Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 10-06-2004
VV: Свіжі новини з Погребів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1086819303.html

Схоже на те, що ситуація в селі Погреби Броварського району набуває дуже цікавого розвитку.

Як писалося раніше, конфлікт навколо землі дійшов тут до страшного накалу: в хід пішли такі речі як захоплення сільської ради і оголошення „прямого президентського правління”. Отож облога сільради, протягнувшись тиждень, була знята 25 травня.

28 і 29 травня у приміщенні сільради номінальний голова бунтівників, увага: за дорученням облдержадміністрації (!), приймає від жителів села заяви на виділення землі.

На вівторок 1 червня планувався початок роботи нової комісії, яку мав утворити своїм розпорядженням голова облдержадміністрації. Виявилось, що в село приїхали ті ж самі члени попередньої комісії, утвореної розпорядженням голови райдержадміністрації. Бунтівники ображено пішли з місця події, не визнавши комісії, що приїхала без візи високої руки Засухи.

По кількох днях перепочинку в село все таки приїжджає обласна комісія. З понеділка (7.06) по п’ятницю (11.06) вона має проводити прийом громадян, і, мабуть, перевіряти діяльність сільради. Кажуть, в склад комісії навіть входить представник УБОЗу.

І тут починається найцікавіше. Складається дуже сильне враження, що весь бунт розводився лише для того, щоб усунути сільську раду і громадськість від розділу землі. По селу поповзли чутки, що землю будуть наділяти в так званому урочищі „Кагана”, за яке вже довго точилася напружена боротьба. Це луги, що з прадавніх часів використовувались мешканцями Погребів для сінокосіння. За Сталіна цю землю в погребців забрали і віддали в користування колгоспу ім. Кагановича (звідси й нова назва). В 90-х роках радгосп (чи КСП) Бучанський (правонаступник ім. Кагановича) не оформив вчасно право користування-володіння землею у встановленому законом порядку. В зв'язку з цим погребці спробували повернути ці землі собі. В 2000 році Погребська с/р прийняла рішення про зарахування цих земель до земель запасу с/р. Рішення це під різними соусами, з різними аргументами, блокувало районне та обласне начальство. Серед останніх аргументів була, наприклад, вимога почекати 1 січня 2005 року - дати в значній мірі поворотної в земельних відносинах, відповідно до перехідних положень Земельного кодексу. Тобто за всяку ціну область (реально вона розпоряджається зараз цими землями і приймає рішення) не хотіла повернути урочище "Кагана" погребцям. Сільський голова навіть отримав листа, в якому сказано, що своїми діями (претензіями на урочище "Кагана") сільська рада підбурює людей на неправомірні дії.

Зараз, зненацька, позиція облдержадміністрації змінилась - бунтівникам вже пообіцяли наділи в урочищі "Кагана". Дивна начебто ситуація: коли сільська рада відповідно до повної бюрократичної процедури намагається повернути в Погреби споконвічні погребські землі - то це підтримки влади не знаходить, Більше того знаходить різкий осуд як "підбурювання людей до неправомірних дій". А коли якась група людей, в значній частині не мешканці Погребів, чинячи явно неправомірні дії (наприклад відверто бандитськими методами захоплюючи будинок сільської ради) вимагає цієї землі - то влада йде на поступки.

Таку дивну ситуацію із зговірливістю ОДА можна легко пояснити бажанням урвати побільший шмат цієї землі для себе. Адже ж тепер, як говорять, урочище будуть розділяти без участі Погребської сільської ради. Рішення прийматиме створена ОДА "комісія", до якої ніхто з жителів села не входить крім представників бунтівників. Отже земля буде розділятись не відповідно до закону й здорового глузду, а відповідно до принципу "хто скільки до нас ходив - тому стільки дамо землі" (дуже популяризоване гасло серед бунтівників). Враховуючи що "ходило" багато зовсім чужих в Погребах людей, легко зрозуміти, що земля буде розподілятись кому попало. В такій суматосі легко буде дати дещицю і представникам облдержадміністрації. А враховуючи те, що головним стимулом серед бунтівників для участі в акціях є бажання отримати "щось для себе" (а решту села при цьому хай хоч татари забирають, хоч інопланетяни), дуже важко припустити, щоб хтось з них наважився заперечувати проти роздачі землі кому попало, чи то за підтримку на акціях, чи то за "доброту" - представникам влади. Може навіть статись так, що після розділу більша і краща частина урочища виявиться не в погребських руках.

На цьому фоні легко повіриш в чутки, що раніше представникам Погребської сільради хтось "у верхах" прямо сказав: ви на Кагана не зазіхайте, на нього вже високі люди око поклали. В такому контексті весь бунт виглядає ініційованим "високими людьми" заради того щоб прибрати урочище "Кагана" до своїх рук, а безкарність бунтівників є тоді просто натуральною.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1086819303.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua