Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-10-2004
Айрад Аніноров.: ЗЕКономіка: аспірантів поставили на "лічильник"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098459705.html

Роздача “слонів від Януковича” закінчилась. Настав час повертати борги. Точніше, поділитись “по-братськи” з представниками держави вже отриманим. Українські аспіранти так і не дочекалися обіцяного вересневого підвищення стипендії. Більше того, як стало відомо нашим кореспондентам, у двох інститутах НАН України після чергової перевірки податкової інспекції їх “попросили” повернути по 40% від кожної вже отриманої у 2004 році стипендії (приблизно 1188 грн. з кожного).
В інститутах, де така перевірка лише планується, в аспірантів терміново збирають відомості про заробітну плату на попередньому місці роботи, “ТОМУ ЩО ПОСЛІДОВНИЙ” у своїй політиці прем’єр-міністр підписав постанову, за якою з 1 січня 2004 року раніше фіксована стипендія “встановлюється в розмірі середньої заробітної плати за останнім основним місцам роботи (з урахуванням наступних змін в оплаті праці) на відповідних посадах, але не нижче 60 відсотків і не вище посадового окладу викладача-стажиста”. У постанові не зазначено чи поширюється і, якщо поширюється, то яким чином, це положення на аспірантів 2-3 років навчання, що дає можливість представникам податкового відомства трактувати його на свій розсуд. Зокрема, всім аспірантам, які на момент вступу не працювали або їх посадовий оклад був менший від 334 грн., виявляється слід було нараховувати стипендію саме у розмірі 60 відсотків від заробітної плати викладача-стажиста.
Тепер податкова інспеція вимагає здійснення перерахунків, за якими, якщо посадовий оклад викладача-стажиста на 1 січня 2004 року дорівнював 334 грн., то мінімальна аспірантська стипендія з січня 2004 року дорівнювала 200.40 грн. “брудними” (до підвищення вона становила 220 грн.). Всі гроші нараховані вище згаданої суми у випадку відсуності відповідної довідки або якщо у ній зазначена сума менша від 334 грн. податкова може у будь-який момент попросити назад.
Щоправда, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.04 № 166 “Про підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та окремих галузей бюджетної сфери” наказом Міністерства освіти та науки України від 26.02.04 № 160 встановалені вже трохи вищі посадові оклади науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів 111-1V рівнів акредитації, зокрема викладачу-стажисту у розмірі 370 грн. Але, по-перше, навіть з 1-го вересня аспіранти цього підвищення не відчули і більшість з них не відчують навіть після 1 жовтня, оскільки 60 відсотків від цієї суми становитиме... 222 грн. без вирахування податків!
Можна лише подякувати пану Януковичу за такий щедрий крок і висловити свою впевненість у тому, що “наше майбутнє” з ним буде дійсно в “надійних” руках. Крім того, якщо держава зараз намагається поділити “по-братськи” вже отриману аспірантами стипендію, то чи не спробує “послідовний” “ лідер” розділити зі своїми виборцями і підвищену пенсію?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098459705.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua