Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 10-09-2004
eR-man: Протест після канікул...
Кампанія "ПОРА!"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1094817544.html

Вчитися, вчитися і ще раз вчитися!
Тому що роботи ви все-одно не знайдете... :-)

(Студентська мудрість)

Тернопільський Національний Педагогічний Університет імені В. Гнатюка. 9 вересня. Початок навчального дня. Студенти V курсу та магістратури дев`яти факультетів зібралися в холі головного корпусу, щоб з`ясувати, чому їм досі не виплатили стипендію за липень - серпень цього року.

Ще з кінця серпня ходили чутки про ненарахування стипендії. Бухгалтерія вузу відмовчувалась та уникала відповідей на питання студентів, чому їм не виплачують стипендію. 8 вересня з`явились заклики зібратися разом та вимагати пояснень в адміністрації педуніверситету. Вона, тобто адміністрація, в особі ректора Володимира Кравця, аргументувала ситуацію, що склалася тим, що дані студенти просто не можуть отримати стипендію за літні місяці, тому що в той час просто „не були студентами”. Справа в тому, що всі вони після закінчення четвертого курсу отримали диплом бакалавра, а далі були зараховані на навчання (хто на V курс, хто до магістратури), але вже з 1 вересня. Але при вступі до навчального закладу укладалась угода про підготовку спеціалістів на 5 років навчання. Ця угода чинна до 31 грудня 2005 року, фактично до моменту отримання диплома про повну вищу освіту (чи то спеціаліста, чи магістра). Цікаво, з якого це часу ця угода стала недійсною і коли це студенти втратили право на стипендію (а фактично вони були відраховані з навчального закладу)?

Студенти поставили вимогу виплатити стипендію за липень – серпень, залишаючи за собою право оголосити безстроковий страйк та подати судовий позов на адміністрацію вузу.

Зрозуміло, що події, які розгорнулися в стінах ТНПУ, стали вкрай невигідними адміністрації закладу. Чи не тому було обіцяно вирішити ситуацію, що склалася шляхом скликання зборів „наглядової ради з питань стипендії” (???), які мають відбутися в актовій залі педуніверситету 13 вересня о 15 годині. При цьому на зборах можуть бути присутні усі студенти навчального закладу.

Стипендію студентам виплатять (принаймі адміністрація вузу зможе знайде на це кошти „правдою чи неправдою”). Але така сама ситуація може повторитися і в майбутньому (чи в інших навчальних закладах), коли усі будуть мовчати і приховувати правду. А студентів педуніверситету хвилюють і інші проблеми. Цей вуз нещодавно отримав статус національного, при цьому було обіцяно не піднімати плати за навчання. Як стало відомо плата все ж зросла (невже за рахунок інфляції аж на ≈ 200 грн ???). А ще усіх хвилює, яким буде прохідний бал для отримання стипендії: 4, 4,5 чи 4,7 ???

http://kuchmizm.info/weblog/archives/000416.html#more

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1094817544.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua