Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 16-09-2004
Г. Омельченко: Депутатське звернення

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1095338285.html

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

16 вересня 2004 року
Прес-секретарю Прем'єр-міністра України
А. Герман


ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

про невідкладне надання копій судових рішень та інших документів про колишні судимості та вчинені злочини Прем'єр-міністром України, кандидатом на пост Президента України Януковичем В. Ф.

Під час парламентських канікул я побував у Київській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській, Хмельницькій, Чернівецькій та інших областях України. Провів десятки зустрічей з виборцями. Не було жодної зустрічі, на якій би мені не ставили запитань щодо судимостей кандидата на пост Президента України Януковича В. Ф. і про те, як він, будучи двічі засудженим, може балотуватись, а тим більше зайняти пост Президента України?!

Упродовж останніх місяців ЗМІ не раз оприлюднювали достатньо обґрунтовану інформацію про те, що Янукович В. Ф. був вперше засуджений за грабіж чи розбійницький напад, вдруге – за нанесення середньої тяжкості тілесних ушкоджень, і обидва рази йому було призначене покарання у вигляді позбавлення волі. Після відбуття покарання Янукович В. Ф. нібито знову скоїв тяжкий злочин – групове зґвалтування, але відкупився від потерпілої, і кримінальна справа була закрита. У публікаціях також зазначалося, що Янукович В. Ф. “організував “шайку бандитів”, яка лютувала в Єнакієво й вечорами людям було страшно заходити в під’їзди будинків”, він “виривав з рук жінок – ветеранів війни та праці сумки з трьома карбованцями”, “по-живому видирав з вух дівчат сережки вартістю десять карбованців”. Пізніше, коли Янукович В. Ф. працював директором автопідприємства, був заарештований за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах (на той час за вчинення цього злочину Кримінальним кодексом передбачалася, зокрема, вища міра покарання – смертна кара), але від покарання його врятував депутат Верховної Ради колишнього СРСР, льотчик-космонавт Г. Береговий, за поданням якого Президія Донецького обласного суду буцімто скасувала обвинувальні вироки, закрила кримінальні справи, а Янукович В. Ф. був реабілітований.
Я не знаю, наскільки опублікована інформація відповідає дійсності, тому що Янукович В. Ф. й досі не надав офіційної відповіді на мої депутатські звернення і запити з цього питання.

Не внесли ясності в це питання й відомості, наведені в автобіографіях Януковича В. Ф. Так, у власноручно написаній ним 18 листопада 2002 року автобіографії, яку Президент України Л. Кучма подав до Верховної Ради України з пропозицією про надання згоди на призначення Януковича В. Ф. на посаду Прем'єр-міністра України, він указав (цитую): “В 1968 році малолітнім був засуджений і направлений у колонію для неповнолітніх. В 1970 році був засуджений за заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Судимості скасовані”.

В автобіографії, поданій Януковичем В. Ф. як кандидатом на пост Президента України до ЦВК України, він не вказав, що раніше був засуджений. Де ж правда? Що змінилося за ці два роки?

Нагадаю: Ви як прес-секретар Прем'єр-міністра України на одній із прес-конференцій заявили, що Янукович В. Ф. був засуджений, потім - реабілітований Донецьким обласним судом, а кримінальні справи були закриті за відсутності в його діях складу злочину. Ця заява була зроблена з посиланням на те, що Ви вивчали матеріали цих кримінальних справ та судових рішень. Окрім того, Ви зазначили, що журналісти можуть ознайомитися з усіма цими матеріалами. Такі Ваші заяви ще більше заплутали ситуацію навколо кримінального минулого Януковича В. Ф.
Наголошую, що виборці не мають змоги ознайомитися в повному обсязі з вироками судів про судимості Януковича В. Ф., постановами слідчого (прокурора) про закриття кримінальних справ, порушених проти нього за вчинення інших злочинів, та з рішеннями Донецького обласного суду про зняття (погашення) судимості чи реабілітації Януковича В. Ф. за скоєні злочини.

Я як представник українського народу в парламенті та державної влади, а також виборці маємо право знати всю правду про минуле Януковича В. Ф., яким би воно не було, адже він балотується на пост Президента України. Окрім того, відповідаючи на запитання виборців, я роблю все, щоб не допустити поширення недостовірної (перекрученої) інформації про його колишні судимості та інші вчинені ним злочини. У зв'язку з цим я й вимагаю від Вас завірені копії зазначених судових рішень та інших документів які, як Ви запевнили, є у Вас.

Згідно зі ст. 12, 13 Закону України “Про вибори Президента України” я як виборець маю право на повну й достовірну інформацію про кандидатів на пост Президента України. Відсутність такої інформації позбавляє мене можливості об’єктивно проводити агітацію “за” чи “проти” кандидата на пост Президента України.

Більше того, відповідно до вимог ст. 51 Закону України “Про вибори Президента України” Янукович В. Ф. особисто дав письмову згоду на оприлюднення біографічних відомостей про себе, в тому числі і про своє кримінальне минуле.

Нагадую, що ст. 351 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності (ст. 68 Конституції України).

Ви є державним службовцем, тому, у разі невиконання моїх як народного депутата України законних вимог, Ви як службова особа вчините злочин, передбачений ст. 351 Кримінального кодексу України, і я буду змушений звернутися до правоохоронних органів із заявою про порушення проти Вас кримінальної справи та притягнення Вас до кримінальної відповідальності.

На підставі викладеного та з метою недопущення поширення недостовірної (перекрученої) інформації про колишні судимості та інші вчинені злочини Януковичем В. Ф., керуючись ст. 16, 17, 19 Закону України “Про статус народного депутата України” та ст. 12, 13, 51 Закону України “Про вибори Президента України”, вимагаю від Вас невідкладно направити мені завірені копії таких документів:

1. Вироки судів, якими Янукович В. Ф. був визнаний винним у вчиненні насильницьких злочинів і двічі засуджений до позбавлення волі.
2. Постанови Донецького обласного суду про зняття (погашення) судимостей чи реабілітацію Януковича В. Ф.
3. Постанови слідчого (прокурора) про закриття кримінальних справ, порушених проти Януковича В. Ф. за вчинення інших злочинів (за повідомленням ЗМІ, за зґвалтування та розкрадання державних коштів).
4. Клопотання льотчика-космонавта Г. Берегового до Донецького обласного суду та інші документи, які є у Вас у наявності щодо біографічних даних про кримінальне минуле Януковича В. Ф.


З повагою,
Народний депутат України
Г. Омельченко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1095338285.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua