Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 16-09-2004
ЗНАЮ: 10 найбільш важливих критерів для вибора Президента

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1095286050.html

1. Чи визнаний той чи інший кандидат загальнонаціональним лідером?

В бюлетенях, що ви отримаєте на вашій виборчій дільниці в день голосування, будуть імена 26-ти кандидатів. Деякі з них є більш відомі, а деякі імена будуть для вас нові. Практика ж показує, що кандидати, які мають найбільше визнання серед простих громадян, мають більше шансів і надалі бути близькими і чутливими до потреб народу.

2. Чи принесе обрання того чи іншого кандидата Президентом користь вам і вашій сім’ї?

Політологи відзначають, що голосування за главу держави має економічне підґрунтя. Щоби порахувати свою вигоду, ви маєте уважно прочитати програми кандидатів, звертаючи увагу на економічні пункти програм. Наприклад, якщо ви студент, то життєво важливим для вас є розділи програм про заходи щодо створення нових робочих місць. Якщо ви пенсіонер, то маєте звернути увагу на розділи програм, що стосуються забезпечення вам пристойної пенсії. Якщо ж ви підприємець, то вам необхідно буде вирахувати свої вигоди або втрати у разі обрання того чи іншого кандидата, і зробити вибір, який би був корисний для вас і вашої родини.

3.Чи передбачає Програма того чи іншого кандидата розвиток економіки, збільшення інвестицій і створення нових робочих місць?

Економічний розвиток – основа нашого добробуту. Зверніть увагу, чи передбачає програма того чи іншого кандидата суттєвий економічний підйом, і чи знає кандидат методи для досягнення такого підйому? Методами для підвищення економічного рівня можуть бути зменшення податків, добре і чесне управління фінансами уряду, досвід кандидата на міжнародному рівні, та добра команда економістів, що прийшли б в уряд в разі його перемоги.


4. Чи передбачає Програма того чи іншого кандидата заходи по підвищенню доходів громадян і пенсій?

Спосіб нашого життя безпосередньо залежить від рівня наших доходів. Якщо економіка буде рости, а наші доходи залишаться на такому самому рівні, яка нам користь? Зменшення податків на зарплату, сприяння підприємництву, захист громадян від надмірних податків і, звичайно, хабарів, - дії, що могли б суттєво вплинути на добробут вашої сім'ї.

5. Інтереси яких груп представляє той чи інший кандидат?

Кожен кандидат в президенти спирається на підтримку тих чи інших груп. Коли підтримка кандидата широка і включає визнання з боку простих громадян, шанси, що в разі обрання кандидат просуватиме інтереси всіх громадян, а не кланів чи тільки багатіїв, зростають. Придивіться, хто з існуючих політиків вже публічно підтримує кандидата – іноді підтримка окремих груп може сказати про плани кандидата промовніше, аніж його програма!

6. Чи кандидат буде боротися з корупцією у державних органах?

Чи має кандидат досвід боротьби з корупцією в державних органах? Чи завжди він поводився чесно з тими, хто від нього залежав? Чи передбачає його або її Програма заходи по боротьбі з корупцією? Якщо ні, то корупція, що є шуканням винагородження за державні рішення для вигоди вузьких кіл, може звести всю діяльність з управління державою нанівець в уже недалекому майбутньому.

7. Чи передбачає Програма того чи іншого кандидата боротьбу зі злочинністю?

Всім відомо, що від злочинності страждають не “великі шишки”, а прості громадяни. На жаль, рівень злочинності за останні роки в нашій країні збільшився. Ви маєте визначити, які заходи кандидат має намір втілити аби приборкати злочинність, і чи є ті методи, на вашу думку, дієвими і достатньо рішучими.

8. Чи передбачає Програма того чи іншого кандидата побудову пристойної системи охорони здоров'я, освіти і соціальних служб?

Крім економіки, іншим важливим фактором людського розвитку в будь-якій країні є рівень охорони здоров'я, освіти і соціальних служб для бідних. Наша медицина потребує не тільки покращення, а й суттєвого прориву, для досягнення пристойного рівня медичних послуг, хоча б на рівні наших сусідів у Польщі. Для того, щоб українці могли бути лідерами у світовій науці і промисловості, нам необхідна освіта світового рівня. Наші 100 тисяч безпритульних дітей потребують повного захисту і материнської опіки. Придивіться, чи має кандидат намір реформувати соціальні послуги нашої держави, щоби прості громадяни могли не виживати, а процвітати.

9. Чи буде кандидат здатний захистити наші свободи, гарантовані Конституцією?

Рівно важливим для громадян є здатність того чи іншого кандидата захистити наші з вами свободи, як то: свободу переконань, свободу вільного публічного висловлення своїх думок і ідей, свободу пересування і проживання, свободу преси і засобів масової інформації, свободу зібрань, свободу для етнічних меншин, та інші конституційні гарантії. Чи дотримується той чи інший кандидат обов'язку гарантувати нам конституційні свободи? Чи програма кандидата включає заходи по підвищенню суспільної моралі?

10. Чи відповідає Програма того чи іншого кандидата його діям на попередніх відповідальних державних посадах?

Дослідіть біографію кандидата і практичну діяльність на різних державних, політичних посадах або посадах у приватному бізнесі. Чи дотримувався кандидат у минулому принципів, які він або вона задекларував у Програмі? Чи захищав інтереси всіх громадян, незалежно від доходу, статі, віку, етнічного походження? Чи приховував щось, що виборці мали б знати? Люди іноді можуть змінюватися, але особиста чесність і відповідність слова і діла є завжди доброю ознакою для кандидата в Президенти.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1095286050.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua