Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 08-09-2004
Київська медіа-профспілка: Лист щастя для Ківалова

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1094661735.html

Вислови солідарність! Вимагай від ЦВК вільного доступу журналістів до інформації про вибори

Сьогодні - Міжнародний день солідарності журналістів. Скористайся можливістю відстояти свої професійні права – вимагай від Центральної виборчої комісії вільного доступу журналістів до інформації про вибори.

Національна спілка журналістів України та Незалежні медіа-профспілки України зверталися до Центральної виборчої комісії з проханням вирішити проблеми з доступом журналістів до інформації про діяльність виборчих комісій. Ми пропонували ЦВК роз’яснити членам виборчих комісій ті елементарні права журналістів, які гарантовані Конституцією та законодавством, але на попередніх виборах не виконувалися на практиці. Саме на рівні територіальних, окружних та дільничних виборчих комісій можуть виникнути проблеми з висвітленням виборів.

Офіційна відповідь з Центрвиборчкому до цього часу не надійшла.

Сьогодні ми, журналісти, ще можемо змінити ситуацію і забезпечити собі безперешкодну роботу в день виборів.

Не має значення, в яких ЗМІ ми працюємо. Не має значення, кого з нинішніх кандидатів у президенти ми підтримуємо, чи не підтримуємо жодного.

Ми маємо право вільно, без перешкод, на власний розсуд збирати, обробляти та розповсюджувати інформацію про діяльність виборчих комісій, хід голосування та підрахунку голосів.

Ми маємо право вимагати від ЦВК задоволення наших вимог.

Перешли цей текст до Центральної виборчої комісії на електронну адресу organizer@cvk.gov.ua, або на факс 573-80-73, підтримай наші вимоги і разом ми відстоїмо свої професійні права!ВІДКРИТИЙ ЛИСТГолові Центральної виборчої комісії
Ківалову С.В.

Членам Центральної виборчої комісіїШановний Сергію Васильовичу!

Публічність та відкритість є одними з найважливіших засад виборчого процесу, що сприяють прозорості виборів і пов’язані з правом громадян на збір та поширення інформації.

Під час висвітлення виборів міського голови м.Мукачеве 18 квітня 2004 року журналісти зіткнулися з масовими перешкоджаннями своїй професійній діяльності, які, на нашу думку, викликані неоднозначним трактуванням законодавчих норм членами дільничних виборчих комісій та правоохоронцями.

Журналісти не могли отримати інформацію про діяльність виборчих комісій та прийняті ними рішення, не могли точно встановити час, коли проходили засідання виборчих комісій, не могли потрапити на ці засідання, а подекуди і на територію виборчої комісії, рішення вивішувались у місцях, куди журналістів не допускали. У тому числі це стосувалося й рішень, прийнятих в день голосування, під час підрахунку голосів та про результати виборів. Таким чином, журналісти не могли реалізувати свої професійні права і виконати обов’язки, передбачені законодавством. При цьому було грубо проігнороване фундаментальне право журналістів на вільне отримання, обробку та розповсюдження інформації.

Зважаючи на те, що наближаються вибори Президента України, з метою уникнути перешкод в роботі журналістів та задля забезпечення прозорості виборчого процесу, звертаємося до Центральної виборчої комісії з пропозицією прийняти роз’яснення з питань застосування ст.ст. 13, 28 Закону України “Про вибори Президента України” (проект додається), в якому:

1. Роз’яснити виборчим комісіям право журналістів на доступ на виборчі дільниці під час підрахунку голосів, враховуючи конституційне право журналістів на вільне отримання, обробку та розповсюдження інформації; а також - необхідність забезпечити журналістам вільне отримання та розповсюдження інформації про перебіг виборів як під час голосування виборців, так і під час підрахунку голосів.

2. Зобов’язати голів виборчих комісій інформувати засоби масової інформації про дату, місце проведення, час та порядок денний засідань виборчих комісій.

3. Роз’яснити головам виборчих комісій порядок доступу журналістів на засідання виборчих комісій по виборах Президента України та порядок доступу до рішень і документів, прийнятих цими комісіями, з врахуванням того, що документи повинні вивішуватись в доступних для журналістів приміщеннях та місцях, а їх копії - надаватися за наявності запитів від журналістів.

Постанову ЦВК з зазначених питань оприлюднити через засоби масової інформації та розіслати до окружних виборчих комісій.


Київська незалежна медіа-профспілка
тел. (044) 537-20-03, факс 220-71-97,
www.profspilka.org.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1094661735.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua