Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-10-2004
Світовий Конґрес Українців: Про передвиборчий процес за кордоном

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098830597.html

Від часу проголошення виборів Президента України, Світовий Конґрес Українців активно цікавився передвиборчими процесами, зокрема тими, що стосуються участі громадян України за кордоном. Наші завваження на цьому етапі обмежуються виключно до Діяспори та основані на власних спостереженнях та інформаціях наших складових структур по світі.

На жаль мусимо ствердити, що передвиборчі процеси за кордоном переповнені порушенням Конституції України, Закону про вибори Президента України та засадничих демократичних норм через поведінку та рішення як речників Міністерства Закордонних Справ (МЗС) так і Центральної Виборчої Комісії (ЦВК).

В основному рішення речників МЗС (в Україні чи при офіційних представництвах за кордоном) та ЦВК котрі найбільше заважили на нашій оцінці, відносились до зложення списків виборців за кордоном, а також оформлення додаткових виборчих дільниць. МЗС доручило своїм офіційним представникам готовити попередні списки виборців виключно на підставі постійного обліку. Для доповнення списків, офіційні представництва (покликаючись на МЗС) та дільничні виборчі комісії за кордоном (покликаючись на ЦВК) вимагали, щоби громадяни особисто складали заяви на виборчих дільницях до сім днів перед виборами для включення у списки. Це означало, що виборець віддалений інколи кілька тисяч кілометрів від офіційного представництва України, котрий не зголошувавася на постійний облік бо такої вимоги немає у законодавстві України, мусів би подорожувати фактично три рази до найближчого постійного представництва України, щоби його голос мав значіння. Раз, щоби включитися у списки, другий раз 31 жовтня і третій раз 21 листопада. Були випадки навіть при особистому зголошенні громадянина до виборчої дільниці з пашпортом, що відмовляли зголошення до списку вказуючи, що даний громадянин мав пашпорт здати при виїзді з України або, що він не перебуває на законних підставах у новій країні побуту.

В додатку за малими виїмками, виборчі дільниці за кордоном знаходяться майже виключно при офіційних представництвах України. Це зводиться до абсурду коли глянути на остаточне подання ЦВК про 123 виборчих дільниць за кордоном, що начисляє дві виборчі дільниці у Італії де перебуває близько один мільйон громадян України та дві виборчі дільниці в Вієтнамі де перебуває кілька сот громадян.

За поданням Об’єднання Українців Росії, нашої складової частини в Російській Федерації (РФ), серйозну потребу оформлення додаткових виборчих дільниць за кордоном зневажливо використало Посольство України у РФ ініціюючи прохання створити від 200 до 650 додаткових виборчих дільниць у багатьох випадках в місцевостях не компактного проживання громадян України. Це примусило противну реакцію, оскільки прохання Посольства України у РФ не спиралося на заяви громадян України у РФ та заповідалось на надзвичайне надужиття та фальсифікації. ЦВК вдалась до невинності та призначила сорок додаткових дільниць у РФ, одначе після законного реченця. Такого роду маніпуляція характеристична поведінці МЗС та ЦВК впродовж цього передвиборчого процесу.

За деякми оцінками за кордоном перебуває від 5-7 мільйонів громадян України. Порушення демократичності виборів серед громадян за кордоном, ставить під поважний сумнів цілість вибору Президента України.

Не зважаючи не це, Світовий Конґрес Українців закликає громадян України до участі у виборах. Процес демократизації це боротьба. Демократичну українську державу побажано виборювати різними законними способами. Один з найбільш важливих способів це вибори.

Також закликаємо членів виборчих дільниць подбати, щоб всі бажаючі та уповажненні могли взяти участь у виборах, та щоб голосування і числення голосів відбулося точно, чесно і прозоро.

Ню Йорк – Торонто – Київ
25 жовтня 2004

За Світовий Конґрес Українців -

Аскольд Лозинський
Президент

Юрій Даревич
Голова комісії виборів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098830597.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua