Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-10-2004
Олександр Зінченко: Лист Кучмі, Ківалову й Литвину

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098434765.html

Влада змушує правоохоронні органи йти проти свого народу, заявив Олександр Зінченко

Президентові України
Л.Кучмі


Голові Верховної Ради України
В.Литвину


Голові Центральної виборчої комісії
С.Ківалову


Події останніх тижнів свідчать про те, що органи державної влади, насамперед силові структури, все частіше вдаються до брутального порушення Конституції і законів України, ідуть на масові порушення прав громадян під час виборів.


Найбільш цинічним і небезпечним для суспільства є те, що правоохоронні органи, які за законом мали б захищати права людей, гарантувати правопорядок і спокій у країні, змушують вдаватися до фальсифікацій, обману, прямого порушення закону.


Це стосується Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки і Генеральної прокуратури України. Замість виконання своїх обов’язків в інтересах суспільства і держави, ці структури задіяні для організації брудних провокацій проти народного кандидата в Президенти Віктора Ющенка і коаліції "Сила народу", яку він очолює.


Спровокований правоохоронними органами терористичний акт на Троєщинському ринку в Києві, підкинута ними ж вибухівка в офіс громадської організації "Пора", провокації проти агітаторів Ющенка з викраденням і побиттям людей, протидія ДАІ на дорогах з метою недопущення людей на масові акції та зустрічі Ющенка з виборцями, залякування і безпідставні арешти громадян, які беруть учать у масових заходах на підтримку Ющенка, пасивне спостереження міліції за діями бандитських угруповань, які зривають зустрічі Ющенка і народних депутатів України від коаліції "Сила народу" з виборцями – все це приклади злочинних дій і бездіяльності силових структур.


Останньою цинічною провокацією влади став випадок у Харкові. 20 жовтня цього року Потикун Юрій Павлович, помічник народного депутата України Володимира Стретовича виїхав на роботу на автомобілі, що стояв уночі біля його будинку. На дорозі його зупинили працівники ДАІ, які відразу заявили, що в машині вибухівка. Її тут же "знайшли", а самого Юрія Потикуна заарештували і вивезли у невідомому напрямку. Це заздалегідь спланована провокація проти одного з прихильників Віктора Ющенка з метою дискредитації кандидата на пост Президента.


Інформацію про такі провокації, що плануються владою, ми постійно отримуємо по різних каналах від представників силових структур. Ці люди є чесними громадянами і професіоналами, для яких важливою є їхня Присяга на вірність народу України. Ми вважаємо цю інформацію надто серйозною і такою, що свідчить про можливість проведення масових провокацій по всій країні. Під загрозою не лише проведення виборчої кампанії, а й життя громадян України.


Увагу Генеральної прокуратури мали б привернути публічні заяви координатора колишньої парламентської більшості Степана Гавриша про ймовірність в Україні нових терористичних актів. Такі заяви вимагають його свідчень у Генпрокуратурі для попередження можливої трагедії із загибеллю людей.


Невипадковою є спроба представників збанкрутілої більшості у Верховній Раді безпідставно звинуватити в організації терористичних актів опозицію. Ми постійно наголошуємо на мирному характері масових акцій і зустрічей Ющенка з виборцями і власними силами локалізуємо численні спроби бандитів спровокувати силові конфлікти.


Посилення протизаконних дій влади протягом останніх тижнів пояснюється тим, що головний опонент влади Віктор Ющенко повернувся в Україну після замаху на його життя і активно проводить завершальний етап виборчої кампанії. Попри шалений тиск з боку влади, на зустрічі з Ющенком приходять по 20, 30, 40 і навіть понад 70 тисяч громадян в регіонах країни. Ющенко впевнено йде до перемоги, і це викликає паніку та істерію у провладному таборі.


Мета силових провокацій влади – залякати людей, створити у суспільстві атмосферу страху, зневіри в можливість мільйонів людей змінити владу мирним шляхом, через проведення виборів, штучно зменшити явку людей 31 жовтня до виборчих дільниць, щоб тим самим створити умови для фальсифікації результатів голосування.


Ми отримуємо численні сигнали про те, що для організації провокацій безпосередньо у день голосування до столиці та обласних центрів планується привезти із регіонів десятки тисяч переодягнених працівників міліції, Служби безпеки, податкової міліції, а також бандитські угруповання. Для них заздалегідь орендуються місця в навколишніх санаторіях і профілакторіях.


Наведені факти свідчать про те, що влада вже перейшла психологічний бар’єр і готова до найбільш брудних провокацій і радикальних силових дій. Також очевидно, що терор із суто гіпотетичної для України загрози стає не просто одним із елементів передвиборчої технології кандидата від влади, а реальною загрозою для життя багатьох людей.


В умовах, коли чинна влада вдається до відкритого порушення закону, необхідна консолідація зусиль усіх кандидатів на пост Президента, які дійсно підтримують необхідність проведення в Україні чесних і прозорих виборів і які готові докласти зусиль, щоб зупинити протизаконні дії влади і підконтрольних їй силових структур.


Ми повторно вимагаємо від Президента України невідкладно скликати засідання Ради національної безпеки і оборони України для обговорення зазначених питань. Ми наполягаємо на участі в цьому засіданні, щоб вище керівництво держави отримало неупереджену інформацію про критичну ситуацію в Україні напередодні виборів.


Ми вимагаємо зупинити беззаконня!


Народний депутат України,
Заступник Голови Верховної Ради України,
Керівник виборчої кампанії Віктора Ющенка

Олександр Зінченко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098434765.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua