Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-06-2004
Юрій Ширко: Наша ідеологія – покращення життєвого рівня народу

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1088145519.html

Юрій Ширко „Наша ідеологія – покращення життєвого рівня народу...”

Керівником Миколаївського регіонального представництва блоку „Наша Україна” нещодавно став народний депутат України Юрій Ширко. З ним мав розмову наш одеський кореспондент Ігор Столяров

Ігор Столяров: Хотілося б почути про Ваше бачення передвиборчої ситуації в регіоні. Чи готові миколаївці зробити той вибір, до якого закликає блок „Наша Україна”?

Юрій Ширко: Я думаю, що миколаївці, так як і люди цілої України, думають прагматично. Сьогодні їм не потрібні порожні обіцянки, певні „солодкі речі”, які далі слів не йдуть.
Ми маємо намір донести до миколаївців лише ті конкретні речі, чкі робилися в Україні за урядування Віктора Ющенка. Я гадаю, що миколаївці чітко пам”ятають, що саме з приходом Віктора Ющенка не було жодних коливань на пальне під час жнив, або під час посівної кампанії, припинилися вимкнення електроенергії у селах, були повернуті борги з пенсій і заборітних плат. Перелік цей можна продовжувати. Він є досить довгим. Скажімо, було започатковано повернення внесків до ощадбанків. Це були невеликі кошти, але початки і вектор були визначені.
Наша ідеологія – покращення життєвого рівня народу. Я не думаю, що миколаївці цього не бажають. Отож, ми хочемо президентства Віктора Ющенка для того щоби ця лінія в державі була продовжена, щоби ті хто працює на землі – побачили світло в кінці коридору.

Ігор Столяров: Що робить очолюване Вами представництво на Миколаївщині шоби активізувати виборців?

Юрій Ширко: Ми нині прагнемо інформативно донести до кожної садиби ті речі про які я казав вище, про те, що вже було зроблено. Ми прагнемо донести правду про нинішнє політичне життя в Україні, бо, нажаль, багато засобів масової інформації, особливо центральні телеканали, інформацію подають неправдиву.
Я на Миколаївщині, приміром, досить часто чув такий вираз, що „як за Ющенка голосувати – він американський шпигун”. Хоча я задавав запитання – „а коли продають газотранспортну магістраль і віднімають з бюджету 7 мільярдів, коли продають „Криворіжсталь” і віднімають ще півтора мільярди – ви ж не кажете, що нинішня влада є агентом російських спецслужб...”
Отож, ми хочемо побороти ці неправдиві міфи.

Ігор Столяров: Які політичні сили на Миколаївщині вже висловили бажання навколо ідеї президентства Віктора Ющенка? Чит буде збільшуватися, на Вашу думку, цей політичний спектр.

Юрій Ширко: Нині ми працюємо в рамках об”єднання „Наша Україна”, яке виникло ще на виборах 2002 року. Це є, я вважаю, досить активні організації і у них є поважний інтелектуальний потенціал.
Щодо розширення співпраці – якщо відслідкувати діяльність „Нашої України” – стає зрозумілим, що саме нашими народними депутатами були внесені законопроекти які спрямолвані на підвищення пенсій, виплату боргів освітянам. Приділяли увагу і соціальному захисту військовослужбовців.
Ми працюємо у напрямку соціального захисту широких верств населення. А це є і програмними засадами виборців від КПУ і Соцпартії. Тому складається реалдьно така картина, що ми виконкуємо програму цих лівих політичних партій. Отож, у нас є підстави сподіватися на підтримку тих людей які прагнуть конкретних справ, зацікавлені у активізації соціального захисту.
Ми не хочемо підміни понять. Виборці мають відслідковувати, яка все таки політична сила найбільше працює у справі соціального захисту?

Ігор Столяров: Наближаємося до річниці Конституції. Які у Вас настрої, враховуючи нещодавно ухвалене рішення парламенту?

Юрій Ширко: Маю кілька тез.
Перша. Робити конституційну реформу можливо лише тоді коли є довіра народу до влади. Сьогоднішні опитування показують, що рівень цієї довіри є незначним. Отож, зміни конституційні є не на часі.
Друге. Чи взагалі потрібні подібні зміни? Потрібні. Але, тут також слід звернутися до одного класика, який сказав, що: „Навіть при не досить досконалому Законодавстві – якщо буде відповідальна і партіотична виконавча влада – розвиток країні буде гарантований і день за днем рівень життя народу буде підвищуватися”.
Нещовнє рішення більшості парламенту, це прагнення влади законсервувати себе. Є певна невідповідність.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1088145519.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua