Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 21-05-2004
Мирослава Гонгадзе: “Я не знаю коли, але справедливість буде встановлено”
Інститут масової інформації

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1085141667.html

Скоро мине 4 роки від дня загибелі журналіста Георгія Гонгадзе. За цей час відбулось кілька експертиз і змінилось кілька слідчих груп, проте розкрити справу так і не вдалось. Сьогодні, в інтерв’ю ІМІ дружина Георгія – Мирослава Гонгадзе висловила своє незадоволення ходом розслідування справи та роботою нового Генерального Прокурора.

IMI:- З того часу, як змінився на посаді Генеральний Прокурор України, чи маєте Ви інформацію про хід розслідування щодо вбивства Георгія?

М.Г.: - Відколи Геннадій Васильєв призначений Генеральним Прокурором України я, як потерпіла сторона, не маю жодної інформації про слідство. Недавно у пресі з’явилась інформація, що нове керівництво прокуратури розпочинає слідство у справі Георгія з „чистого листа”. Але я думаю, що час для метафор та поезії у цьому слідстві вже пройшов. Вже давно прийшов час конкретних відповідей, яких, судячи зі всього, нема. Якщо кожен Генеральний Прокурор буде знищувати напрацювання попереднього і наново починати слідство, то кінця цього слідства можна ніколи і не дочекатись. А журналістам вже, здається, не до вбивства Гонгадзе.

Якщо порівняти роботу попереднього і теперішнього Генерального Прокурора, то різниця разюча. Чітко видно, що теперішня прокуратура вибрала тактику замовчування, розраховуючи що час затре рани, а суспільство проковтне і забуде вбивство одного незалежного журналіста Георгія Гонгадзе. У ситуації ж з попереднім прокурором я відчувала, що Святослав Піскун намагається показати результат у розслідуванні. Я не сумніваюсь, що однією з причин цього була бажання показати свою власну ефективність. Але з сьогоднішньої позиції те, що йому вдалось зробити у слідстві, було важливим поступом. На жаль, він не зумів бути послідовним до кінця і, з моєї точки зору, своїм мовчанням після відставки купив собі посаду в Раді Національної Безпеки. Хоча, думаю, слідство було близьке до завершення.

- Чи сподіваєтесь Ви на завершення розслідування найближчим часом?

- Сподіватись на розслідування з цією прокуратурою було б наївно. Але є справа в Європейському суді. Частина доказів є в Міністерстві юстиції США , є й інші методи, за допомогою яких, якщо не сьогодні, то завтра справедливість буде встановлена, і винні будуть покарані. Я не можу визначити коли, але я просто знаю, що це станеться.

- Чи пам’ятають Ваші діти тата? Чи питаються про те, що з ним сталося і як ви виходите з цього становища?

- Дітям уже шість з половиною. Вчора вони питали мене, як можна привітати тата з днем народження, якщо його нема, і чи можна посилати привітання в рай. Вони пам’ятають Георгія, часто просять розповісти, яким він був. У нас збереглось відео, коли вони ще зовсім маленькі і Георгій грається з ними. Вони схожі на Георгія ззовні, але ще більше я бачу внутрішню схожість. Їх шкільна вчителька порекомендувала розділити їх у різні класи, бо одна вчителька не може впоратись з їхньою енергією. Тепер, вже у різних класах, найкраще проявляються їхні лідерські якості. І правда про батька дуже потрібна перш їм, але ще більше - українському суспільству, бо це шлях очищення.

http://www.imi.org.ua/?read=14:7

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1085141667.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua