Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-07-2004
СУМИ: Новини спротиву і звернення студентів
Інформцентр Руху спротиву

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1090094998.html

Бєзпредел продовжується

Учасники руху опору своєю акцією безперечно певним чином вплинули на хід об’єднання вузів: повернуто державні символи на фронтоні СумДУ, бюст Макаренка в університеті імені Макаренка, призупинено сам процес ліквідації вузів. Але головний есдек області, нардеп і ректор Олександр Царенко та його прибічники все ж виконують свій план по наведенню “порядків” у нових володіннях, зокрема по збору коштів (очевидно для передвиборчої кампанії та “відпрацювання” грошей, вкладених в об’єднання).

Приносьте ваші грошики!
З цього року для абітурієнтів, що успішно склали іспити на бюджетні місця, запроваджується обов’язковий внесок в “благодійний” фонд “Відродження” (співзасновниця – Ірина Щербань) на рахунок в банки “Володимирський” (започаткований Володимиром Щербанем, головою обладміністрації) та “Надра”. В СумДУ бюджетники платять по 2000 грн., а в СумДПУ – по 1000. Ректор СумДПУ, Володимир Іваній на неофіційній зустрічі з батьками абітурієнтів на їх питання про ці внески відповів, що це – нормальна європейська традиція.

Очимa очевидця
З форуму сайту “Суми-беспредел”: “Хочу сказать, что то, что писалось про благотворительный взнос в 1000 грн - правда. Действительно, родителям детей, здавших успешно вступительные экзамены на бюджет, открыто говорили об этом "благотворительном" взносе. И не давали рассрочки на оплату, а прямым текстом заявляли: "Если вы до сегодняшнего вечера не внесёте вышеуказанную сумму - Ваш ребенок не будет зачислен на бюджет в наш университет". Не знаю как в политехе, но в педе именно так и проходит поступление.

Навчання – не головне
Ещё хочу выразить своё возмущение тем, что студентов-медиков (3 курс) сняли с медицинской практики из больниц и поликлиник, и отправили их разгружать мебель в педунивер. А как же им без практики??? Ладно мы -педагоги, всегда можем наверстать упущенное, НО МЕДИКИ!!!??? Вот и ходи потом к таким врачам.

Мебель, кстати, нам завезли старую (не знаю где они такую и нашли - в аграрном такой я не видела), а новую, которую нам поставили только два месяца назад, куда-то забрали.

Видели бы вы ещё куда переместили наш родной исторический факультет!!! Раньше мы занимали 2 этажа, теперь же только 1, и то в общежитии, где в части комнат разместились:комендант, уборщица и т.д.

Наш деканат теперь находится в бывшем медпункте, откуда в спешке откручивали стоматологическое кресло, выносили кушетки и медикаменты (может медпункт в туалет переправят???!!!). Представьте себе деканат обложенный плиткой белого цвета!!!

Слово "Царенко" - виділяти жирним шрифтом!
Вчера говорила со знакомой, которая работала раньше(теперь уже уволилась -не вытерпела)в аграрном. У неё было очень много печатной работы, а компьютера не было (только печатная машинка), и вот напечатает она документ, а ей говорят, что примут только компьютерный вариант, а то что у неё в кабинете не было компьютера - никого не интересует!!! И не дай Бог фамилия "Царенко" не будет выделена жирным шрифтом!!! Всё прийдется перепечатывать.

Указания свыше давались порой такие глупые, что трудно было удержаться от смеха. Короче говоря, трудно представить, какая жизнь начнется после объединения!!!

Можно только всем нам посочувствовать».

При цьому всьому на учасників Руху опору продовжується тиск - тільки тепер, крім студентів, взялися і за наших прихильників із викладацького складу.

Звернення

Українці! Всі, хто не байдужий до нашого майбутнього, до нашої молоді!

Студенти сумських вузів, їх батьки, викладачі, Комітет сумських матерів звертаються до громадських, молодіжних організацій, до юридичних та фізичних осіб з проханням допомогти нам у боротьбі проти руйнування наших вузів, знищення інтелектуальної еліти міста.

Нас звинувачують у політичних інтересах, у розкручуванні якихось сил, стверджують, що ми – двієшники, наркомани, засланці. А ми ПРОСТО ХОЧЕМО НАВЧАТИСЬ! Хочемо скористатись правом, яке нам грантує Конституція.

В наших вимогах немає нічого надзвичайного - ми вимагаємо, щоб виконувався закон, от і все. Щоб новий вуз створювався з попереднім аналізом, з аудитом навчальних закладів, щоб звертали увагу на рішення комісії Верховної Ради, щоб прислухалися до нашої думки. Сьогодні цю роботу можна розпочати тільки після відміни указу Президента, який регламентує поспішне об’єднання.

Так вже склалося, що в нашій державі звертати на себе увагу доводиться радикальними методами. Доводити, що ми здатні спати у наметах в центрі міста, пройти пішки 400 км до Києва. І ми дійсно підемо на все, адже МИ РОЗБУДОВУЄМО НОВУ ДЕРЖАВУ, нову Україну. Ми не хочемо вчитися за все платити, ми хочемо вчитися лікувати, конструювати, перекладати...


ДОПОМОЖІТЬ НАМ!
Ми приймаємо будь-яку допомогу, але нікого не рекламуємо і не виступаємо від жодного імені. Можливо, ви могли б перерахувати нам якісь кошти, розмножити великими тиражами листівки, написати листа Президенту та Прем’єр-міністру, підтримати наші акції у своєму місті. Чекаємо та сподіваємось.

Контакти: 8 066 299 13 63, sashunia@inbox.ru

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1090094998.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua