Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-05-2004
Юрій ДІДЕНКО: Бензиновий ЕЄПець

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1085676961.html

Щороку напередодні жнив в Україні наступає день "Х", коли різко зростають ціни на пальне. Їх ріст несподіваним є тільки для владних мужів, що зобов'язані стояти на сторожі добробуту своїх громадян. У минулому році Бог милував, бо на полях не було що збирати.

Влада щорічно байдуже спостерігає за традиційним обдиранням власного народу. Складається враження, що ті, хто підвищує ціни, і ті, хто мусять би захищати споживача, грають на одну руку. Лише у 2000 році за прем'єрства Віктора Ющенка вдалось поламати цю традицію. В цьому році зростання цін відбулося на фоні солодких заяв про створення ЄЕПу.

Парламент зусиллями більшості та комуністів ратифікував угоду. І що маємо в році? Ціни зросли на 5 відсотків в Росії, а в Україні - на 40. Єепівське братство українці відчують на власних кишенях. Під бравурні розмови можновладців про перспективи ЄЕПу ціни на бензин на українських заправках виросли вже до 3 гривень. Послабивши власну енергетичну безпеку і змінивши європейський курс на євроазійський, отримали черговий удар під дих.

Зростуть ціни на продукти харчування, проїзд у маршрутках, таксі. В Миколаєві пасажири таксі вже змушені платити за проїзд на 20 відсотків дорожче. Перевізники звернулись до міськвиконкому з вимогою переглянути вартість проїзду у зв'язку з подорожчанням пального.

А уряд Януковича і досі не наповнив каспійською нафтою нафтопровід "Одеса-Броди", продовжується звільнення прихильників європейського напряму його використання.

"Укрнафта", що добуває 4 мільйони тонн української нафти, віддана урядом комерційним структурам. Україна повністю перебуває в залежності від нафтових компаній Росії. І тільки сліпий може не зрозуміти братську їхню любов. Зняти з українця останню сорочку - це підтверджує різний ріст цін у державах.

Уряд в чергове підтвердив своє невміння та бездарність захистити своїх громадян. Приховавши від українців 10 мільярдів гривень і затримуючи зарплати, пенсії, соціальні виплати, продовжує звучати з його уст риторика про ріст ВВП у державі на 9,5 відсотка.

Ріст, можливо, і є, але осідають всі ці прибутки в кишенях корумпованої влади, що готується до захисту своїх владних повноважень на президентських перегонах.

Із зростанням цін на пальне продовжується ріст заборгованості по зарплаті. Якщо у 2001 році було виплачено 2,2 млрд. боргів по зарплаті, то у 2003 - лише 400 млн. гривен.

У Миколаївській області заборгованість зросла на 10 відсотків. І це незважаючи на багатомільярдні прибутки. Для нинішньої влади українці залишаються гвинтиками, яких вона почне вкручувати, коли буде необхідність проголосувати на виборах.

Бензиновий ЄЕП у котрий раз підтвердив: влада продовжує залишатися антинародною.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1085676961.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua