Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 18-06-2004
Ігор Столяров: Стратегічне підприємство "Оріон" з виробництва бубликів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1087563197.html

Одеське підприємство „Оріон”, на території якого випускать бублики, залишається стратегічним...

Хоча, особливо дивного тут нічого немає. Власник підприємства – Міністерство оборони України, навколо якого відбуваються зараз справжні скандали. Жити біля військового складу в Україні стає справді небезпечно, як і літати, навіть за межами рідної країни, бо хто його знає – може саме в цей час десь відбуваються військові навчання і літак, пасажиром якого Ви є, не гарантований від того щоби стати черговою жертвою української ракети.

Якщо за нещодавні події під Мелитополем Міністр оборони України отримав лише догану, то за невинно загублені життя пасажирів ізраїльського літака вже колишній міністр оборони, замість крісла у темній камері, отримав мандат народного депутата України...

Що вже говорити про нинішніх керівників підприємства „Оріон”? Не лякає їх навіть справа, яку передали з податкової інспекції Іллічівського району Одеси до суду. Останні перевірки виявили значні порушення. В той час коли чиновники, приміром, прагнуть запевнити, що проблема заборгованостей з виплатою зарплати майже вирішене питання, для підприємства „Оріон” ця проблема є цілком актуальною... І це не випадково.

Колись знане далеко за межами Одеси підприємство мало б нині спеціалізуватися на випуску компресорів для побутових холодильників, транспортних кондеціонерах (в тому числі, для спецтехніки) та тари для молочної продукції.

Хоча постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року АТ МВО „Оріон” віднесено до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, нині підприємство працює далеко не на повну свою потужність. Фактично від виробничого об”єднання „ОРІОН” залишилася лише його назва... Його цехи зайняті іншими власниками, на правах аренди.
Реальний стан справ на підприємстві було викладено у одному з актів Державної податкової адміністрації у Іллічівському районі Одеси. Як наголошено у підсумковій частині акту:

„Документальною перевіркою встановлені: зменшення суми збитків та податку на додану вартість, які підлягають відшкодуванню, перевищення лимиту залишку готівки в касі, несвоєчасне повернення валютних коштів у касу підприємства та збільшення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин, механізмів”.

Почути точку зору нинішнього Голови правління підприємства пана Кущака на стан справ і ознайомитися з його планами щодо виходу з майже фатальної кризи – не вдалося. На пропозицію щодо зустрічі з журналістом Він так і не відреагував. Звичайні ж працівники підприємства, з якими мені вдалося порозмовляти, вже не пам”ятають коли виходили на роботу. У адмінбудинку за звичай можна побачити лише директора та його підлеглих.

Одеське підприємство „ОРІОН”, тим часом, знову стало претендентом на отримання статусу банкрута. Відповідні подання вже є в Одеському обласному господарському суді.
Працівники заводу вже четвертий місяць без заробітної плати, а територія підприємства нагадує наслідки останього дня Помпеї...

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1087563197.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua