Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 30-09-2004
Громадянська кампанія "ПОРА!": ПОРА ВИБИРАТИ ЧЕСНО! - листівка до акції під ТВК
Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1096555903.html

31 жовтня і, якщо ніхто з кандидатів у президенти не переможе у другому турі, 21 листопада відбудуться вибори, які можуть стати доленосними в історії України і кардинально змінити наше життя.

Але ще жодні вибори не пройшли у нас без порушень Закону, і від виборів до виборів, на жаль, збільшується кількість фальсифікацій, переважна більшість яких здійснюється або членами виборчих комісій, або іншими людьми за допомогою цих членів, або завдяки невтручанню членів комісій при виявленні порушення.

Ми розуміємо, що багатьох із них примушує порушувати Закон вище начальство, але мільйонам українців не легше від того, чи здійснюються злочини під примусом, чи “від душі”. Ми зовсім не отримуємо задоволення від того, що когось доведеться карати, але на цих виборах визначається наше майбутнє, і тому ми попереджаємо членів виборчих комісій, що докладемо всіх зусиль, щоб усі фальсифікатори виборів понесли передбачену Законом належну кримінальну відповідальність за свої дії – від звільнення з державної служби до позбавлення волі терміном до 12 років (ст. 157 Кримінального кодексу України).

“Ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність”, - говориться у статті 60 Конституції України. Тому наше звернення стосується не тільки тих, хто віддає накази, але й тих, хто їх виконує.

Наші наміри надзвичайно серйозні, але не помста, а справедливість рухає нами. Тому ми й виступаємо з цим попередженням завчасно, щоб закликати членів виборчих комісій задуматись про своє майбутнє. Саме про своє особисте майбутнє, а не про абстрактне майбутнє України. Задуматись не про те, що вони матимуть у демократичній, заможній і т.д. Україні, а про те, де вони фізично можуть опинитися після виборів. Хто має родичів і знайомих, наприклад, у Грузії, можуть спитати їх, як себе зараз почувають ті, хто дозволяв собі порушення виборчого законодавства. І вони розкажуть, що грузинські злочинці від виборів після виходу на свободу навіть внукам своїм заповідатимуть поводити себе під час виборів чесно.

Нам доведеться бути жорстокими до фальсифікаторів, щоб ні в кого не виникало спокуси незаконним способом вплинути на виборчий процес. Ми не можемо собі дозволити бути поблажливими, оскільки, проявляючи співчуття до десятків тисяч порушників Закону та їх рідних, ми насправді чинимо жорстокість стосовно десятків мільйонів інших громадян, оскільки кожен зайвий день панування злочинного режиму можна виміряти конкретними цифрами померлих, скалічених, хворих, зубожілих, обкрадених та нещасних людей.

Ми можемо поспівчувати тим, хто буде порушувати Закон під примусом, але все одно не зможемо залишити злочини непокараними. Бо інакше своїм всепрощенством ми дамо зелене світле всім наступним Президентам, яких в нашій історії ще буде багато, так само порушувати Закон, як це робиться зараз. Наша доброта сьогодні завтра обернеться новими хвилями людського горя, якщо, не дай Боже, колись при владі знову опиниться нечесна людина.

Тому ми закликаємо членів виборчих комісій проявити мужність і законослухняність, не псувати собі життя і зрозуміти, що за відмову виконувати злочинні накази ніхто з чиновників до виборів їх просто не встигне уже покарати, а після виборів вони зможуть ходити з гордо піднятою головою вільного громадянина і чесно дивитися людям у очі.

Давайте проведемо ці вибори чесно, так, щоб після них нам не довелося більше з’ясовувати стосунки, а можна було б забути всі образи й непорозуміння та будувати нову, справді нашу з вами, а не їхню (олігархів та бандитів) Україну.

ПОРА ПЕРЕМАГАТИ РАЗОМ!!!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1096555903.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua