Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 03-08-2004
Юрій Шеляженко: Автостопом в Суми! На підтримку зацькованих студентів!
Форум "Майдану"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1091539864.html

Я, Юрій Шеляженко, вільний гуманіст, волонтер і репортер з Києва, відправляюся автостопом в Суми з Києва. Назустріч пішому походу сумських студентів. Щоб подивитись і підтримати їх акцію протесту проти об'єднання Сумського національного аграрного університету, Сумського державного університету та Сумського державного педагогічного університету ім.А.Макаренка в один ВУЗ - Сумський Національний Університет.
При поспішному злитті університетів кожного студента примушували безоплатно виконувати господарські роботи протягом 200 годин. Для вступу в новий університет студенти мали обов'язково зробити внески в ректорський благодійний фонд, головою якого є новий ректор СНУ, депутат з фракції СДПУ(о) Олександр Царенко. Цілком зрозуміло, що студенти оголосили страйк, згодом поселилися в наметовому містечку в сквері Шевченка і мали намір піти пішим походом протесту на Київ. Я на їх місці зробив би те саме.
Учасники та організатори акції протесту весь місяць, протягом якого триває акція, піддавалися тиску та бандитським нападам. Студентське палаточне містечко зазнавало "хімічних атак" (навколо нього розливали хімічні речовини з неприємним запахом, навіть підливали якоїсь гидоти в їжу), а 1 серпня було розігнане міліцією, 12 його учасників арештовані і згодом відпущені після суду. В піший похід на Київ поки відправилося лише 15 студентів. Студентський сайт http://sumy-bespredel.narod.ru/ повідомляє про беззаконня, корупцію, брехню ЗМІ та посадовців і розправи над опозиційною молоддю в місті Суми.

Важко повірити, що ТАКЕ відбувається в нашій Україні. Я хочу побачити ЦЕ на власні очі, по можливості допомогти своїм голосом і своїми руками, дізнатись голі факти, поспілкуватися з очевидцями і підтримати активістів. А оскільки мене не відряджує жодна організація чи засіб масової інформації, грошей на проїзд нема, я - справжній фрілансер! - обираю нестандартні шляхи. 4 серпня зранку я вирушаю в Суми АВТОСТОПОМ. Подорож автостопом не тільки дозволить мені здолати 400 км., не витративши жодної копійки, але й буде реваншем за зірваний піший похід сумських студентів до Києва.

Я вперше збираюся подорожувати автостопом і ретельно підготувався: прочитав в інтернеті масу корисних порад (наприклад, звідси - російською: http://trassa.travel.ru/), з полегкістю дізнався, що 300-400 км. - якраз така відстань, з якої рекомендується починати новачкам. Я впевнений, що в автостопі нема нічого аж надто складного. Пропоную і вам скористатися цією ідеєю. Сумським студентам потрібна наша підтрика!

Від Києва до Сум веде траса республіканського значення. Отже, маршрут подорожі буде таким (по населених пунктах, через які проходить траса): Київ - Бровари - Нова Басань - Новий Биков - Прилуки - Срібне - Ромни - Коровинці - Недригайлів - Ольшана - Штеповка - Суми. Почну подорож від метро "Лісна", перед Броварами зверну праворуч на об'їзний шлях і ним дістанусь початку сумської траси.

Я подорожуватиму в непримітному одязі. Лише причеплю на груди бейджик: "АВТОСТОПОМ В СУМИ". Зі мною буде сумка, напхана такими корисностями, як атлас автомобільних шляхів, обід тощо. Шоферам, що підвозитимуть мене, розповідатиму про "сумський бєспрєдєл" і даватиму кожному паперовий квадратик з подякою за співучасть та побажанням щасливої дороги.

Маю намір у місті прогулятися по пам'ятним місцям: подивлюся об'єднаний університет, на справедливий сумський суд, понюхаю отрути на місці розігнаного наметового містечка у сквері Шевченка. Після того познайомлюся з учасниками акції і знайду ночівлю. Наступного дня спробую поспілкуватись з міліціонерами та посадовцями за допомогою прес-карти і повернуся в Київ в той же спосіб, яким приїхав.

Якщо у вас з'явилися зауваження чи пропозиції, якщо ви хочете долучитися до акції або запропонувати щось корисне (наприклад, нічліг), у вівторок (3 серпня) цілий день я буду вдома, отож телефонуйте: (044) 269 04 35, або пишіть у відповідну тему на "Майдані" чи на shelya@ua.fm
Чому автостоп? Бо маю час і маю натхнення! (С)
Обговорення та звіти про акцію - на "Майдані" за адресою: http://maidan.org.ua/n/free/1091483305

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1091539864.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua