Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 16-08-2004
Максим Ісаєнко: Червоній побив журналіста
ІМІ, "Панорама", М.-І.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1092675005.html

Вочевидь, наступним після Тягнибока з фракції "НУ" вилетить Василь Червоній. Саме в його кабінеті було побито редактора рівненської газети "Панорама" Миколу Кульчинського.

-----------------------------------------------

Конфлікт розгортався так. Минулого тижня "Панорама" надрукувала матеріал, про те, що "інтернетом гуляє новий компромат на депутата Червонія". Джерелом для написання статті був допис на форумі "УП" під назвою "Хамелеон патріотичний" за підписом "учитель історії Василь Присяжнюк". "Панорама" НЕ передруковувала неперевірену інформацію, швидше навіть навпаки - згадавши про викладені в дописі факти, газета провела невеличке розслідування, яке виявило, що в Рівному немає таких вчителів, про що рівненські журналісти і згадали у своєму матеріалі.

У відповідь близька до рівненського штабу "НУ" "Волинь" надрукувала вельми сумнівний за журналістськими якостями матеріал, у якому поливала брудом сім'ю Кульчинських. Ось що розповів "Майдану" Микола Кульчинський:

"Стаття в останньому номері "Волині" була під псевдо, називалася "Миколу знову вкусила зелена муха". Там ішлося про те, що, нібито, я з есдепеушної "Нєдєлі" передрукував статтю про Червонія. Мовляв, ніхто в Рівному за 4 місяці так і не наважився, а я наважився. Бо я, мовляв, зрадник і лакуза влади.

Мене взагалі не обходить, що пише про мене "Волинь", я не читаю цієї
газети так само як і сайтів СДПУ(о), але справа в тому, що:

1. Я знайшов цю статтю на форумі "Української правди". Сьогодні спеціально зайшов у пошук на форумі "УП" і знову побачив це повідомлення. Можете сходити перевірити.
2. Важливо, що у своїй статті "Волинь", не маючи чим зачепити мене, почала писати брудні пасквілі про моїх батьків. При цьому мого покійного батька назвала самогубцем. Що є повним абсурдом і підлою брехнею.
3. Огидні речі, які вони дозволили собі писати про мою маму, яка з 1988
року брала участь у всіх заходах ТУМу та РУХу я просто не буду повторювати. Це - ницість і тотальна підла брехня.
4. Мої батьки не зробили Червонію нічого поганого, і вся публікація у "Волині" не може викликати нічого, крім обурення."

------------------------------------------------------------

Кульчинський пішов у офіс "НУ" вимагати у Червонія вибачень.Ось що з цього приводу пише ІМІ:

Сьогодні стало відомо про побиття головного редактора Рівненської газети “Панорама” Миколи Кульчинського. Інцидент стався у суботу 14 серпня, коли пана Кульчинського побили в обласному штабі “Нашої України” у Рівному.

У розмові з ІМІ Микола Кульчинський наголосив на тому, що це побиття не варто пов”язувати з виборами Президента та Блоком Віктора Ющенка, оскільки конфліктність цієї ситуації базується на порушенні принципів журналістської етики.

- Я би хотів передусім розділити конфлікт та “Нашу Україну”. У мене з Василем Червонієм дійсно є певні особисті непорозуміння, - зазначив він.
Микола Кульчинський розповів, що його мати перебуває у дуже важкому фізичному стані і думки про публікацію у газеті “Волинь” можуть зашкодити її здоров”ю.

Брат журналіста Роман Кульчинський повідомив ІМІ, що приблизно два тижні тому пан Микола передрукував у своїй газеті матеріал про голову місцевого осередку “НУ” Василя Червонія. За його словами, у відповідь на цю публікацію у рівненській газеті “Волинь” з”явився матеріал щодо родини Кульчинських, зокрема стосунків їх батьків. Обурений такими публікаціями, Микола Кульчинський пішов “розбиратися” до місцевого осередку “Нашої України”. За словами брата, його дуже сильно побили, та, заявивши, що він п”яний, викликали “Беркут”. Правоохоронці не встановили наявності алкогольного сп”яніння, але внаслідок травм, спричинених побиттям, пана Кульчинського довелося відвезти до лікарні.

Микола Кульчинський розповів:
"Я пішов у суботу до Василя Червонія, бо була подана неправдива, брехлива інформація про моїх батьків. Її опублікували під псевдо. Я прийшов у суботу до Василя Червонія, там була охорона, вона спитала, хто я. Я відповів, що Микола Кульчинський. Увійшов до Василя Червонія до кабінету, там був великий простір, але він, побачивши мене, відсахнувся. Ззаду охоронці почали бити мене по голові. Врешті я впав на землю і вони мене трохи побили ногами. На деякий час я втратив орієнтацію, а вже потім в коридорі прийшов до тями. Пан Червоній сам викликав міліцію. Мене забрали і робили тести на алкоголь, але я у цей день сповідувався і причащався. Там я написав заяву, але насправді це мене не обходить. Що мене обходить, так це питання елементарної журналістської етики. Будь-який суд визнає мою правоту. Я би хотів, щоб Віктор Ющенко почитав те, що вони пишуть. Це повний безпредел! Депутати не бояться суддів і ніхто проти них не хоче судитися. Я ще раз наголошую, що це все мене не цікавить. Мене переймає безкарність та те, до чого вони опустилися."

Микола Кульчинський додав, що його б влаштувало термінове вибачення перед батьками з боку редакції, але “питання в тому, що я не чекаю благородства з боку цієї людини. Я ще маю час для того, щоб подати позов до суду,” – підсумував журналіст.

Наразі ІМІ не вдалося зв"язатися із Василем Червонієм, проте ми намагатимемося дізнатися його погляд щодо цього конфлікту.

---------------------------------------------

"Майдану" вдалося отримати текст матеріалу в "Панорамі". Пропонуємо його вашій увазі:

ВАСИЛЬ ЧЕРВОНІЙ СПОВІДУЄ “РУН-ВІРУ”!?
АБО ХТО ТАКИЙ ВАСИЛЬ ПРИСЯЖНЮК?
О.Глядач
Інтернетом почав гуляти новий компромат на депутата Червонія.

На фурум сайту “Українська правда” хтось виклав статтю “Хамелеон патріотичний”, присвячену Василю Червонію. Автор цього тексту — Василь ПРИСЯЖНЮК, вчитель історії з Рівного — звинувачує Червонія в різних речах, але в першу чергу в тому, що він типу комуніст у душі і саме тому, мовляв, змінив колись ще за радянських часів своє прізвище на Червоній.

Далі автор перераховує багато інших добре відомих нам речей про Василя Михайловича, але у власній критичній і, можливо, навіть упередженій інтерпретації.

Відчувається, що текст написано професіонально і можна припустити, що не для форуму на “УП”, а для якогось інтернет-видання. Може, й для тієї самої “України кримінальної”, яку кілька років тому з таким завзяттям цитувала газета “Волинь”. Час покаже — де вигулькне цей опус.
Але важливо, що сам відомий рівнянам фактаж переказується без помилок: ми всі чули про описані події,просто,могли і можемо мати про них власну, відмінну від ПРИСЯЖНЮКА, думку.

Однак цей учитель історії йде далі і називає факти ширшому загалу рівнян, мабуть, невідомі. Принаймні ПАНОРАМА не знала, що: “У жовтні 2003 року керівник організації української діаспори “Самобутня Україна-Русь” С.Гуляк навернув Червонія до язичницької рун- віри”.

Також нас вразила обізнаність учителя Присяжнюка щодо статків п. Червонія: “Чого тільки немає у нього — бари, кафе, заправки, фірми, товариства з обмеженою відповідальністю, спільні підприємства у Рівному, Дубно, Кузнецовську, Києві: “Трек”, “Ріше”, “Чумацький шлях”, “Імбекс”, “Відродження”, “Ринок Козацький”, “Волинь-Заграва” — всіх і не перерахуєш...”

І що то за учитель такий?…

“Панорама” вирішила з’ясувати, чи знають у Рівненському управлінні освіти такого учителя історії, Василя Присяжнюка. Як повідомив нам начальник управління Віталій Новак, Василя Присяжнюка у списках рівненських вчителів історії немає.

-----------------------------------

Ото таке.

І справді: навіщо гельмани з корчинськими, якщо є Тягнибок і Червоній?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1092675005.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua