Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 09-05-2004
Serhiy Hrysch: День Перемоги
Вільний Форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1084110812.html

Традиційні для травневих свят протиставлення УПА і Радянської армії, “націоналістів” і “комуняк”, “западенців” і “східняків”, відсувають на другий план найважливіший виклик для сьогоднішньої молоді – необхідність об”єднаної ненасильницької боротьби з авторитарним режимом.

Єдиний телеканал, який відважився подати прекрасну соціальну рекламу - мабудь за свій же рахунок - був Новий. У рекламі у день перемоги стоять два ветерани - один у радянській військовій формі, інший - у формі УПА. До них підходить дівчина років 25-ти і дарить кожному ветерану по букету тюльпанів. Після цього ветерани ніяковіють і подають один одному руки.

9 травня - це день перемоги у Великій Вітчизняній війні для одних українців; день відважного спротиву окупації – для інших. У центрі і на сході єдиною альтернативою знищенню "неарійських" слов"ян було приєднання до радянської армії. Така служба розцінювалася як героїчна, і такою була. На заході, сотні тисяч партизанів вели боротьбу і проти фашистів, і проти військ НКВД.

УПА можна звинювачувати у співпраці з фашистами. Радянській армії можна закинути захист більшовицького режиму. Ні перші, ні другі звинувачення не є тими, що "відновлюють історичну справедливість". Українці у другій світовій були такими якими були.

Сьогоднішня воля до перемоги - це воля до перемоги над Кучмою, Януковичем, Медведчуком, Тигипкою, Кирпою і іншими спів-учасниками режиму. Сьогоднішня ненасильницька війна - проти анти-демократичного режиму. Як пише один з учасників Вільного Форума Майдану:

“Мій один дід загинув під час війни. Другий помер від ускладнень він поранень після закінчення ІІ Світової. Тому мені не байдужі ці події, це свято. А причина війни, передусім у байдужості. У неспроможності тодішньої громадськості запинити диктаторів на їх шляху до влади. Тому, сьогодні як ніколи, після фашистького свавілля у Мукачевому, українське суспільство має зупинити сучасних гітлерів, гебельсів та герингів з СДПУ(0). Та перемогти політичний кримінал та бандитизм!”

Найкраще що могли б зробити ветерани - допомогти молоді - таким самим якими були вони у 1940-х -- здобути перемогу. Цього року.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1084110812.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua