Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 30-06-2004
"ПОРА!": Львівська влада пригадувала Конституцію!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1088619171.html

Прохолодний, зовсім не літній ранок... Перший робочий день після довгих святкових вихідних... На вулицях лише ті, кому на роботу спізнитися не можна, які ще досі згадують, як добре, тепло та затишно було їм вдома, який шалений контраст до цього холодного вітру. Отже, на вулицях лише заспані люди, які повільно поспішають на роботу, міліціонери і ми — купка студентів, які мали би спати після відзначення Дня Конституції та Свята Молоді.

Так, літо, все справді чудово, в нас одна з найкращих конституцій в світі...
Так, літо, холодний вітер, хмари, які обіцяють дощ, а Конституція не виконується.

А люди все ідуть, такі різні, з такими різними світобаченнями, з такими різними політичними поглядами... Вони підходять до нас і кажуть, що так, дійсно, — НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ! Та на перший крок, на першу спробу вийти за межі говоріння зважується дуже мало — кажуть: „А що це дасть, якщо ми напишемо, що думаємо?!” Мовчки читають транспаранти:„ ПОРА згадати Конституцію”, „ПОРА відстоювати свої права”, „ПОРА забути про страх і байдужість” і йдуть далі... Але дуже хочеться вірити, що ці написи не будуть для них пустими фразами, що з часом вони також перестануть боятися голосно висловлювати свої думки.

В цей же час депутати Міської Ради також йшли на роботу. Вони досить прихильно поставились до нашої діяльності. Один з народних обранців на пропозицію написати відгук відповів дуже несподівано: „Та що тут писати та говорити? Ви молоді, то й беріть владу в свої руки!” Серед депутатів Міської Ради були й такі, які дізнавшись про акцію, виходили з Ратуші до нас, щоб отримати Конституцію.

Під Львівською облдержадміністрацією (ЛОДА) було складніше: вітер тут значно сильніший, транспаранти та стенд, де можна було висловити свою думку, почало просто зносити. Та й охорона до нас поставилась не надто приязно — дядьки у формах поставили нам ультиматум: „ніяких вигуків”. Але ми, незважаючи на все це, продовжили роздачу Конституцій депутатам. Тоді як люди до нас ставились переважно прихильно, ставлення депутатів було дуже різним. Були такі, що підходили і дякували, що молодому поколінню не байдуже, що буде, кому їх замінити, а були й такі, що кривились, дивилися зверхньо, та Конституції таки брали.

Із народу підтримку висловлювали різні люди. До нас підійшов польський турист поцікавитись, що ми таке робимо. Він зауважив, що молодь — це майбутнє, і вони (показав у бік ради) повинні за нас дбати... А водій одного із чиновників ЛОДА спеціально під’їхав до нас, вийшов із авто та вигукнув: „Правильно! Всі вони жуліки!”. Підходив навіть священик. Він уважно перечитав написи на стенді відгуків та транспарантах, цікавився метою нашої діяльності. На прощання отець сказав: „Молоді завжди робили революції. Робіть її і ви!”

Безперечно, він мав рацію, адже ми — молоді, саме нам жити в цій країні і нам не може бути байдужою її доля. А депутати — люди, яким ми довірили владу — повинні дбати про наше майбутнє і перед тим, як вносити стільки змін до одної з найкращих конституцій, мусять навчитись виконувати її.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1088619171.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua