Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-10-2004
МІЖНАРОДНА АМНІСТІЯ: Україна: Активістів опозиції затримують без достатніх підстав

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098793588.html

Україна: Активістів опозиції затримують без достатніх підстав

Для України надзвичайно важливо показати всьому світу, що в ній поважається право на висловлювання своєї думки в період перегонів перед виборами президента, що відбудуться наприкінці цього місяця, заявила сьогодні організація Amnesty International.

"Здається, останні події, на жаль, демонструють неповагу до цього права", заявила ця організація.

Amnesty International занепокоєна відомостями про те, що молодих учасників опозиційної організації „ПОРА” піддають безпідставним арештам і утискам за здійснення ними свого законного права на вільне висловлювання власної думки. ПОРА – громадська ініціатива, яка поширює листівки і підтримує сатиричний веб-сайт, який заохочує людей не голосувати за кандидата в президенти від влади Віктора Януковича. Вивчені AI відомості містять наступну інформацію:

Андрій Кулібаба, активіст вінницького відділу молодіжної опозиційної ініціативи ПОРА, був затриманий міліцією 20 жовтня без будь-яких пояснень. 21 жовтня йому було призначене покарання відповідно до положень Кодексу про адміністративні правопорушення за "умисну непокору вимогам міліції" у вигляді 10 діб арешту. Було оголошено, що він штовхнув співробітника міліції й відірвав з його форми ґудзика. 23 жовтня його раптом було звільнено, і повідомлено про заміну арешту штрафом.

Олександра Пугача було затримано у Вінниці 21 жовтня, і притягнуто до суду за начебто відмову назвати своє ім’я співробітнику міліції, проте свідчення свідків розходилися, і його було звільнено (визнано невинуватим). За кілька хвилин, коли він стояв на східцях будівлі суду, його знову затримали на очах у свідків, утримували у відділку міліції протягом чотирьох годин і потім повідомили, що проти нього відкрито кримінальну справу за складом злочину "хуліганство".

В Кіровограді 21 жовтня переодягненими міліціонерами був затриманий Олександр Тищенко, в той час як він збирав листівки й наліпки, випущені ініціативою ПОРА для їх поширення. Його також звинуватили в „умисній непокорі працівнику міліції”, проте провадження у справі було припинене (зупинене), і його звільнили 25 жовтня.

Володимира Закалюжного було затримано у Києві 23 жовтня під час розповсюдження ним на концерті листівок, що критикують діяльність Віктора Януковича. Його було доставлено у Шевченківський відділок міліції в м. Києві й пред’явлено звинувачення у крадіжці мобільного телефону, за що його могло чекати дворічне ув’язнення.

Велика кількість схожих випадків по всій Україні й численні процесуальні порушення викликають підозру, що цих молодих людей було затримано за їх законну й мирну опозиційну діяльність. В цьому випадку, Amnesty International вважатиме їх політичними ув’язненими, і вимагатиме їх негайного безумовного звільнення.

"Ми закликаємо українську владу поважати право на висловлювання думки і право зборів, і не заважати законному висловленню опозиційних поглядів", зазначила Amnesty International.

Інформація:
31 жовтня відбудуться вибори президента. Багаточисельний мітинг на підтримку кандидата від опозиції Віктора Ющенка, що пройшов на вихідних, вимагав проведення чесних виборів.

Протягом кількох останніх тижнів збільшилася кількість затримань і обшуків активістів опозиції з різних організацій. 14 жовтня міліція заявила про виявлення обладнання для створення вибухових пристроїв у центральному офісі організації ПОРА у Києві, хоча протягом першого обшуку за участі третіх осіб не було виявлено нічого, і обладнання „знайшли” лише коли міліція проводила обшук в приміщенні самостійно. Після цього відбулися інші обшуки, і зараз в Чернігові учасник ініціативи ПОРА Олександр Ломако чекає на засідання суду, де розглядатиметься справа за звинуваченням його у зберіганні вибухових речовин, що може потягти за собою ув’язнення від двох до п’яти років. Міліція начебто знайшла у його квартирі речовину коричневого кольору, яка може виявитися вибухівкою.

ПАРЄ висловила своє занепокоєння ходом виборчої кампанії, і закликала українську владу "проводити виборчий процес на принципах справедливості й поваги до стандартів Ради Європи, і забезпечити всім кандидатам можливість чесні й рівні умови".


Public Document
****************************************
За більш детальною інформацією звертайтеся до прес-центру Amnesty International у Лондоні за телефоном +44 20 7413 5566
Amnesty International, 1 Easton St., London WC1X 0DW. web: http://www.amnesty.org

For latest human rights news view http://news.amnesty.org

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098793588.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua