Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 20-05-2004
Володимир Яворівський: Четвертий відкритий лист президентові Кучмі

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1085082184.html

Вже через кілька місяців (Боже, поможи!) ви відпустите український народ із своїх “обіймів”. Ще кілька місяців протриматися, щоб нас, ваших опонентів, не шукали в глухих таращанських лісах...

Вже наприкінці (а, може, й раніше!) 2004-го вас почнуть зраджувати “соратники”, які сьогодні “цілують пантофлю папи”, і всіма інквізиторськими методами закривають рота опозиції (до речі, дуже поміркованій, і здатній до розумного компромісу). Я вже навіть готуюся до того, що мені доведеться захищати вас від вашого оточення.

Тому-то роблю спробу оцінити роки вашого директорства Україною ще тоді, коли адміністрація “знемагає від любові” до вас. Недобита вами Конституція дає мені таке право. І я ним користаюсь. Оскільки ви одважилися не брати на себе третій термін ганьби – я не маю до вас ненависті, як до людини. Я лише хочу сказати вам правду про вас тоді, коли ви ще при владі, з усіма її репресивними наслідками, які я, як депутат і як голова ще недотрощеної вами Національної Спілки письменників України на собі постійно відчуваю.

Спершу було ваше короткочасне прем‘єрство. У мене є реліквія – оригінал вашого першого виступу у парламенті: український текст відтворено російськими літерами із наголосами (можна подарувати Азарову, як самовчитель). Там ви щось про мафію-монопольку, про паливний голод і про 8 мільйонів тонн квотової нафти, експортованої з України до Канади і на Багамські острови комерсантами. Прізвища ви знали, але не назвали. “За два тижні роботи я зіткнувся зі страшними фактами розбазарювання того багатства, яке надбав за десятиліття каторжною працею наш невтомний народ”. Ви запросили надзвичайних повноважень і отримали їх.

Результат вашого прем’єрства: імітація реформ, бандитські трасти, старт мародерської прихватизації, закладення вашого власного капіталу. І постійні політичні рюмсання: всі вам заважають працювати і ніхто не пояснює, “що саме треба будувати”. Храм чи нужник?

Ви стали президентом, як опозиціонер до кравчукової малоросійської влади. Однак, ваша опозиційність – лише маска, “вертеп”, виборча заготовка. Насправді ви не знали (як не знаєте і зараз!), що треба робити з Україною, ви йшли на вибори, не як патріот-реформатор, а як зросійщений авантюрист і невіглас.

Вам дісталася Україна енергійна, сповнена снаги і віри у своє швидке відродження, у свою державність. Їй би сміливого лідера-патріота, котрий би не крав сам і не давав красти іншим – і вона б не відстала від прибалтів. За вісім років вашого одноосібного управління ви залишаєте її виснаженою і зневіреною в усьому жебрачкою і наймичкою у чужинців.

Подивімось на головні ваш акції і їх результати. Перше, що ви зробили як президент - утворили комісію по перевірці діяльності вже згадуваних злодійських фірм “Славутич” та “Республіка”, критикуючи які ви і виграли вибори, (першу очолював Медведчук, другу - Бакай). Висновків комісії українці так і не почули, бо власники цих фірм та члени комісії склали ваше найближче оточення. Так обіцяна боротьба з корупцією і казнокрадством закінчилася, не розпочавшись.

Далі вам нашепотіли, що “національна ідея не спрацювала”, хоч ви і зараз не знаєте, що воно таке. Не спрацювала національна, то запрацювали ваші ідеї: сімейна, медведчуківська, колоніальна. Тому й сиротіє українська, тому так убого животіє наша велика нація, пане президенте.

Ви не були готові до ролі лідера нації і не опанували цієї науки за цілих десять років, ви лишень відточили майстерність провінційного інтригана, який уже не дуже боїться генсека Путіна, даючи йому хабарі у вигляді нафтопроводів, Тузли, та “єепів”.

В період вашого правління фаворитами були ті, хто служив не Україні, а вам. Прибалти, поляки, чехи, угорці - вже у лоні Євросоюзу, а ви й досі пасете Україну на московському налигачі. Тому замість армії ми маємо партизанські загони, покинуті на самовиживання. Замість правоохоронців – армаду мародерів, що охороняють бандитів. Замість судів – підпільні аукціони: хто більше дасть?! Замість свободи слова - потоки тупої медведчуківської брехні, від якої щоденно деградує Україна. Замість різноголосся політичного життя – диктат СДПУ (оплачених) - куди там компартії! Замість накопичення національної слави - незмірно множиться ганьба України, як держави із злодійською, бездарною, квазікомуністичною владою. Українське село, з якого мало розпочинатися наше відродження – ваші агропідбрехачі перетворили в моторошне ґетто, де засобом платежу стала пляшка самогону.

У такій країні страшно жити абсолютній більшості людей, які є до вас в опозиції, у такій країні не страшно лише вам і вашій камарильї в Києві, областях та районах. Трішки гірше, бідніше від українців у Європі живуть лише молдавани та албанці. 337 років українці всіма засобами боролися за відновлення своєї державності. Мученицькі смерті, розстріли, голодомори, в‘язниці, сибіри, “ламання хребтів” непокірним... А вам відвойована іншими Україна дісталася у власність, як лотерея. Як випадковим виграшем ви нею і скористалися.

І на цьому трагічному роздоріжжі Україну, знову запродану Росії, зневірену у всьому, бідну і розтерзану, одурену й окрадену вами Україну ви ще хочете передати “продовжувачеві вашої справи”. І все оце продовжувати, пане президенте? Схаменіться! Женіть у три вирви Медведчука, спишіть на нього всі диявольські гріхи вашого режиму і забезпечте волевиявлення українського народу на президенських виборах, на яких спрацює інстинкт національного самозбереження. Цей вчинок дасть історикам хоч маленьку можливість сказати про вас тепле слово.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1085082184.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua