Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 24-10-2004
Ігор Столяров: Інтелігенція Харкова – за Ющенка

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098604048.html

Форум на тему «Роль і місце Харкова у майбутній України: особлива місія», проведений цими днями у приміщенні Будинку культури Київського району, в самому центрі міста, викликав значне зацікавлення серед представників місцевої інтелігенції. На згаданий захід зібралися шановані в регіоні люди. Особливе пожвавлення в залі викликала присутність народних депутатів України Анатолія Матвієнка, Едуарда Гурвіца, Константина Ситника, політолога Максима Стріхи та письменниці Оксани Забужко.
Форум відбувся саме напередодні виборів Президента України не випадково. У Харкові вже давно ведуть мову про необхідність єднання місцевої інтелігенції, яка так само, у більшості своїй, зацікавлена у проведені наприкінці жовтня 2004 року чесних і спроведливих виборів Президента України. Тим часом, ситуація на Харківщині щодня загострюється. За політичними активістами відбувається стеження, а найбільш активним підкладають вибухівку і заарештовують...
Як сказав, серед іншого, у вступному слові на Форумі керівник Харківського штабу Віктора Ющенка, Голова Української Республіканської партії «Собор», народний депутат України Анатолій Матвієнко: « У Харкові я найбільше страждаю від того, що виборці бояться влади. Я такого переляканого міста давно не зустрічав. Умови цього переляку не є гідні людському житті. Це потрібно зняти. Не ми повинні боятися влади, а влада має боятися, бо саме вона покликана нам служити. Всі інститути, включно з силовими структурами, мають служити народу, а вони сьогодні приватизовані злодійським режимом. Приватизовані силові структури чинять безчинства. Ми бачимо приклади цього у Харкові щодня.
Найбільший дефіцитом в Україні є дефіцит на ефективну владу.
Місцеве самоврядування знищене, його не існує. Ми маємо монополію державних інститутів, які сьогодні нас догризають.
Нас може сьогодні будь хто принизити, вбити, відрізати голову, побити бітами. І за це немає жодної відповідальності.
І це за умови відсутності єдності в народі. Сьогодні в Харкові це один українець, а у Галичині він інший, в Одесі один українець, а на Черніігівщині інший... І нічого ця влада не зробила щоби нас об»єднати. Вона ніколи про нас не думала.
Ми маємо реалізувати формулу «Сильне місто, сильне село, сильне селище – це і є сильна Україна» ».

Анатолій Матвієнко висловив переконання, що «У разі перемоги на виборах представника опозиції і початку справжніх змін, Україна за власним ресурсним і людським потенціалом може претендувати увійти до десятки найбагатших країн світу. Ми маємо відповісти на виборах ствердно, що хочемо жити як живуть десятки кращих держав світу. »
Згадав у виступі на Форумі «Роль і місце Харкова у майбутній України: особлива місія» Анатолій Матвієнко і про майбутні вибори:
«Крім Януковича, якому натягують рейтинг, аж шкіра лусне скоро, і Ющенка який має сьогодні реальний рейтинг, на якому його занижують, є ще один фаворит і суб»єкт – це Кучма – Медведчук, які так само боряться за владу. Кучма ще не погодився піти з Президентського крісла і навіть ще собі не уявив, що може піти. У нього таких навіть думок не з»являлося. І тому все що ми сьогодні бачимо, скероване на те щоби Кучма побув ще кілька років Президентом України. Ціла наруга, яка сьогодні створюється, майте на увазі, створюється свідомо Медведчуком і Кучмою щоби довести ситуацію до певної некерованості і заявити про неспроможність двох фаворитів виборчих перегонів. Якщо ми це зрозуміємо, для нас не буде таємницею, що другого туру виборів нам провести просто не дадуть. А тому проблему слід вирішувати у першому турі. У першому турі нас введуть у пік напруги, якої Ви ще не знали.
Щодня новини як з передової фронту. Знищили вибухом п»ятиповерховий будинок під час виступу Януковича у Луганську. Цей сценарій має Вам щось нагадувати. Мені також.
Ви бачите, що вибухівку нині знаходять у кожному авто де мають за завдання її знайти.
Я хочу щоби Ви зрозуміли, що Леонід Кучма вже оголосив війну народу і веде цю війну.
На виборах у жовтні ми обиратимемо не одного з Вікторів. Ми обираємо, або мораль, демократію і гідне життя, або ми обираємо злочинність, яка вже нас засмоктала так що не знаємо як її позбутися...»
До активності харківську інтелігенцію закликав і народний депутат України Константин Ситник. Він висловив надію, що «тиск влади на прихильників Віктора Ющенка у багатьох областях України не злякає прихильників змін на краще в країні, серед яких є і чимало представників інтелігенції».
Народний депутат України, член парламентського Комітету з іноземних справ, екс-мер Одеси Едуард Гурвіц вперше відвідав Харків, Він так само мав що сказати представникам харківської інтелігенції.
Едуард Гурвіц:
«Леонід Кучма править Україною понад десять років. Я вже сказав, що погано знаю Харків, але я добре знаю Леоніда Даниловича і його оточення. Ці роки довели, що влада в Україні погана. Погана практично для всіх, якщо не рахувати невеликої групи людей, які прилаштувалися. І навіть оточення Кучми є нині морально пригніченим. Прилаштовуватися і зраджувати країну очевидно складно і їм. Їхня поведінка, не виключено, буде для них вироком, адже Іскандер солись сказав:«що може бути гіршим, ніж зрада, яка не допомогла»?
Отож, Леонід Кучма, якого підтримують сьогодні, згідно з опитуваннями, сім відсотків населення, заявляє, що цей курс має бути продовжений. Дивно. Адже, мова йде про курс який народ не сприймає категорично.
Натомість, знаходиться вірний продовжувач не ленінського, а кучмівського курсу – товариш Янукович...»
Едуард Гурвіц висловив подив з приводу балотування Віктора Януковича кандидатом на посаду Президента України.
«Коли були вибори у США Буша надзвичайно критикували за те, що двадцять років тому Він керував автомашиною вживши алкологольні напої. І говорили, що це велика пляма на його біографії. Натомість, Буш доводив, що двадцятиь років Він вже не п»є і у його біографії це був один раз. Тобто, людина може виправитися. Без сумніву, але у цивілізованих країнах людина не може стати Президентом після скоєння кримінальних злочинів.
Біографія Віктора Януковича вражає. Відсидівши у в»язниці двічі Він зміг стати і членом КПРС, і директором... Треба мати тут особливий талант пристосуванства.
Сама ситуація коли нинішня українська влада не була спроможна знайти кандидата в Президенти не заплямованого хочаб за біографічними данними, показує ступінь її негідності.
Гадаю, що продовженням цього була історія з яйцем. Цю подію висвітлювали більше ніж нещастя у Беслані. Янукович не просто злякався яйця. Тепер Він заявляє, що вимагає оголосити результати аналізів. Я гадаю, що ось тоді ці аналізи можливо і були зроблені»
.
Едуард Гурвіц наголосив, що вибори у жовтні 2004 року «мають особливе для країни значення. Результати цьогорічного голосування визначать політику України на багато років».
Екс-мер Одеси назвав брехливими і твердження влади про можливе погіршення взаємин України з Росією у разі перемоги Віктора Ющенка.
«Я гадаю, що Борису Єльцину ще доведеться визнати, що найбільшою його помилкою був Володимир Путін. Росія сьогодні обрала для себе досить дивний шлях. Те, що нині відбувається у Росії є утисками всіх демократичних інститутів, зокрема, засобів масової інформації. Користі від таких дій Росія не отримає.
Ми повинні дружити з Росією, але ми маємо і прагнути до того щоби Україна була самостійною, демократичною державою.
Сьогоднішня Росія, натомість, проводить політику – «або раб, або ворог»».
Едуард Гурвіц назвав відвертою брехнею обіцянки Віктора Януковича про запровадження подвійного громадянства і забезпечення автомашинами всіх українських ветеранів. «Бреше і не зупиняється. Грошей на реалізацію цих обіцянок реально немає».

Політолог Максим Стріха у виступі на Форумі згадав славне українське минуле відродження Харкова.

Письменниця Оксана Забужко зазначила, що у нинішній Україні жодної культурної політики не було в принципі.
«Люди, які керують цією країною, культуру асоціюють з шансоном, та Кобзоном...»

Шановані гості Форуму Харківської інтелігенції відповіли і на численні запитання, які стосувалися майбутнього України і виборчої кампанії Віктора Ющенка.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098604048.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua