Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 23-09-2004
"Громадяни проти виборчих підробок”: Великі пустощі "маленьких" кандидатів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1095949322.html

В понеділок цього тижня ЦВК закінчила прийом підписів зібраних на підтримку кандидатів в президенти. Хоча підписи подали майже всі кандидати в президенти, ні для кого не секрет, що за півтора місяці відведені на перший етап роботи з виборцями, більшість кандидатів збору підписів так і не розпочали. Очевидно, в цьому не було потреби. Замість підписів виборців кандидати здали до ЦВК жалюгідні фальсифікати, централізовано виготовлені в гуртожитках київських вузів. В порівнянні з минулими виборчими кампаніями, коли певна кількість підроблених підписів зустрічалася серед справжніх, під час президентської кампанії 2004 року підписи більшості кандидатів були тотально сфальсифіковані.


Першим етапом виборчої кампанії, під час якого виборець, згідно закону, виявляє свою прихильність кандидатам, які висунули свої кандидатури на посаду Президента України, є збір мінімум 500 тис. підписів виборців на підтримку кандидата. У випадку, якщо виборці не підтримали своїми підписами висунення кандидата, він має бути знятим ЦВК з виборчих перегонів.

В той самий час, не є секретом той факт, що кандидати, яких прийнято називати "технологічними", демонстративно і зухвало не проводили збір підписів на свою підтримку. Цей факт було, зокрема, озвучено Комітетом виборців України 21 вересня 2004 року.

За нашою інформацією, причиною такої дивної на перший погляд недбалості були гарантії від влади в особі голови реального передвиборчого штабу В.Януковича віце-прем'єра А. Клюєва, який гарантував технологічним кандидатам, що за будь-яких умов, їм буде забезпечено безперешкодне проходження через перевірку підписних листів ЦВК. Бездіяльність та недбалість ЦВК та п. Ківалова щодо фактів, які наводяться нижче, красномовно свідчать про пряме втручання у роботу ЦВК сил, які підтримують провладного кандидата та підтверджують факт тиску на ЦВК. Практично, гарантією участі „технологічних кандидатів” у виборах та проходження ними через всі етапи кампанії було, крім 500 тисячної застави, виготовлення для кожного з них 500 тис. сфальсифікованих підписів. Ці підписи вироблялися централізовано, а весь процес керувався безпосередньо виборчим штабом В.Януковича за наступною технологією.

Для виконання справи була найнята юридична фірма "Де-Юре" (офіс цієї "правничої" фірми знаходиться за адресою вул. Шовковична, 3). До неї представниками штабу Януковича було передано копії підписних листів за В. Януковича, а також бази даних різноманітних держаних органів (зокрема, Державної автомобільної інспекції, регіональних відділень Пенсійного фонду України, тощо), які містять персональні дані громадян України, включно із адресою реєстрації, датою народження та номером паспорта.

Саме з офісу цієї фірми кандидати в президенти Базилюк, Збітнєв, та інші "претенденти" на вищу посаду у державі, а також їхні довірені особи навідувалися для контролю процесу виготовлення фальшивих підписів. Саме звідси довірені особи кандидатів (а пан Базилюк навіть персонально) забирали готові папки із підробленими підписними листами.

В гуртожитки навчальних закладів Києва та області передавалися ксерокопії підписних листів Януковича та бази даних різноманітних державних органів, з яких студентами за оплату в 20-40 коп. за один підпис, дані з листів та баз переписувалися до підписних листів технологічних кандидатів. Не ховаючись та не боячись відповідальності з боку закону, представники штабу В.Януковича та команд вищезгаданих кандидатів рекрутували десятки тисяч студентів для підробки підписів громадян – виборців України, які не мають жодної уяви про те, що їх персональні дані було використано для цієї оборудки.

На один підписний лист використовувалося десять студентів, які мали забезпечувати видиму різність почерків на кожній сторінці підписних листів. В той самий час, нерідко, за браком часу, підписні листи виготовлялися однією людиною, яка, змінюючи нахил почерку, намагалася імітувати різні почерки.

Форма підписного листа на підтримку кандидата в президенти має містити інформацію про особу, яка збирала підписи, включно із її контактними телефонами. Студентами горе-фальсифікаторами з баз даних, або підписних листів за Януковича вибиралася особа, дані якої використовувалися в якості збирачів підписів. При цьому, контактний телефон особи в більшості випадків, просто вигадувався.

Таким чином, в ході цієї безпрецедентної операції з фальсифікації підписних листів "технологічних" кандидатів, виборчий штаб Віктора Януковича та виборчі штаби кандидатів - новоявлених Чичикових вдалися до серії протиправних дій, як то:

1. Вдалися до незаконного збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди (ст. 182 Кримінального Кодексу України). За свідченнями студентів, що були залучені до підробляння підписів виборців, ті, хто координував процес переписування, судячи з їх зовнішності, дуже правдоподібно є особами, пов'язанами з кримінальними колами. Не викликає сумніву той факт, що з подачі штабу провладного кандидата, бази даних з персональною та конфіденційною інформацією потрапили до рук кримінальних елементів.

2. Вдалися до заволодіння комп’ютерною інформацією шляхом шахрайства та зловживання службовим становищем (ст. 362 Кримінального Кодексу України – до 400 неоподаткованих мінімумів штрафу, або три роки у тюрмі).

3. Руками студентів штаб Януковича та штаби кандидатів-махинаторів вдалися до масової підробки підписів (ст. 152.2 Кримінального Кодексу – підлог, тобто вироблення виборчого документа, виготовленого у спосіб, не передбачений законом, внесення до виборчого документа за відомо неправдивих відомостей та використання підробленого виборчого документа – від трьох до п’яти).

4. Фальшиві підписи було подано до ЦВК, який до сьогодні не зробив жодної заяви про невідповідність, або сумнівність походження підписних листів кандидатів. Це фактично означає фальсифікацію виборчого процесу та ставить під сумнів спроможність та бажання цього державного органу запобігти викривленню результатів виборів та порушення низки законів України.

Порушення виборчого законодавства продовжується прямо тепер у стінах ЦВК, яка вже визнала дійсними підписні листи кандидатів Бойка та Кононова, які виготовлялися за тією ж самою технологією в гуртожитках Київського Аграрного та Політехнічного університетів, хоч навіть студенти-виконавці визнають, що якість підроблених підписних листів є такою, що дозволяє з першого погляду легко визначити їх підробку. Навіть при поверховій перевірці без залучення графологів, може стати очевидним, що підписні листи різних кандидатів виготовлялися одними й тими ж людьми (останній рядок - однаковий почерк).

Фактично, замість справжніх підписних листів до ЦВК здавалися папірці, які не мають жодних ознак підписів справжніх виборців. Немає також жодної гарантії того, що серед великої кількості стосів паперу, які були надані кандидатами до ЦВК, немає чистих бланків підписних листів.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1095949322.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua