Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-10-2004
Василина ПОРА: БУКОВИНСЬКА БУКОВИНСЬКА ВЛАДА ЦІЛУ НІЧ ПРЕСУВАЛА АКТИВІСТІВ "ПОРИ"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1097966227.html

Близько 19 години вечора на центральному автовокзалі відбулося безпрецедентне, брутальне затримання активіста ГК "Пора!" Липовика Івана. Як тільки він вийшов з машина таксі, двоє працівників міліції схопили його попід руки і без будь-яких пояснень поволокли до службового автомобіля. Іван пручався і вимагав пояснень. На вимогу пред'явити посвідчення, представитись, згадані вище особи сказали що ТАМ все розкажуть. Кілька студентів, які в цей час також знаходились на автовокзалі намагались допомогти Івану але "правоохоронці" швидко затягнули його у автомобіль. В автомобілі одягли наручники і повезли до Шевченківського РВ Чернівців. У відділку протримали 20 хв., сказали, що "затримання випадкове" і що "через кілька хвилин відпустять". Потім чомусь доставили до опорного пункту міліції по вул. Худякова, 3, де знову без будь-яких пояснень протримали 20 хв.

Там порозмовляли "по-душам" і попросили написати пояснення, в якому Іван мав вказати, що не має претензій до працівників міліції. Та трішки вони не вгадали з хлопцями!

В поясненні Липовик для того, щоб затримання не затягувалось, написав, що не має претензій тільки до тих працівників, які були в опорному пункті, вказавши їх прізвища і звання. Після цього Івана відпустили... (Проте Іван має намір подати заяву прокурору області щодо безпідставного затримання, і брутального, необґрунтованого поводження з ним правоохоронців які його затримували). Як виявилося - не надовго...

В цей час на автовокзалі ті "пильні правоохоронці", котрі залишились, зайшли в автобус і намагались вивести з нього активістів ГК "Пора!", які направлялись на студентське віче до Києва. Та на заваді їм стали пасажири автобуса, котрі були свідками цих подій. Міліціонери фактично ВТЕКЛИ з автобуса, коли пасажири почали вимагати пред'явлення посвідчень.

Приблизно о 22 год. автомобіль ВАЗ 21013, в якому знаходились активісти, був затриманий на розі вулиць проспект Незалежності - Головна. Мотиви затримання - подібний автомобіль оголошено в розшук. Знову потягнули час, але відпустили.
Як тільки автомобіль покинув межі міста Чернівці, нашу машину наздогнали працівники ДАІ і "запросили" до Новоселицького РВ міліції. Мотиви затримання взагалі комічні - даний автомобіль підозрюється... "в скоєнні ДТП, а саме наїзд на пішохода". Під час розмови з ДАІшниками під’їхав автомобіль "Фольксваген" номерні знаки СЕ0103МІ. З авто ніхто не виходив, а лише з віконечка давались якісь вказівки підлеглим. У відділку ніяких опізнавачів не було і ніхто з начальства і не збирався виходити до хлопців.

Після півторигодинного перебування у відділку з одного з кабінетів вийшов лейтенант міліції (прізвище називати відмовився). Словниковий запас даного "правоохоронця" на 90% складався з матюків. Цей пан лейтенант вирішив опитати двох хлопців - Лелика Степана (водій) та Липовика Івана (пасажир). Та на основі статті 63 Конституції України активісти ГК "Пора!" відмовились давати свідчення. Така заява хлопців викликала шок, очевидно у цьому відділку ще не були люди котрі вміють самостійно себе захищати. Міліціонеру було процитовано статтю 63 Конституції України на що той ПІСЛАВ на Х... ЇХ зі своєю статтею. Дані фрази "правоохоронця" були ЗАПИСАНІ нашим кмітливцем на диктофон вмонтований в мобільний телефон.

Опісля кількох пробігів по статтях Закону України про міліцію (зокрема стаття 5)Степана залишили для розмови самого, виперши Івана за двері. Та Стьопа зовсім не розгубився і не піддався погрозам. Без будь-яких пояснень "новоселицький мєнт" вимагав віддати ключі від авто "бо так треба". Новоселицький цирк продовжився після того, коли ці хлопці, яким легше говорити молдавською, аніж українською, запропонували вивернути кишені, на що з коридору лунали чіткі аргументи щодо неправомірності даних дій. Побачивши міцність хлопців "правоохоронці" вирішили за краще не брати свідчення.
Опівночі до відділку доставили 2 мікроавтобуси зі студентами, які їхали до Києва. Мабуть знову випадково, наші хлопці не розгубились і запитали майора міліції, котрий чергував у відділку - "а кого збили дані бусики?"

У інтерв'ю журналістам начальник Новоселицьокого РВ вразив присутніх черговою версією затримання. Виявилось, що активісти "ПОРИ!" вже нікого не збивали, а просто... їх затримали по підозрі... у перебитті номеру кузова авто.

До ранку хлопці переночували у машині, дочекались експерта з комплексного дослідження, який провів експертизу автомобіля. На руки рішення експерта хлопцям звісно не дали, сказавши, що може перешлють поштою. Коли хлопці повертались у рідне місто, виявилось, що нашим пильним "правоохоронцям" захотілось пограти у гру "шпигунські пристрасті".

Втім, по-порядку. ВАЗ 21013, де їхали хлопці, швидкість руху якого не більше 60-70 км/год, не може при всьому бажанні рухатися швидше. Але, як виявилося, попереду тепер вже легендарного авто з хлопцями, кілька кілометрів попереду прямував автомобіль "WV". Їхав "німець" з такою ж швидкістю по трасі, як і нещасне "Жигулі". І хлопці, при всьому бажанні, які хотіли б бути "шумахерами", відірвавшись від переслідування, не змогли б обігнати цю "тачку" лише, ТОМУ, ЩО...

Втім, вони побачили, що на тому авто була... антенка радіостанції. Заради експерименту, хлопці вирішили звернути обабіч траси. Ну, на кілька хвилин. Звернули. Почекали. Повернулись на трасу. І що?

Через 500 метрів вони зустріли авто "Фольксваген" на якому... увага!!! Передній номерний був суто міліцейський ОДИН, а задній номерний знак з літерами АА БУВ ЗОВСІМ ІНШИЙ!!!

І це не все. При виїзді до села Бояни "екстремали" не повернули у бік Чернівців, а вирішили поїхати у сторону київської траси, проїхали десь 700 метрів і розвернулись на Чернівці. І що побачили? Їм на зустріч їхав вже знайомий білий ВАЗ, який був у Чернівцях біля будинку одного з активістів, а потім і у Новоселицькому РВ. От вам і передвиборча клоунада.

Слово "правоохоронці" написане у лапках не випадково. Після того, як наші активісти ГК "ПОРА" особисто переконались у "охороні права" нашою міліцією, просто язик не повертається назвати цю абсолютно аморальну, корумповану службу, для якої поняття Честь, Гідність, Совість, Мораль викликають лише цинічну, лукаву посмішку з помахуванням пальчиком у виска - ПРАВООХОРОННИМ органом. ТАК, вони органи, але здається не ті...

БО ВОНИ самі себе роблять клоунами в очах всього українського суспільства!
Та вони ще не розуміють, що ПІСЛЯ 31 жовтня 2004 року це театральне дійство не поїде. А що робитимемо з клоунами? Звісно куди - у цирк...

bukinfo.cv.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1097966227.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua