Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 17-10-2004
Ростислав Демчук: Осінь Михайла Коломійця!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098002592.html

Осінь! Дощова, похмура... Нині вона для мене взагалі перетворилась у ненависну. В ці часи згадується покійний Михайло Коломієць. Похмуре небо над білоруським містечком Молодечне, осика,... а на ній підвішене цупкими, вузлуватими пальцями рук вбивць із системи спецслужб тіло мого товариша...

Чому він опинився там? Про це знав, лише Мишко? Виявляється – ні! Декотрі представники міжнародної приватної детктивної інкорпорації, яка спеціалізується на зборі економічної, та промислової інформації різних країн, також зробила відповідне дослідження та аналіз цієї трагедії з Михайлом Коломійцем.

Не є таємницею, що Михайловий англомовний бізнес–бюлетень ще з часів його перебування в ”УКРІНФОРМІ” поширювався за межами України і користувався високим попитом. Деякі західні ділки укладали з Михайлом навіть ”ДЖЕНТЕЛЬМЕНСЬКІ” угоди, щоб бути ексклюзивним ділером з розповсюдження його англомовної версії бізнес-бюлетеня.

Пригадую такий факт. Його матеріал про встановлення волокнистих телефонних кабелів в Україні компанією AT&T перекладався на нідерландську мову. Перекладач покрутив головою і лиш вимовив:” це праця справжнього профі, його місце не в Україні, ну що він там робить за якісь там центи, коли тут він би міг пристойно заробляти?”

Михайло знав, що робить, лише, мабуть, не знав чим це все завершиться!

Економічна поінформованість Коломійця впала в око не одному західному інвесторові і тим, хто полює за збором спеціалізованої інформації.

Згодом до Михайла із заходу надійшла суперпропозиція (цифра + 6 нулів, в доларах) від представника однієї міжнародної, але приватної детективної інкорпорації.

Спеціалізація цієї фірми ”Х” – збір економічної та промислової інформації в Україні. Тільки зауважимо, що йдеться не про телефонний довідник, а про так звану інформацію “терн аут” – “кишки навиворіт”: ризики закордонних інвестицій в підприємства України. Іншими словами Михайло взявся створити не лише реальну фінансову картину кожного підприємства ( по областях і районах країни), причому в алфавітному порядку: рентабельність, перспективи росту, але поза тим, хто за кожним підприємством ”стоїть”. Що за особа, її вік, схильність до хабарів, сексуальна орієнтація, алкогольна залежність, наркозалежність, соціальне становище, зв’язки серед політиків, ділових людей і криміналу, ступінь корумпованості, сімейне становище, ахіллесові п’яти, компромат... і т.д.

Збирати таку інформацію Михайлові допомагав один колишній впливовий політик! Ім’я цього майстра інтриг ще не раз випливе під час розкручування резонансних злочинів.

Михайло добре знав ціну своєї праці (повторюсь: цифра + 6 нулів в доларах), але розумів і небезпеку передачі таких даних за бугор. Тому мабуть і кіпішував.

Тут може хтось дорікнути! Ага-а-а-а: ПРОМИСЛОВЕ ШПИГУНСТВО!!! Ні ! Тут не йдеться про передачу нових виробничих технологій, не говориться і про втілення нових розробок українських НДІ в сільське господарство, тяжку промисловість, ракетобудування, ядерну енргетику, тощо... Просто - кухня зсередини!

Проте Михайла хтось серйозно насторожив! Інакше, чому б він поспіхом переносив із хард-диска комп’ютера усю цю інфу на дискети, а сам хард- диск на комп’ютері затер перед самісіньким від’їздом до Молодечного? Чому Молодечне?

Молодечне - кажуть самі ж його мешканці - є таємним центром польських і литовських конрабандистів. Там він сподівався передати дискети замовникам, але, нажаль...?

Це лише маленький кришталик від усієї мозаїки, яку я для себе остаточно з’ясував у справі самогубства Мишка Коломійця.

Лишається невідомим єдине! З ким Михайло обідав у день від’їзду до Білорусі і чому після того обіду він так поспішно вирішив забрати плоди своєї праці та зникнути з України?

Вибачайте за кострубатість письма! Пишу ж не про Януковича!

Земля ТОБІ пухом, Михайле!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098002592.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua