Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 08-10-2004
Микола Мельниченко: Відкритий лист до Віктора Ющенка

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1097236053.html

Відкритий лист до Віктора Ющенка

Шановний Віктор Андрійович!

З глибокою тривогою і болем я сприйняв звістку про замах на життя державного діяча, народного депутата України Віктора Ющенка. Саме так кваліфікуються злочинні дії влади Кучми, яка Вас отруїла.

Мною були задокументовані методи, які застосовував Кучма проти тих, хто представляв для його влади реальну небезпеку. Серед них були і Ви. І Кучма нахабно заявив, що він знищить Ющенка.

Не дивлячись на ризик для власного життя, мені вдалося влітку 2000 року (через людей, які сьогодні працюють у Вашому передвиборчому штабі) попередити Вас про небезпеку. Небезпеку для Вас і Ваших близьких, що виходила від Леоніда Кучми - керівника організованого злочинного угрупування в українській владі.

Зроблені тоді мною дії запобігли трагічному для Вас розвитку подій, а оприлюднення Олександром Морозом 28 листопада 2000 року злочинних команд президента України забезпечило і Вам на той момент гарантії особистої безпеки.

На жаль Ваша бувша позиція і аналогічна позиція багатьох ваших нинішніх соратників дозволила кривавій банді злочинців залишитися поки що безкарною.

Саме ця банда, використовуючи байдужість і продажність більшості політиків і журналістів, відчувши свою безкарність, знову перейшла до використання звірячих методів. І холоднокровні та безжальні вбивці зважилися піти на такий жорстокий, цинічний і підступний крок по відношенню до Вас.

Цього б ніколи не трапилося, якби хоча б український парламент не закрив очі на фізичну розправу, організовану Леонідом Кучмою, Леонідом Деркачем та Григорієм Суркісом, над своїм колегою - державним діячем, керівником парламентської комісії з питань проведення президентських (1999 року) виборів Олександром Єльяшкевичем.

Якби варварські методи президентської кампанії Кучми 1999 року і фальсифікація результатів президентських виборів не залишилися б без належної реакції політичної еліти (і в т.ч. Вашої особистої), то тоді б не залишилися б один на один з жорстокою бандою ті, хто чесно виконував свій професійний і громадянський обов'язок.

Сьогодні необхідно сказати прямо: політична еліта просто прирекла таких людей на знищення бандитами.

Якби, після замовленого Кучмою замаху на життя Олександра Єльяшкевича, прем'єр-міністр України того часу Віктор Ющенко разом з його віце-прем'єром Юлією Тімошенко не робили б вигляд, що нічого особливого не відбулося, не загравали б з президентом, не допомагали б Кучмі в його злочинних планах підкорення парламенту, проведення так званого референдуму і в імплементації його сфальсифікованих результатів, то банда ніколи б не наважилася розправитися з журналістом Георгієм Гонгадзе.

Якби, після оприлюднення Олександром Морозом доказів причетності вищого керівництва України до тяжких злочинів, Ви як прем'єр-міністр і велика частина Вашої команди не зайняли б страусину позицію, то Україна вже була б зовсім іншою.

Якби Ви вже в нинішньому парламенті не замовчували про те, що відбулося з Олександром Єльяшкевичем, з якої причини йому було надано у США політичний притулок, хто замовляв Олександра Єльяшкевича, якби Ви зробили з цього приводу хоч одну публічну заяву, якби Ваше оточення не торгувалося з президентом липовими гарантіями і не відмивало кров з його рук, тиражуючи безглузді версії, а Ви і Ваша політична сила зробили хоч би крихітний крок (про необхідність якого ви знали) для прискорення за кордоном початку юридичних процесів над Кучмою і його бандою, то злочинці ніколи б не труїли Вас і не посилали б на Вас КАМАЗи.

Зупинити банду і їх злочинні дії, забезпечити українському народу гідне життя - головне завдання для опозиції. Влада Кучми і його послідовників не має ні морального, ні юридичного права на існування. Вбивці, насильники і грабіжники українського народу повинні знаходитися не у владних кабінетах, а повинні бути ізольовані від цивілізованого суспільства. Тільки незворотність їх покарання за скоєні злочини примусить майбутню українську владу працювати не на задоволення своїх непомірних апетитів, а на користь всього українського народу.

Ви говорили, що ради майбутнього України необхідно підвести межу і перевернути минулі сторінки. Але Ви можете прощати Кучму тільки за ті злочини, які він зробив проти Вас. Це Ваше право. Але ніхто, окрім постраждалих, не має ні морального, ні юридичного права прощати злочинців. І тому надання парламентом будь-яких гарантій недоторканності Кучмі фактично є співучастю в приховуванні тяжких злочинів.

Шановний Віктор Андрійович! Я бажаю Вам швидкого одужання. Сподіваюся, що випробувавши на собі цинізм і жорстокість влади Кучми-Медведчука та їх спецслужб, Ви отримали серйозний урок з своїх помилок. Думаю, що Ви реально усвідомили: з ким Ви боретесь і за що Ви боретесь. І яка відповідальність лягає на Вас і на інших лідерів опозиції. Ні Ви, ні Олександр Мороз не повинні допустити, щоб кучмакратія збереглася. Інакше ні історія, ні український народ не пробачить вас обох.

За моїм глибоким переконанням, Ви повинні зараз зробити ряд сміливих і відповідальних кроків, які зупинять бандитів.

Цими кроками є:

1. Виступити з публічною позицією щодо факту замаху на життя Олександра Єльяшкевича та публічно звернутися з проханням до всіх українських телеканалів ( і перш за все до “5 каналу”) і радіостанцій про надання 30 хвилин прямого ефіру Олександру Єльяшкевичу. Запропонувати Верховній Раді України офіційно запросити Олександра Єльяшкевича для виступу на пленарному засіданні Верховної Ради України.

2. Закликати народних депутатів України не голосувати за будь-які гарантії недоторканності Кучми за скоєні ним тяжкі злочини.

Ці кроки - це справа Вашої честі! І зробити їх Вам необхідно для того, щоб українські громадяни, які повірили у Вас, не стали б черговими жертвами свавілля кримінальної влади.


Микола Мельниченко

04 жовтня 2004 року

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1097236053.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua