Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 15-06-2004
Юрій ШЕЛЯЖЕНКО: Інтерв’ю з лідером руху “Проти всіх” про "селянський бунт" в Погребах

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1087315378.html

Андрій БАЛОГ:
“В цій наскрізь корумпованій країні порядна людина має бути провокатором”

Інтерв’ю з лідером незареєстрованого громадського руху “Проти всіх”

26 травня, після публікації “Крестьянский бунт на Украине” на сайті російської інформагенції “Прима”, в пресі та в інтернеті з’явилося кілька суперечливих версій подій в селі Погреби Броварського району Київської області. Писали, що керовані активістами громадського руху “Проти Всіх” селяни вимагають перерозподілу земельних паїв, що вони начебто прогнали з сільради голову, опечатали його кабінет та проголосили в селі пряме президентське правління. Також повідомлялося, що місцева влада заперечує факт “селянського бунту”.

Через інтернет-сайт www.proty.info я знайшов Андрія Балог, голову руху «Проти Всіх». Він був у “Братстві” Дмитра Корчинського і вважає того зрадником. Він балотувався на мера Мукачево, хоч в останній момент кандидатуру було знято. Лідер політичних нігілістів був не проти відповісти на кілька моїх питань.

Розкажіть про себе.

Я народився у 29 грудня 1975 року в селі Захарівка Новоукраїнського району Кіровоградської області. Мати на той час працювала бугалтером, а батько механізатором. Деякий час ми жили в Закарпатті, там я був хрещений. Потім переїхали до Комсомольска в Полтавській області, де я вчився у школі та в СПТУ №15 і закінчив навчання в 1994 році з фахом “газоелектрозварювальник”. Дуже хотів служити в морському флоті – щоб потрапити в тогорічний набір, був змушений захищати диплом достроково. Захистився на відмінно і отримав підвищений, четвертий, розряд. Служив два роки в розвідці спеціального призначення на базі повітряно-десантних військ. У 1995 році брав участь у врегулюванні кримсько-татарського конфлікту. В армії зустрів багато цікавих людей, з якими і досі підтримую дружні стосунки. Після армії в 1996 році поступив до Київського політехнічного інституту на факультет “економіка підприємства”. Займався активною політичною діяльністю і потрапив під тиск ректорату. Під час протистояння розчарувався у вітчизняній системі вищої освіти. Тому через кілька років залишив ВУЗ. Пропрацювавши деякий час на керівних посадах в недержавних службах безпеки та на різних науково-виробничих фірмах, зрозумів: щоб у трудяги вистачало на чорний хліб, чинуш потрібно годувати червоною ікрою. Подався в революцію. Брав активну участь в акціях “Кучма геть”, та, спостерігаючи за діяльністю різних партій із середини, дійшов висновка: скрізь одні політичні імпотенти і клікуши, єдиний вихід для України – голосувати “Проти Всіх”.

Що таке громадянський рух “Проти Всіх”?

Руху "Проти Всіх" півроку. За цей час проведено 47 акцій протесту соціального характеру. В результаті заборонено низку незаконних будівництв. Під нашим керівництвом сотні людей отримати квартири, 767 чоловік приватизували власні кімнати у гуртожитках, кілька тисяч селян повернули собі свою землю. Надаємо юридичні консультації, випускаємо інформаційний бюлетень “Проти Всіх”. Проте нам важливий досвід, який було отримано під час сутичок з окупаційною владою, а не вирішення проблем знедолених. Наша мета – революція.

Як ви прийшли в Погреби?

У нас багато досвіду у вирішенні соціальних питань. Маємо репутацію – на нашому рахунку розпаювання землі в селі Троєщина у травні 2003 року. Мешканці села Погреби самі звернулися до нас по допомогу. Ми допомогли юридично і організаційно.

Розкажіть, що було насправді в Погребах.

Ситуація, з якою ми зустрілися у селі Погреби, типова для всієї Украіни. В КСП “Нова Украіна” (яка влучна до ситуації назва!) входило чимало сел: Троєщина, Вигурівщина, Зазім’є, Погреби та інші. До кожного з них відійшла частина землі для наділення земельних паїв паївщикам. Розмір паю було визначено 1,79 га., проте в натуру було винесено 1,15 – 1,1га. Недодану землю списали на її вартість згідно розрахункової сітки. Проте ніхто не повідомив людям ні точну кількість землі, ні її вартісну оцінку, ні навіть те, від якого року було взято вартісну оцінку. Більше того, відбулося зібрання “уповноважених”, де, незрозуміло на яких підставах, були виключені із числа пайщиків 213 чоловік! Людей, які пішли на пенсію з КСП ”Нова Украіна” до 1994 року, і тих хлопців-призовників з КСП, які в той час захищали нашу молоду незалежну Україну, навіть не взяли до уваги. На узбіччі залишилися чорнобильці, інваліди, сироти. Проте район вже звітував про закінчення розпаювання, а Голова селищної ради Глевацький казав, що землі вже нема.

Після перших же акцій протесту район заявив, що 85 га. давно вже чекають своїх господарів, було висловлене здивування тим, що люди весь цей час – 10 років! – не приходили по землю. Кілька комісій, створені на районному рівні, визнали право на землю у 120-ти чоловік, “пропущених” у списках. Безумовно, винних не названо і не передбачається.

Далі замість того, щоб почати роздавати землю людям, голова селищної ради Глевацький запропонував на черговому засіданні підвищити йому заробітну платню, мотивуючи це перевантаженням та необхідністю значно частіше їздити до району. Присутні при цьому селяни, близько 80 чоловік, у відповідь зажбурляли Глевацького дрібняками та гривнями та залишили приміщення селищної ради. 19 травня селяни пікетували сільраду. Про ситуацію в селі були повідомлені СБУ, прокуратура, адміністрація Президента, Верховна Рада та інші структури. Жодна з районних комісій, в які входили і члени ініціативної групи селян, не отримали від селищного голови ні відомостей про землю, ні рішень сесій селищної ради. Як було зазначено: в зв’язку з секретністю інформації, з чим представники району погоджувалися. Кілька акцій протесту біля обласної державної адміністрації результату не дали. Оскільки звернення, запрошення і вимоги селян були проігноровані, то народ, згідно конституційних положень, взяв владу в свої руки.

Чи було фізичне насильство під час “селянського бунту” – за характеристикою російської інформагенції “Прима ”?

Насильства не було, поки що, проте характеристика вірна.

На форумі сайту "Майдан" висловлювалась думка, що прихильність деяких жителів Погребів до руху “Проти Всіх” пояснюється так: “людей задурили перспективою легких грошей: ми зараз вам дамо землі, а ви її продасте за сотні тисяч баксів”. Прокоментуйте, будь ласка.

Ліпший коментар дають газети “Avizo” та “Експрес кур’єр”, в яких постійно розміщуються оголошення про продаж землі в селі Погреби. Вартість за одну сотку коливається взалежності розташування ділянок від 500 дол. до 3,5 тис. євро. Люди читають і роблять висновки.

Як Ви ставитесь до того, що Вас звуть провокатором?

В цій наскрізь корумпованій країні, де діти мріють стати прокурорами, податківцями і суддями, а не космонавтами і вчителями, де 90% школярів вживають різної важкості наркотики, де кожен другий з працездатних не доживе до пенсійного віку, порядна людина має бути провокатором, а інакше навіщо тоді бути?

Яка роль вашої організації в контексті виборів Президента України 31 жовтня?

На черговому засіданні центрального комітету, яке було присвячене президентським виборам, ухвалено рішення про бойкотування виборів. Відповідно, всі зусилля і ресурси організації будуть покладенні для виконання рішення ЦК. Високий відсоток за “не підтримую жодного”, та неявка виборців на виборчі дільниці мають показати батькам української демократії їхню справжню вартість в очах громадян багатостраждальної малоросії. І це має послужити спонукальним моментом для появи нових амбітних і принципових лідерів, яких Україна, як і завжди, дуже потребує.


Розмову вів Юрій ШЕЛЯЖЕНКО

У фотоархіві Майдану можна подивитися фото облоги сільради в Погребах


Примітка автора: Я не належу до руху “Проти всіх” і не симпатизую йому. Це інтерв’ю взяте в результаті випадкового знайомства

Кілька лінків по темі:

Крестьянский бунт на Киевщине http://prima-news.ru/news/news/2004/5/26/28546.html
обговорення: http://maidan.org.ua/n/free/1085663291
VV: Cело Погреби: інформація з перших рук http://maidan.org.ua/static/mai/1085761538.html
Крестьянского бунта на Киевщине не было? http://www.glavred.info/?news=109121531
Сільський голова стведжує, що це хлопці Корчинського (інтерв"ю) http://maidan.org.ua/n/free/1085669027

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1087315378.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua