Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-08-2004
Борис Тарасюк: Виступ з нагоди дня Незалежності України

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1093432363.html

13 років тому виборена і омріяна багатьма поколіннями українців Незалежність стала реальністю. Боротьба, під час якої полягли мільйони українців, нарешті дала свої результати. Державна незалежність України була відновлена.
У цей день ми повинні згадати роль і місце Народного Руху. Днями Народному Рухові виповниться 15 років. 15 років, як у вересні 1989 року були проведені Установчі Збори Народного Руху України за перебудову. Народний Рух виконав своє покликання, яке полягало в тому, щоб очолити патріотичний рух за злам більшовицької системи в боротьбі за відновлення Незалежності нашої держави. І Народний Рух досяг своєї мети – омріяної державної Незалежності.
Сьогодні багато говориться про те, чи Народний Рух повністю виконав своє покликання, чи ні. На 15-у році виникнення Руху, народної політичної сили, маємо всі підстави, щоб гордитися тим, що зробив Рух, що робить, і що зробить разом з усіма іншими патріотично-демократичними реформаторськими політичними силами, що об’єдналися в блоці „Наша Україна” та коаліції „Сила народу”.
13 років тому до відновлення державної незалежності в України були найкращі можливості серед інших країн Радянського Союзу. Україна мала потужний промисловий, сільськогосподарський потенціал, працьовитий народ. Україна мала всі можливості для того, щоб бути однією з найбільш успішних нових незалежних держав на території колишнього Радянського Союзу.
За 13 років чимало зроблено. Створено інститути Української незалежної держави, чимало зроблено для розвитку громадянського суспільства. У той же час можемо з болем констатувати, що те, до чого прагнули покоління борців за Незалежність і свободу, до чого прагнув Вячеслав Чорновіл і його побратими, на жаль, не справдилося. Не справдилася надія на побудову справді демократичної Української держави, яка б існувала заради свого народу.
Всі ми з великим болем дивимося на те, що відбувається в нашій державі. Сподівання українських борців не справдилися через те, що державна Незалежність, яка була виборена патріотичними силами на чолі з Народним Рухом, потрапила в руки старої партійної номенклатури, яка перетворилася в кланово-олігархічний режим, що жив, живе і планує жити лише для себе за рахунок інтересів українського народу.
Режим Кучми існує вже 10 років. За ці 10 років можна було б багато зробити, щоб підняти рівень добробуту нашого народу, щоб наша держава зайняла гідне місце серед європейських країн. На жаль, так не сталося.
Що відбувається в нашій державі, ви добре знаєте.
Сьогодні режим Кучми-Януковича призвів до того, що називаються справні цифри економічного розвитку, і нас з вами намагаються переконати в тому, що зростає наш добробут. А що ж відбувається насправді?
Ці копійки, які уряд дає, вкравши спочатку в українського народу, фактично з’їдаються інфляцією, підвищенням цін, які це й же самий уряд продукує.
Згадаймо минулий рік. Минулого року уряд Януковича призвів до жорстокої продовольчої кризи. У результаті ціни на основні продукти харчування суттєво піднялися і ніколи не падали до тієї позначки, з якої піднялися. Згадаймо цьогорічну бензинову кризу, яка призвела не лише до підвищення на 30-50 відсотків цін на бензин, а потягнула підвищення цін на продукти харчування, комунальні послуги. Все це – результат хазяйнування цього режиму.
А що цей режим робить з питаннями, які є сутністю нашої демократії: свободою слова, свободою маніфестацій. Тих людей, які наважуються виступати з правдою, намагаються донести її через незалежні ЗМІ - нищать. Вбивають журналістів, вбивають і нищать тих, хто бореться за правду! Кидають в тюрми людей, які хочуть довести верховенство права! Згадаймо нашого побратима, голову Чернігівської обласної організації Народного Руху України Віктора Лабазова, якого нещодавно було кинуто до в´язниці лише за те, що він зафіксував факти порушення „Закону про вибори Президента України” штабом Януковича в Прилуках. Спільними зусиллями рухівців та наших партнерів по коаліції нам вдалася визволити Віктора Лабазова.
Подивіться, що робиться по відношення до ЗМІ, які намагаються говорити правду. Це і радіо „Свобода”, газета „Сільські вісті” тощо. У багатьох областях відключається єдиний телевізійний канал, який несе правду людям – 5 канал.
А що відбувається із свободою вибору? Згадайте Мукачево. Цей режим продемонстрував, що готовий піти на все, аби не допустити обрання справді народних обранців.
Саме цей режим продемонстрував здатність змикати державні структури, правоохоронні органи і криміналітет заради однієї мети – не допустити вільного волевиявлення народу.
Те ж саме він планує зробити і на президентських виборах 31 жовтня. Наше завдання з вами – не допустити цього. 31 жовтня ми маємо всі можливості для того, щоб нарешті в Україні було встановлено українську народну владу, було обрано Президента, який справді стане українським народним Президентом і таким Президентом може бути лише наш кандидат – Віктор Ющенко.
Віктор Ющенко довів конкретними справами, і словом, і ділом, перебуваючи на посаді Прем’єр-міністра України, що він і його команда в короткий термін здатні змінити ситуацію на краще. З його обранням ми здобудемо нарешті справжню Незалежність для Української держави. Ми здобудемо економічну незалежність, а не незалежність для кланово-олігархічних структур. З ним ми здобудемо соціальну незалежність. Кожен український громадянин відчує турботу і піклування про нього з боку Української держави і уряду. Нарешті, з обранням Віктора Ющенка Президентом, ми здобудемо особисту незалежність, коли кожен відчує, що держава не лише проголошує в Конституції невід’ємні права і свободи, а гарантує їх кожній людині. У той же час з обранням Віктора Ющенка ми будемо свідками залежності влади від народу. І в цьому головна відмінність тієї політичної сили, яка йде на зміну збанкрутілому режиму Кучми -Януковича, і тієї політичної сили, яку очолює Ющенко. Саме народ буде основним носієм влади, а влада звітуватиме перед народом.
Ідучи на президентські вибори, наш кандидат Віктор Ющенко сказав: „Вірю. Знаю. Можемо”. Так, Віктор Ющенко вірить в Українську державу, в український народ, який гідний кращої долі, ніж та, яку має сьогодні. Віктор Ющенко знає, як цього досягти!
Ми, команда Віктора Ющенка, можемо зробити Україну незалежною, заможною, процвітаючою державою. Ми можемо досягти того, що кожен український громадянин буде гордий від того, що належить до цієї великої української нації.
Не можу не прокоментувати висловів Кучми, які він проголосив 23 серпня на урочистих зборах з нагоди 13-ї річниці Незалежності, де зібралися „гвинтики” Кучми і його режиму. Він припустився, на мою думку, кількох дуже важливих помилок, про які ми не можемо промовчати. У своїй доповіді, яка повна цинізму, неправди, нещирості, він заявив, що „Незалежність не була результатом тривалої боротьби політичної еліти, що, мовляв, боротьба за Незалежність – національна міфологія”. Більш цинічного вислову з боку Глави держави важко було б уявити в день найсвятішого для нас свята. Фактично він своїми висловлюваннями перекреслює мільйони жертв борців за Незалежність, свободу Української держави та українського народу.
Не можна не відзначити, що Леонід Кучма згадав в своїй промові про ту легендарну політичну силу, яка очолила патріотичну хвилю українського народу за Незалежність – Народний Рух України, сказавши про те, що Рух був надто молодий і нечисленний, щоб претендувати на загальнонаціональну роль.
Що можна на це сказати? Хочу нагадати, що саме Народний Рух очолив боротьбу за Незалежність. Народний Рух мав соціально-політичну базу. Це мільйони свідомих українських громадян. Саме Рух мав у своїй основі тих політичних діячів, які пройшли гартування десятиліть у боротьбі за Незалежність, які пройшли заслання. Це і наш лідер, справді народний Герой України – Вячеслав Чорновіл.
Ці люди гартувалися ще в 60-ті роки, і говорити про те, що вони були нездатні до того, щоб очолювати державу, це цинізм так званого нашого гаранта. Хочу нагадати, що лише за даними правоохоронних органів, які завжди схильні применшувати кількість учасників усіх заходів (особливо тих, що виступають проти режиму), чисельність учасників Ланцюга Злуки була близько 450 тисяч патріотів. Це свідчило про силу і потужність Народного Руху. За даними 1990 року до Руху зараховувало себе близько 600 тисяч українських громадян, а за деякими даними - мільйон.
Отже, говорити, про те, що Рух був надто молодий і нечисленний, це неправда, цинічне перекручування історії.
Кілька слів гарант сказав і про „зовнішньополітичні успіхи" свого режиму. Говорив про те, що європеїзація стала вже національною ідеєю, завершується вступ до СОТ. Скільки є Президентом Кучма, стільки Україна прагне вступити до СОТ.
Фактично режим Кучми привів до дискредитації ідеї європейської, євроатлатничної інтеграції. Призвів до того, що найнижчої позначки сягнув міжнародний авторитет нашої держави. Курс на членство в ЄС і НАТО вже навіть не декларується. Він викреслений із воєнної доктрини нашої держави. Натомість посиленими темпами проводиться курс на євроазію.
У своїй промові Кучма, говорячи про вибори, заявив, - все буде так, як вирішить український народ. Згадаймо, як вирішив народ в 2002 році, і що сталося? А те, що політичні банкрути, всупереч волі українського народу, одержали гору і знову продовжили мучити український народ. Так само вони готуються до президентських виборів: фальсифікації, адмінресурс, Мукачево, вибори 2002 року.
Вони готують українському народові нові, так звані технології, щоб знову сфальсифікувати результати виборів. У своїй промові він цинічно заявив, що так і не з’явилося потужної об’єднувальної націєутворюючої політичної сили. Це наш „гарант” намагається видати бажане за дійсне.
Така сила є: з 2001 року – Блок „Наша Україна”! У 2004 році, разом з блоком Юлії Тимошенко, це – Коаліція „Сила народу”!
Кучма вдався до того, що почав говорити про націотворення, громадянську державу, національну ідею. Це людина, яка ще зовсім недавно говорила, що "національна ідея не спрацювала", людина, яка, виступаючи перед українською громадою в Тюмені, говорила, що: „мы, украинцы- все немножко с придурью”. І ця людина сьогодні насмілюється говорити про національну ідею?!
Гіршого автора і гіршої людини, яка б могла говорити про національну ідею, історія України не знала. У своїй промові він лякав український народ змінами і закликав до „спадковості політичного курсу”. Чого він хоче? Щоб нічого не змінювалося, щоб цей режим панував і надалі?!
Ні цьому антинародному режиму!
Так українській Незалежності!
Так незалежній процвітаючій європейській державі!
Так нашому кандидату Віктору Ющенку!
Слава Україні!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1093432363.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua