Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 29-08-2004
Юрій Костенко: Заява Голови Української народної партії
http://www.unp-ua.org/clients/unp.nsf/Print/7805C36E77DDC300C2256EFE00443582

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1093771117.html

У зв’язку з розповсюдженням ЗМІ з подачі органів МВС України провокаційних вигадок про причетність члена УНП до організації вибухів на Троєщинському ринку, що мали місце 20 серпня п.р., Українська Народна Партія заявляє наступне:

Українська Народна Партія згідно з своєю Програмою має за мету побудувати в Україні державу європейського типу. УНП діє в рамках Конституції і законів України, у своїй діяльності заперечує насильницькі методи і виступає за еволюційний шлях розвитку суспільства. Ми відкидаємо екстремістські політичні погляди, нетерпимість та насилля в будь-якій формі.

Українська Народна Партія засуджує організаторів і виконавців вибухів на Троєщинському ринку, висловлює співчуття рідним та близьким потерпілих внаслідок цього акту жорстокості і рішуче відмежовується від причетності до організації та виконання зазначених вибухів. Ми вважаємо, що злочин має бути якнайшвидше розслідуваний і злочинці мають понести покарання відповідно до чинного законодавства України.

Українська Народна Партія категорично заявляє, що особа, затримана у якості підозрюваного у вчиненні зазначеного злочину з нібито квитком члена УНП, не є членом нашої Партії. Вона не оформляла такого членства відповідно до Статуту УНП і не є зареєстрованою в жодному осередку Партії.

Українська Народна Партія розглядає дії причетних до організації та виконання цього злочинного акту та спосіб його розслідування як спеціальну операцію проти демократичних сил, які змагаються за справжню трансформацію українського суспільства на демократичних засадах через одержання перемоги на наступних президентських виборах.

Українська Народна Партія категорично протестує проти спроб державних службовців Міністерства внутрішніх справ України використати цей злочин для дискредитації УНП, яка, за підсумками перереєстрації партій Міністерством юстиції України, є найпотужнішою за числом осередків політичною силою очолюваної В.Ющенком парламентської фракції. Українська Народна Партія є активною політичною силою виборчого блоку “Сила Народу”. Саме тому провладні слуги намагаються сконцентрувати свою чорну технологію проти УНП. Саме цим можна пояснити, чому міліцейські чини всупереч вимогам законів України поспішають оголосити неперевірені деталі слідства, щоб спаплюжити Українську Народну Партію перед виборцями і таким чином сприяти перемозі провладного кандидата на президентських виборах.

Така поведінка державних службовців МВС України суперечить, зокрема, вимогам статті 4 Закону України “Про політичні партії в Україні”, якою “органам державної влади, ...їх посадовим особам заборонено виокремлювати у своєму ставленні певні політичні партії чи надавати їм привілеї, а також сприяти політичним партіям... у провадженні їх діяльності”, та статті 3 п.4, 2) Закону України “Про вибори Президента України”. Зазначені дії можуть кваліфікуватися як зловживання владою та службовим становищем, перевищення влади та службових повноважень і причетні до цього службовці мають нести відповідальність згідно з статтями 364 та 365 Кримінального Кодексу України.

У цьому зв”язку Українська Народна Партія звертається до Генеральної Прокуратури України здійснити передбачені чинним законодавством дії для притягнення винних до відповідальності. Одночасно Українська Народна Партія закликає усіх працівників правоохоронних органів чесно виконувати свої обов’язки, не піддаватися тискові правлячого режиму, забезпечити в рамках закону проведення прозорих демократичних виборів нового глави Української держави.


Голова УНП Ю.Костенко

28 серпня 2004 року

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1093771117.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua