Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-10-2004
Андрій Костюк: кілька слів про „народну агітацію”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098866827.html


Казочка-задачка про

Опозиційного Кандидата,

або кілька слів про „народну агітацію”У країні У, замученій злим Ку, жив собі Опозиційний Кандидат, що претендував на Найвищий Мандат. І не міг той кандидат ні по телебаченню, а ні по радіо виступити, ні статтю в газеті, а ні листівку надрукувати. Бо хотілося злому Ку віддати Найвищий Мандат своєму наступникові - Канкрєтнаму Пацану, Тюремному Пахану, який „Я” звався, ТОМУ ЩО яєць боявся.

Кожного, хто робив гарні передачі, чи друкував щось добре про Опозиційного Кандидата, роздирав на шматки улюбленець злого Ку, ненажерливий ведмідь Чук.

Але не втрачав Опозиційний Кандидат надії. Їздив він по країні. Розмовляв з виборцями і переконував за день одну людину, що треба самому за Опозиційного Кандидата голосувати, та й інших агітувати. І кожен його прихильник не сидів мовчки, а розмовляв зі своїми рідними та знайомими, переконуючи щодня одну людину, що треба самому за Опозиційного Кандидата голосувати, та й інших агітувати.

І був в Опозиційного Кандидата на перший день лише 1 прихильник (він сам), на другий день – вже два, на третій – чотири, на четвертий – вісім, ... а далі - сказати вам не смію, бо добре рахувати на вмію.

Виборці країни У люблять їсти сало, їх не багато і не мало, а 36 мільйонів. Спробуйте самі вгадати, але так, щоб калькулятора не чіпати, жодної цифри на папері не писати і навіть жодної звивини не напрягати. За скільки часу Опозиційний Кандидат здобуде Найвищий Мандат?* * *
Сподіваюся, шановні читачі, що інтуїція Вас не підвела. Той, хто ще не зовсім забув шкільну математику або пам’ятає давньоіндійську легенду про винахідника шахів, скаже не рахуючи: для перемоги потрібні зовсім не десятиліття і навіть не роки чи місяці, а всього лише декілька тижнів. Якщо ж порахувати точно, то казковий Опозиційний Кандидат здобуде симпатії переважної більшості виборців на двадцять шостий день: 2 у 25-му степені – це більше ніж 33 мільйони.

Погодьтеся 25 днів – вражаюче короткий строк, враховуючи примітивність методу агітації. Чи вдалося б Опозиційному Кандидатові перемогти так швидко, якби мешканці країни У не допомагали б йому? Звичайно ж ні! Без допомоги виборців кандидатові-невдасі не вистачило б і 50 тисяч років!

Ні, я зовсім не збираюся закликати штаби учасників виборчих перегонів припинити знімати рекламні ролики, друкувати листівки та брошури й організовувати мітинги. Сувора реальність безмежно далека від казкової фантазії. Описаний вище спосіб агітації не дасть бажаних результатів ні за 25 днів, ні за довший час.

Однак навряд чи хто заперечить просту істину: участь мільйонів виборців в агітаційній кампанії робить її у багато разів ефективнішою.

Порівняйте дві цифри: 25 днів і 50 тисяч років, щоб усвідомити як багато може зробити кожен з нас, щоб не допустити утвердження кримінально-фашистської диктатури, врятувати країну для себе і своїх дітей.

Мільйони прихильників опозиційного політика здатні зробити для його перемоги не менше, а може й більше, ніж його штаб.

Є чимало людей, які не ходять на мітинги, не читають листівок, дивляться лише розважальні телепередачі, а почувши політичну рекламу, одразу перемикають телевізор на інший канал. "Достукатись" до свідомості цих людей можна лише в індивідуальній бесіді, але зробити це часто буває не дуже важко. Інколи буває досить лише коротенької розмови. Ясно, що у штабу немає можливості порозмовляти з кожним виборцем, але це легко можуть зробити мільйони прихильників опозиційно політика, які мешкають по сусідству, працюють разом, чи випадково опинилися поряд під час поїздки у транспорті. Демократичні сили програвали минулі вибори лише тому, що ніхто не розмовляв з аполітичними виборцями.

Претендент на найвищу державну посаду не має можливості провести мітинг у кожному населеному пункті країни. Є чимало віддалених сіл, до яких навіть у штабістів не доходять руки. Більшість селян не має можливості дивитися незалежні телеканали чи отримувати правдиву інформацію через інтернет. Однак серед мільйонів прихильників опозиційного політика обов'язково знайдеться хтось, хто має у такому селі рідню і може загітувати там чимало людей, приїхавши до родичів у гості.

Слова знайомої (а тим більше рідної!) людини часто бувають набагато переконливішими за гори листівок, години рекламних роликів чи заклики платних агітаторів. Чимало бабусь та дідусів готові проголосувати так, як їх попросять діти чи онуки.

Взяти участь у «народній агітації» під силу кожному. Навіть відсутність у Вас вільного часу не є перешкодою. Адже розмовляти про вибори можна і по дорозі на роботу, і під час походу по магазинах, і «за чаркою чаю».

Поцікавтесь, за кого збираються голосувати Ваші сусіди. На чию користь схиляються Ваші колеги по роботі? Переконайте їх зробити правильний вибір!

У Вас є родичі в селі, в маленькому містечку або у південно-східних регіонах України? Подзвоніть їм, або напишіть листа. Допоможіть їм отримати правдиву інформацію.

Якщо у вас є рідні або знайомі пенсіонери, роз’ясніть їм суть пенсійної афери уряду. Адже кожній мислячій людині зрозуміло, що економічне зростання відбувається поступово. Отже так само поступово повинні були б зростати заплати пенсії та інші соціальні виплати. Однак до серпня 2004 р. пенсії залишалися низькими. Що це означає? До вересня пенсіонерам платили менше, ніж їм належало платити за законом. А «зекономлені» таким чином кошти накопичували, щоб перед виборами створити видимість «підвищення пенсій». Судячи з того, як підскочили ціни, не обійшлося тут, схоже на те, і без запуску друкарського верстата. Ще свіжі в пам’яті народу ті часи, коли зарплати й пенсії виражались восьмизначними числами, але люди від того ставали все біднішими й біднішими. «Нова пенсійна політика» влади – ніщо інше, як спроба купити голоси пенсіонерів за їхні ж гроші.

Якщо ж Ваші знайомі є Вашими однодумцями і вже підтримують Вашого кандидата, то переконайте їх також зайнятися «народною агітацією». Порадьте їм, наприклад, почитати цю статтю. Чимало корисної інормації про те, як діяти до, під час, і після виборів можна знайни у розділі href="http://maidan.org.ua/static/draft.php?key=1098108263">«Три кроки до
перемоги»
на сайті «Майдан».


Не мовчіть, не сидіть, склавши руки. Пам’ятаймо: за нашу пасивність у цей вирішальний момент, можливо, доведеться розплачуватися ще одним «втраченим десятиліттям», яке, враховуючи специфіку контингенту, що рветься влади, може бути навіть трагічнішим за попереднє.
Андрій Костюк

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098866827.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua