Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 07-07-2004
Майдан-Інформ: Звернення до журналістів провідних телеканалів та інших загальнонаціональних ЗМІ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1089154232.html

Журналістам телеканалів УТ-1, ТРК “ЕРА”,
“1+1”, “Інтер”, “Новий канал”, 5-й канал,
ICTV, СТБ, ТРК “Україна”, ТЕТ, “Гравіс”,
“Тоніс”, 7-й канал, TVT та інших
загальнонаціональних засобів масової інформації


ЗВЕРНЕННЯ

Вже два тижні з Сум різними каналами доходять звістки про протистояння студентів та чиновників, причиною якого стало рішення про об’єднання трьох навчальних закладів міста в єдиний Сумський національний університет. Протистояння з часом загострюється, з’являються факти застосування проти студентів протиправних методів тиску та порушення законодавства, яким супроводжується утворення СНУ.

На наш погляд подія має важливе суспільне значення й становить значний інтерес для глядацької аудиторії й читачів з усієї України хоча б вже тому, що система освіти, й зокрема вищої, викликає багато нарікань і звинувачень у корупції, про що говорять і в суспільстві, й на найвищому державному рівні. З іншого боку, це важливий приклад відстоювання громадянами України своїх прав. Саме тому викликає здивування та зовсім незначна увага, що її приділяють висвітленню цього протистояння загальнонаціональні засоби масової інформації.

Можливо, вони помилково вважають, що об’єктивне і незаангажоване висвітлення цього конфлікту буде нецікавим споживачеві інформаційного продукту. Хочемо засвідчити, що це не так. Звертаємося до всіх журналістів із закликом професійно виконувати свої обов’язок і високу місію, об’єктивно інформувати суспільство про всі події й процеси, що мають суспільну вагу, послуговуючись при цьому як своїм професійним відчуттям, так і безпосередніми відгуками споживачів, якими є в цьому випадку автори листа.

Шановні журналісти! Сумські студенти розпочали свою боротьбу не як політичну акцію, розпочали її самостійно, не маючи підтримки й ресурсів. Всі витрати вони покривають виключно за рахунок власних коштів, коштів своїх батьків та (в основному) за рахунок добровільних пожертв громадян Сум, що, як і проведені серед сумчан соціологічні опитування, свідчить про високий рівень підтримки студентських вимог з боку інших мешканців міста. В такій ситуації замовчувати проблему й робити вигляд, що це – приватна справа студентів, яка не стосується суспільства, просто ганебно!

Сподіваємося вже найближчим часом побачити в усіх загальнонаціональних ЗМІ об’єктивну та регулярну інформацію про події в Сумах та відгук, який вони мають в українському суспільстві.

З повагою,
Адмін-група інтернет-сайту “Майдан”
на пропозицію наших відвідувачів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1089154232.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua