Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 08-07-2004
Ілько Лемко: Мистецтво самозахисту
Поступ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1089288587.html

Ми катастрофічно не вміємо себе захищати. В нас ніколи не було історичної практики відстоювання громадянських інтересів, що є найхарактернішою ознакою громадянського суспільства. Безправ'я і зневіра в те, що наші суди зможуть відстояти гарантовані нам Конституцією права, породжують хронічну байдужість. Але вже з'являються в Україні диваки-Дон-Кіхоти, які поки що заради ідейних принципів доводять, що існує людська гідність і що все-таки можливо її захистити навіть у нас.

Мешканець Коростишева Житомирської області через суд отримав грошову компенсацію за запізнення автобуса.

Семен Крупник звернувся до керівництва Житомирського автовокзалу з проханням письмово засвідчити факт запізнення рейсового автобуса на 40 хвилин, після чого подав позов до районного суду на автотранспортне підприємство з метою отримати компенсацію за завдані моральні збитки.

Відфутболюваний судами, апеляційними судами і прокуратурами, Крупник все ж вистояв і врешті отримав 50 гривень компенсації моральних збитків. Ідейний позивач заявив, що "пішов на цей процес з принципу і бажання довести, що споживачі автопослуг повинні і можуть захистити свої права на належне обслуговування".

Можливо, невдовзі й у нас будуть вигравати судові процеси, які наразі здаються нам фантастичними. Такі, наприклад, як процес американки, яка відсудила в компанії "Мак Доналдс" мільйон (!) доларів за поданий до столу занадто гарячий чай, чи процес ізраїльтянина, який спромігся довести в суді, що не взяв парасольки і застудився через прогноз погоди однієї з радіостанцій, яка не обіцяла дощу.

Головне для нас усіх -- оволодіти мистецтвом самозахисту.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1089288587.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua