Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-10-2004
:: “ПОРА!” дає відповідь на репресії
http://kuchmizm.info/weblog/archives/000843.html

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098475212.html

Події останніх днів в Україні яскраво свідчать, що збанкрутілий режим, не маючи змоги навіть за допомогою тотального порушення українського виборчого законодавства, забезпечити перемогу свого кандидата на виборах, вирішив забезпечити своє панування шляхом встановлення в Україні диктатури.

Щоб мати для цього формальні підстави влада взяла курс на дестабілізацію ситуації в країні, розпочавши роботу у двох напрямках: тотальна фальсифікація списків виборців та саботажу роботи дільничних виборчих комісій за допомогою їх членів від “технічних” кандидатів у президенти і жорстоких репресій проти опозиції. Головною мішенню режиму стала громадянська кампанія “ПОРА!”, з якої, за допомогою силових структур та брехливих засобів масової інформації влада вирішила “зліпити” терористичну організацію. Водночас людей починають лякати югославським та грузинськими варіантами, цинічно перебріхуючи події, які відбувалися у цих країнах.

Підкинувши 15 жовтня 2004 року до громадської приймальні кампанії “ПОРА!” вибухівку та заарештувавши співвласника фірми, яка орендувала це приміщення, Ярослава Годунка, силові структури розпочали хвилю репресій проти її активістів. Масові затримання активістів “ПОРИ!”, обшуки у гуртожитках та офісах кампанії, “профілактичні” бесіди в міліції та СБУ прокотилися по всій Україні.

При цьому можна констатувати, що міліція із правоохоронної структури перетворилась на озброєних виконавців злочинних наказів, оскільки у своїй діяльності щодо кампанії “ПОРА!”, не задумуючись, порушує законодавчі норми та гарантовані Конституцією права людини. “Запрошення” на бесіду відбувається у формі силового захоплення із забороною здійснювати телефонні дзвінки та без пред’явлення міліціонерами і називання своїх прізвищ, як того вимагає Закон України “Про міліцію”. Затриманих не записують до міліцейських журналів, а журналістам, родичам, правозахисникам відповідають, що затриманих у відділку немає. Без будь-яких правових підстав і належних документів міліція намагалася провести обшуки у Києво-Могилянській Академії та львівському офісі кампанії “ПОРА!” Міліція, перевищуючі свої повноваження, втручається у політичний процес, вимагаючи від активістів кампанії давати розписку, що вони не поїдуть 23 жовтня на мітинг до Києва, погрожує студентам трирічним ув’язненням лише за цю поїздку та участь у “ПОРІ!”

До правоохоронних органів надійшов злочинний наказ шукати будь-які підстави для відкриття кримінальних справ проти активістів “ПОРИ!”, а, якщо такі підстави відсутні, фабрикувати ці справи, в т.ч. шляхом підкидання до офісів кампанії та помешкань її активістів вибухівки, фальшивих купюр та інших доказів їхніх "злочинів". Раптом за лічені дні активісти “ПОРИ!”, які завжди були законослухняними громадянами, які ніколи в житті не мали проблем із Законом, “перетворилися” на підривників, терористів, фальшивомонетників, ґвалтівників.

Особливо жорстокі репресії розгорнулися у Чернігові, де лише 18 жовтня було затримано 14 активістів кампанії “ПОРА!”, а проти двох активістів відкриті кримінальні справи, і зараз ці люди знаходяться у СІЗО. Одному з них, Олександру Коваленку, підкинули фальшиві гроші, а незнайомі Олександру громадяни написали заяви, що нібито він з ними розраховувався подібними купюрами. Не змігши відмовити від участі в кампанії Олександра Ломако, якого затримували 5 разів і лякали відкриттям кримінальної справи за злочини, про які він навіть і не чув (спочатку нанесення тілесним ушкоджень за допомогою ножа, а потім вбивство), міліціонери підкинули до офісу кампанії “ПОРА!” у Чернігові вибухівку та фальшиві гроші й заарештували Олександра. При проведенні обшуку правоохоронці не дозволили зателефонувати адвокатам і вдарили в обличчя активістку кампанії Тетяну Пекур, відібравши у неї мобільний телефон. Також у Вінниці міліція планує сфабрикувати кримінальну справу проти двох активістів кампанії і зараз шукає дівчину, яка напише заяву про зґвалтування. Вчора у Вінниці був затриманий активіст кампанії Андрій Кулібаба, якого сьогодні засудили до 10 діб адміністративного арешту, не допустивши до його захисту адвоката і провівши суд таємно від громадськості, якій і досі невідомо, за що формально затримали і засудили Андрія.

Ми заявляємо, що всі дії влади, спрямовані проти кампанії “ПОРА!” є брудною провокацією з метою отримання карт-бланшу на силове збереження влади. Громадянська кампанія “ПОРА!” категорично відкидає насилля, оскільки воно призводить до невинних жертв та не досягає потрібного ефекту. Розпочавши свою діяльність в ніч з 28 на 29 березня, ми відразу задекларували, що головним принципом є ненасильство, оскільки в умовах ХХІ століття лише такий спосіб боротьби може забезпечити перемогу над тоталітарним режимом.

Кампанія “ПОРА!” діє відкрито, оскільки нам немає що приховувати від людей та власного сумління. І навіть під загрозою репресій наші активісти ніколи не відмовляться від своїх ідеалів. На репресії влади ми відповідатимемо активізацією своєї діяльності та збільшенням кількості вуличних акцій, які носитимуть виключно мирний характер. Ми також залишаємо за собою право на організацію студентських страйків, перший з яких вже пройшов вчора у Львові, коли на вулиці вийшло 8 тисяч студентів.

Всім людям здорового глузду зрозуміло, що активісти громадянської кампанії “ПОРА!” не мають нічого спільного з тероризмом, насиллям і будь-якими порушеннями Закону. Тому ми закликаємо всіх підтримати нас у нашій боротьбі проти швидкого просування України вбік тоталітаризму.

Ми не приховуємо, що “ПОРА!” діє за тими ж принципам и і тими ж методами, що сербський “Отпор” і грузинська “Кмара”, які не влаштовували вуличних безпорядків, як про це цинічно бреше режим, а скористалися своїм правом на мирні протести, що призвело до падіння в цих країнах тоталітарних корумпованих режимів. І спекуляція на тему Югославії та Грузії, які виходять з уст найвищих посадових осіб, повертають нас у часи радянського тоталітаризму, коли цілі країни оголошувалися уособленням зла.

Ми закликаємо всіх людей доброї волі, особливо відомих в Україні моральних авторитетів, акторів, митців, вчених висловити солідарність з молоддю, що стала на безкомпромісну боротьбу зі злочинним режимом і публічно проголосити про свою участь у громадянській кампанії “ПОРА!” Ми закликаємо всіх людей масово поповнити наші лави, щоби всім стало зрозуміло – сьогодні в Україні точиться боротьба цілого народу з купкою злочинців, які не хочуть віддавати свої владні крісла та відповідати за скоєні ними злочини.

Ми закликаємо всіх вдягнути символіку кампанії “ПОРА!” та публічно носити її на знак протесту проти спроб перетворити Україну на заповідник тоталітаризму у центрі Європи.

ПОРА ЄДНАТИСЯ! ПОРА ПЕРЕМАГАТИ!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098475212.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua