороза на його ж, Сансанича, сподівану мудрість і корегування авторитарного пунктику і реваншизму Юлі на багато чого підштовхнуть їх до простої як господарське мило згоди: "Президент Ющенко та конституційна реформа з набранням чинності у 2006 році".


Неможливо, бо "владою не діляться"? Бздура! Ющенку, як відомо, комфортніше бути агліцькою королевою на пасіці ніж абсолютним монархом.
Неможливо, бо "поділитися владою не дасть оточення"? Бздура! По-перше, оточення має розуміти, що є варіянти щодо його (оточення) існування - і як власне оточення і існування фізичного (у якості автотренінгу рекомендуються медитації над долями кілької відомих незручних режимові політиків, а за набуттям досвіду - до Мукачева). По-друге, якщо буде воля "вождя", нікуди оточення не подінеться. По-третє, демократизація, це така штука, що її варто лише почати, а надалі у суспільстві йде ланцюгова реакція. Тож "не захоче"... Ага, щас...

Неможливо, бо "нема гарантій"? Бздура! Письмова угода, оприлюднена у парламенті, на мітингах, у ЗМІ, за кордоном, у передвиборній програмі, негайна розробка, спільне підписання, оприлюднення та внесення відповідного законопроекту та, млинець, освячення попАми всіх українських конфесій - це недостатньо? Якщо ні, то перепрошую дуже - у політиці більшого годі сподіватися.

Неможливо бо...чомусь не хочеться? Це інша справа. Але як громадянин-виборець-дрібний кавалок електорату я маю право скласти дуже певну і цілком ненормативну думку про "вождя", котрий не робить спроби досягти такої угоди; про "вождя", котрий таку ініціативу не підтримає; про вождя, котрий на таку пропозицію не погодиться. Бо такі "вожді" не лише нівелюють власні шанси, вони вкрадають в мене шанси перемогти режим. А я, вибачте, режим перемогти хочу. А якщо якогось "вождя" це не цікавить, то не пішов би він?

Отже:
Ющенко В.А., не як приватна особа, котра нікому нічого не зобов'язана, а як політичний діяч, на якого значна частина суспільства покладає особисті надії на майбутнє, зобов'язаний чітко і публично запропонувати Морозу О.О. угоду на засадах: "Ющенко-Президент = конституційна реформа-2006 і парламентсько-президентська республіка".

Тимошенко Ю.В., не як приватна особа, а як ....тра-ля-ля, див.вище, зобов'язана підтримати таку ініціативу.

Мороз О.О., ...тра-ля-ля, див.вище, зобов'язаний на таку угоду погодитися.

Відмазки мною до уваги не беруться. Ignoratio non est argumentum. Пом'якшувальних обставин не існує. Наслідки невиконання вищещазначених зобов'язань (крім посиленого вживання щодо відповідної персоналії у подальшому ненормативної лексики):
- для Ющенка В.А. - жирна "псиса" у його особисту справу, попри підтримку на виборах;
- для Тимошенко Ю.В. - перенесення її особистої справи з теки "політика/патріоти" до теки "Beauty. Приємне для ока".
- для Мороза О.О. як для особливо небезпечного злочинця (якщо він це діло завалить) - перенесення його особистої справи до теки "Пьотр Сіманєнкав".

Розміщення тут вищенаведеного у якості мого приватного "імха" прошу вважати у разі нереалізації пропонованого букетом білих хризантем (парної кількості).

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1082988888.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua