Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-09-2004
Адмінгрупа: ВАЖЛИВО! До всіх наших відвідувачів. "Майдану" потрібна ваша співпраця! (оновлено)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1096238308.html

-----------------

Обговорення на форумі, присвячене бітторенту та клієнтам для нього, знаходиться тут:
http://maidan.org.ua/n/free/1096139280


клієнти для бітторента можна скачати тут:
під "windows":
http://prdownloads.sourceforge.net/bittorrent/BitTorrent-3.4.2.exe?download

під лінукс:
http://prdownloads.sourceforge.net/bittorrent/BitTorrent-3.4.2.tar.gz?download
--------------------


24 вересня ми розмістили відеозапис того, як у Януковича кинули яйцем. 25 вересня це відео завантажили на свої комп’ютери і подивилися 19474 осіб, 26 вересня – 13832. Саме з цим пов’язано те, що сайт працював набагато повільніше, ніж звичайно.

Друзі, нам усім просто необхідна "бітторент-хвиля"!

Завантаження файлів продовжується – від 500 до 1000 завантажень за годину.

Не потрібно пояснювати, наскільки важливою у таких випадках є роль медіа – після перегляду сюжетів будь-хто визнає, що в Януковича кинули 1 (одним) сирим яйцем – не було зливи важких, гострих, твердих та ін. предметів.

Це різко контрастує з тим, про що говорили і продовжують говорити люди з табору провладного кандидата.

Так, медведчуківські телеканали показали в повному обсязі лише дебют Януковича у ролі клоуна (успішний дебют, потрібно сказати) - його картинне закочування очей, падіння, та промову, яку він зробив цілком неушкоджений.

Тепер вони будуть продовжувати (цілком можливо, що цілий тиждень) нагнітати ситуацію з цим випадком, зганяти мітинги, що будуть засуджувати нацизм-фашизм-сіонізм-расизм-американізм-антисемітизм-націоналізм і прочая, і прочая Ющенка (такі мітинги оперативно відбулися в Донецьку та в Криму).

Зінченко ще раз наголосив сьогодні, що жодного стосунку до Ющенка та "Нашої України" хлопець, що кидав 1 (одне) яйце, не має.

Отже, побачити повний, уповільнений відеосюжет на власні очі, побачити правду - це критично важливо: обдурені люди не здатні приймати вірні рішення.

Що стосується ЗМІ, то може видатись, що нас оточили з усіх боків - з українських, крім 5-го каналу, який вже зіграв свою позитивну роль у цій історії, коли показав уповільнений сюжет (розгорнутий сюжет також показав телеканал "Ера" ), розраховувати немає на кого.

Просто розміщувати файли на сервері не є виходом - небагато сайтів може дозволити собі таке навантаження на своєму сервері, яке було сьогодні на "Майдані", коли файл в декілька мегабайт закачують одночасно десятки і сотні людей.

Тому, необхідно починати створювати мережу, яка потенційно може призвести до того, що відвідувачі інтернету, ми самі, зможемо виступати у якості засобів інформації, що здатні швидко розповсюджувати критично важливі файли з відео, аудіо і т.д. в кількостях, що можна співставити з аудиторією провідних телеканалів

Ми можемо бути як телеканали – навіть набагато краще. Тому що телеканали не дають вибору, що дивитися. А що дивитися в інтернеті, вибираємо ми самі.

Технічно всі компоненти готові. Ніякої фантастики. Розмова йде про бітторент (bittorrent, далі БТ). Це – один з багатьох проектів з відкритим кодом, засіб для побудови p2p мереж.

В останній час він набуває все більшої популярності як спосіб розповсюдження великих файлів – крім відео завдяки йому поширюють, наприклад, дистрибутиви Linux'а розміром в сотні мегабайт.

Ви клацаєте на лінк у вашому броузері, і спеціально встановлена вами програма-клієнт починає закачувати файл, обмінюватись з іншими учасниками шматками та проводити інші корисні активності. Важливо залишити відкритим вікно клієнта бітторента навіть після того, як ви стягнули файл – це допоможе іншим.

Ідея БТ проста: коли ми розміщуємо файл на сайті у звичайний спосіб, тоді чим більше людей намагається його закачати - тим більше навантаження на сервер, і тим повільніше йде процес.

У випадку БТ люди закачують файл не тільки з сервера, а починаючи з якогось моменту, - один у одного. Тому чим більше людей намагається одночасно закачати файл, тим легше їм обмінюватись вже отриманими фрагментами, і тим швидше йде процес. Навантаження та трафік сервера зменшуються в сотні разів, що дозволяє легко розповсюджувати великі файли для десятків та сотень тисяч людей.


Ідея бітторент (БТ) дуже близька для "Майдану" - це взаємодопомога та децентралізація. Крім того, і це головне - така технологія, теоретично, у швидкому майбутньому дозволяє створити альтернативну провладним ТБ-каналам систему поширення медіа. Цікаво, що щось подібне відбувається зараз в США, під час їх передвиборчої кампанії.


Любі друзі! Ми маємо можливість разом почати створення такої "партизанської" системи розповсюдження!

Що може зробити кожен з нас?

1. Закачати і встановити собі на машину один з існуючих клієнтів для БТ (для вінди, для лінукса та інших юніксів) і почати тестувати, скаржитися на форумі та робити зауваження і пропозиції.

2. Зробити і поширити базову документацію для користування клієнтом БТ (інсталяція, використання і т.д.)

3. Навчитись користуватись клієнтом для роботи крізь проксі (і написати інструкцію). - вся документація повинна бути зрозумілою навіть дитині.

4. Навчити приятелів та друзів та допомогти встановити клієнта на якнайбільшу кількість комп’ютерів.

5. Всіляко поширювати інформацію про БТ, про ідею такої системи для партизанського розповсюдження медіа-файлів та про сайти-тракери (сайти, з яких починатиметься завантаження)

6. Кожен з нас може і повинен сам бути джерелом таких медіа-файлів: це унікальні фотографії, записаний звук, відео чи щось інше по темі.

7. На базі популярних сайтів, що вже існують, створити мережу сайтів-тракерів, що є другим після відвідувачів з встановленими клієнтами для бітторента необхідним компонентом системи.

Ми звертаємось з подякою до всіх, хто цифрує та викладає відео в мережу - будь ласка, давайте і надалі працювати так само оперативно, як це було у випадку зі страшним, жорстоким нападом на Януковича.

Сподіваємось, що до цієї ініціативи долучиться також "5-й канал", який за допомогою БТ(бітторента) має шанс стати найбільшим розповсюджувачем медіа-файлів в українській мережі, що безумовно корисно для каналу, якого влада поступово відключає від аудиторії.

Сподіваємось також, що до ініціативи долучаться інші незалежні сайти. Інструкцію для того, як у себе на сервері надати можливість для відвідувачів качати файли за допомогою бітторенту, ми викладемо самим найближчим часом.

"Майдан" з вчорашнього дня почав "тиждень тестування БТ". Сподіваємось, що за цей час ми разом з вами виконаємо перших три пункти плану

Поступово ми спробуємо зробити так, щоб бітторент став основним способом розповсюдження медіа-файлів на нашому сайті ( і, можливо, не тільки на ньому)

Отже, починаємо хвилю бітторента! – http://maidanua.org/torrent/

-----------------

Обговорення на форумі, присвячене бітторенту та клієнтам для нього, знаходиться тут:
http://maidan.org.ua/n/free/1096139280


клієнти для бітторента можна скачати тут:
під "windows":
http://prdownloads.sourceforge.net/bittorrent/BitTorrent-3.4.2.exe?download

під лінукс:
http://prdownloads.sourceforge.net/bittorrent/BitTorrent-3.4.2.tar.gz?download
--------------------

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1096238308.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua