Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 15-10-2004
Макар ПЕТРЕНКО: У Полтаві є судова експертиза? або І сміх, і гріх!!!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1097839689.html

Об’єктивну експертизу можуть зробити тільки порядні професіонали. Та де ж їх знайти? Принаймні у Полтаві їх, мабуть немає і найшвидшим часом не буде. Заміна начальника обласного управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації не покращила роботу Полтавського бюро судово-медичних експертиз. Бардак у цій установі прогресує й далі. Рука начальника облздраву сюди не доходить. Та виявляється, що і правоохоронні органи про це знають, але мовчать. Чому? Кому це вигідно?

Ось коротка характеристика по Полтавському бюро судово-медичних експертиз, складена з відгуків відвідувачів:

- скарги відвідувачів на грубу поведінку середнього і молодшого медперсоналу.
- побори і вимагань» з боку санітарів на видачі трупів.
- вимагання з боку бригади по перевезенню трупів.
- грубі порушення трудової дисципліни.
- порушення фінансової дисципліни.

За нашими даними, дев'яносто відсотків цих порушень зв'язані з діяльністю керівництва бюро та головної медсестри Чобітько, і круговою порукою, яка створена в колективі.

Аврамов, замість того щоб ужити заходів до цивілізованого рішення проблем, створив у підлеглому йому підрозділі атмосферу нервозності, підозрілості, чим тільки збільшив напруження, та почав шукати “кришу” серед правоохоронних органів, а висловлення «Я не проти щоб Ви хабарничали, я проти, щоб Ви попадалися, можна трактувати як офіційне заохочення до хабарів у своїй структурі. А два випадки суїцидів, кілька випадків, захворювання на туберкульоз і нескінченні пиятики серед персоналу, теж достатнє підґрунтя для роздумів.

Усі прекрасно розуміють, для того, що б жадати від персоналу дотримання правил і норм, необхідно спочатку створити умови для їхнього дотримання. А при підходах керівництва бюро до виконання своїх обов'язків це неможливо.

У Керівництві УОЗ працюють кілька співробітників, що одержують з бюро спирт, талони на спецхарчування, та й родинних зв'язків більше чим досить.

А деякі просто заробляють пенсію сидячи вдома, а їхню роботу виконують інші люди, приходячи на роботу відразу на двох посад.

Усе керівництво Аврамова зводилося тільки до присутності на роботі, а не рішенню задач і проблем бюро. І зараз його основна аргументація «Нас ніхто і ніколи не перевіряв» виглядає дуже дивно.

Як виглядають його міркування про Бога, якщо його підлеглі вимагають останні копійки в жебраків, що нічого не можуть протиставити нахабності його санітарів.

Загальна картина виглядає приблизно так:

- Одержання коштів по госпрозрахунковій тематиці, і витрата не по призначенню.
- Одержання коштів по діяльності ПП «Турбота»
- Побори і вимагання санітарів.
- Доходи від робіт з перевезення трупів.
- Кошти, отримані в результаті зловживань з бюджетними коштами, виділеними на оплату праці.
- Кошти, отримані в результаті зловживань з бюджетними коштами, виділеними на господарські потреби.

І всі ці кошти вилучаються з населення та держави в одній державній організації, однією групою, і по одній темі - смерть людини.

Машина виділена міськвиконкомом, для перевезення бомжів і жебраків, а ділки з бюро, і їхні родичі перетворили її в інструмент наживи, і без дозволу начальника бюро і завідуючого відділу експертизи трупів Вороніна Сергія Михайловича, а тепер заступника начальника бюро СМЕ, це просто було б неможливо. Адже водій машини Ходатенко Василь знаходиться постійно в бюро, не маючи до нього ніякого відношення, хоча його дружина працює реєстратором відділу експертизи трупів, і робить йому постійну «допомогу» у його діяльності. А от на якій підставі даною діяльністю займається завгосп бюро Цілина Віктор залишається тільки здогадуватися.

Доповнення - сестра Ходатенко Василя - лікар обласної лікарні, а племінник працівник прокуратури;

Зразковий розрахунок коштів отриманих від діяльності по перевезенню трупів за 1 рік
(діяльність ведеться роками):

Саме перевезення гривн-45-65-гривень, виніс тіпа 20-30 гривень, кількість 45-50 тіл на місяць

(45+20)х30х12= 39000,00 гривень.

Але зі слів одного з учасників справи - Ходатенко Василя Олексійовича, його середній доход складає більш 2000,00 (двох тисяч) гривень на місяць.

Навіть якщо в даної діяльності є юридичне обґрунтування, це не привід функціонування даної структури на базі бюро СМЭ

Вимагання з боку персоналу - санітарів. Зразковий розрахунок коштів отриманих від «діяльності» санітарів за 1 рік (щоденні надходження 50-70 гривень у день).

50x30x12=18000,00 гривень.

Кошти, отримані за бальзамацію і «поліпшені умови збереження» підрахувати практично неможливо, тому що бальзамацію замовляють тільки у випадках тривалого транспортування.

Загальна сума коштів отриманих злочинним шляхом від населення за один рік складає приблизно:

24600+10650+39000+18000=92250.00 (дев'яносто дві тисячі двісті п'ятдесят} гривень, і це не з огляду на бальзамацію, донацію, і інші «доходи». Після підрахунку ставати абсолютно зрозуміле поводження Аврамова, і його небажання допустити «стороннього» людини в діяльність бюро.

Сумісництво:

Кукла Інна - дочка Мезенцевої Людмили, роботу виконував Целік Віктор.
Євдокимова - дружина фельдшера Євдокимова Валерія Герасимовича - роботу виконував він особисто.

Дані можна перевірити, піднявши журнали прийому трупів, хто приймав, і робив записи.

Підвівши підсумки, можна підрахувати, що суми, про які мова йде в злочинній діяльності бюро СМЕ складає по самих скромних підрахунках 300 - 600 тисяч гривень, а цього цілком достатньо для притягнення учасників до кримінальної відповідальності,

Даний огляд складений по діяльності обласного бюро СМЕ і діяльність експертів у районах області і м. Кременчуці не враховувалася, а це теж досить велика ділянка діяльності, і про порушення які відбуваються там ми можемо судити тільки по практиці прийнятої в головній організації.

Але той факт що усі вищевказані порушення відбувалися на очах у всіх органів державної влади, і для припинення злочинної діяльності «ділків» не приймалися міри, На журналістській запит вх. № 258 від 18 лютого 2004 року 15 травня була отримана відповідь з Управління охорони здоров’я Полтавської обласної Державної адміністрації, в запиті йшлася мова про порушення Закону керівництвом бюро СМЕ.

З відповіді зрозуміло те, що праця неповнолітніх, побори, кредитування комерційних структур державною установою, розкрадання бюджетних коштів, зловживання службовим становищем, фальсифікація документів, незаконне отримування коштів за послуги співробітниками бюро, для керівництва УОЗ, є “статистичною та довідковою” інформацією.

В УОЗ малися всі матеріали про зловживання в бюро, але по цей час міри не прийняті, і все залишається на рівні нічого не значущих балачок та фіктивних перевірок, та відкритого приховування злочинів.

Діяльність комерційної структури ПП “Турбота" - це предмет окремого розгляду. Досить було тільки того що підприємство має дозвіл на роботи “на дому”, не платило не оренди, не виконувало ніяких робіт, бо всю роботу виконували співробітники бюро СМЕ які в цей час згідно табелів знаходились на своїх робочих місцях, і отримували заробітну платню, з усіма надбавками, та доплатами.

Отриманий прибуток за 4 місяці роботи (з пояснень директора) складає понад 25000 гривень, але при самих скромних підрахунках ця сума занижена вдвічі. Дуже складно провести зустрічну перевірку, бо треба опитати кілька тисяч постраждалих осіб.

Ціни на подібні роботи згідно чинного законодавства встановлюються й затверджуються органами місцевої влади с фіксованим відсотком рентабельності.

Роботи, які згідно чинного законодавства повинні виконуватися безкоштовно, бюро СМЕ і “віртуальна” комерційна структура отримували гроші, тільки до сих пір незрозуміло, куди вони витрачались, але що не на потреби державної установи це точно.

Та і після того, коли начальнику бюро Аврамову Ю.С. дуже довго втлумачували, що діяльність ПП. “Турбота” це злочин, і він написав наказ на “призупинення діяльності”, і ПП. продовжувало здирати останні копійки з населення. Та самий інтересний факт, те що ПП. “Турбота” продовжує “працювати” у бюро більше 9 місяців, а може і ще з’явилося декілька аналогічних “підприємств”.

Згідно чинного законодавства, в таких випадках керівництво УОЗ повинно було прийняти міри для повернення незаконно отриманих коштів у бюджет, але міри не прийняті, і кошти не повернуті.

Мається кілька фіктивних трудових угод між співробітниками бюро та ПП. “Турбота”, та як можливо одній особі одночасно виконувати роботи в комерційній структурі і державній установі.

Діяльність благодійного фонду “Гром” м. Кременчук (засновники експерт Лисенко, його мати, та дружина) на цей час ще не вивчена у повному обсязі, але з огляду на діяльність обласного бюро, неважко зробити висновки по використанню коштів цією організацією.

В лютому 2004 року в УОЗ була направлена заява вхідний № 336 по факту зловживання службовим становищем, та погрозами начальником Аврамовим Ю.С., в відношенні Росси О.В., відповіді не отримано, і ніяких мір не було вжито, що і було причиною звільнення - “за власним бажанням” Росси О.В. Доречи ці дії Аврамова були причиною психологічної травми, розладу здоров'я, та перебуванню Росси О.В. на лікарняному понад 21 день.

Складається враження, що на керівництво УОЗ та бюро СМЕ Закони Держави не діють, і робити в державній установі вони можуть, що заманеться.

За півроку з бюро вийшло понад 5 (п’ять) листів, звернень, колективних листів, доречи складених, згідно документів, керівництвом бюро, про протиправні дії Росси В.Р., в особі, керівника комерційної структури, одного з керівників громадської організації, просто фізичної особи, і всі знають, що в цих документах брехня, але проти керівництва ніхто не піде, бо як казали самі співробітники, нас можна звільнити дуже швидко, а коли тут наведуть порядок невідомо.

Керівництво УОЗ не хоче розуміти, що після передачі матеріалів до суду, на всі протиправні дії керівництва бюро СМЕ, і враховуючи що на всіх документах, маються реквізити юридичної особи - “Бюро СМЕ”, розраховуватися по позовам буде УОЗ, та бюджет Держави, але при більш детальному розгляді складається враження що керівники УОЗ не просто так закривають очі на злочинну діяльність бюро СМЕ.

Діяльність бюро СМЕ дуже схожа на ситуацію викладену в слідуючих документах::
наказі МОЗ N 388 від 28.10.2002 Про наслідки перевірки фінансово-господарської діяльності Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України

Досить незрозуміла позиція Прокуратури в полтавський області в особі пана Костенко Ю.А., та його підлеглого Ральского А.А. які під поводом розслідування кримінальної справи яка немає ніякого відношення до господарчої діяльності бюро СМЕ, почали викликати на допити як свідків людей (коло яких було визначено Аврамовим), тиснути на них психологічно, а потім, ще погрожувати ним кримінальною відповідальністю за розголос теми виклику, мотивуючи це “тайною слідства”.

Але в протоколах допитів були викладені факти протиправних дій співробітників бюро, але ніяких мір, які повинні прийняти співробітники Прокуратури для перевірки фактів не прийнято, бо ціль викликів “свідків” була тільки жорсткий психологічний тиск, та залякування осіб, які по впевненості Аврамова Ю.С. причетні до перевірок.

На цей час є підстави звинувачувати співробітників Прокуратури у перевищенні службових повноважень, але той факт, що документ підтверджуючий факт допиту у Прокуратурі Полтавської області неможливо отримати понад три місяці, викликає певні роздуми. Доречи слідчому Ральському треба вивчити Закони Держави, та на прохання ознайомити з матеріалами згідно яких він допитує людину не відповідати, “а більше нічого не потрібно - я сюди можу викликати й допитати кого завгодно, хоч журналіста, хоч Кукобу”. (Не вперше полтавці чують цей вислів з вуст цього слідчого).

А заява пана Ральского про наявність у нього мережі власних “інформаторів” викликає здивування, бо подібні дії та висловлювання суперечать Законам “Про Прокуратуру”, та “Про оперативно розшукову діяльність”.

До речі, тільки втручання співробітників Прокуратури Карпінского, Армєєвої, Ральського, Костенка, та тиск їх на осіб які проводили перевірку господарчої діяльності керівництва бюро СМЕ, дозволили Аврамову Ю.С. повірити у свою безкарність та продовжувати протиправну діяльність.

Факти безпосередньої участі Управління охорони здоров’я в приховуванні злочинів:

Відпустки Аврамова під час перевірок узимку й у липні. Де він знаходиться зараз, і чому не приступив до роботи згідно. Наказу УОЗ № 72-к.

Чому не була проведена службова перевірка (як того вимагає Закон), а Аврамов відпущений у відпустку і матеріали не передані в правоохоронні органи, а видані їм тільки після їхнього запиту.

Як пояснити довідки УОЗ в ОДА про відсутність фактів зловживань і фінансових порушень.

Як пояснити оплату рахунків Аврамовим для УОЗ У 2004 році.

Відпустки головної медсестри Чобітько під час перевірок узимку й у липні.

Призначення Вороніна на посаду заступника начальника. - незважаючи на усіх участь в зловживаннях.

Згода на прийом фіктивних документів профспілки - Бурдим, Паламарчук, Воронін.

"Сумісництво" Працюка, Вороніна, Бородай, Чобітько й ін.

Призначення довіреної особи Чобітько на посаду головної медсестри.

Робота ПП "Турбота", і участь Паламарчука Д.В у його діяльності.

Робота благодійного фонду "Грім".

Фіктивні атестації середнього медперсоналу.

Враховуючи всі вищевикладені факти, є тільки один висновок, керівництво управління охорони здоров’я Полтавської ОДА навмисне приховує факти зловживань в бюро судово-медичної експертизи, навіть незважаючи на те що цім порушують Закон, а їхні дії відповідають певним статтям Кримінального Кодексу України.

Можливо, нарешті, ця публікація стане поштовхом для правоохоронних органів Полтави. Знаючи вищевикладені факти вони перестануть покривати кримінальну діяльність служби, яка вирішує судьби немалої кількості полтавців.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1097839689.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua