Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-10-2004
Віктор Ющенко: Привітання ветеранам з 60-ю річницею визволення України
www.razom.org.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098886329.html

Шановні співвітчизники!

Дорогі ветерани!


60 років минуло з того часу, як хвиля війни відкотилася з нашої землі. Проте війна так і не стала історією для українського народу. Вона болем озивається в наших душах, коли ми згадуємо про втрати у своїх родинах, про муки і страждання наших співвітчизників.

У Другій світовій Україна зазнала найтяжчих втрат: сплюндровані міста і села, понівечені долі, людські втрати, яким немає числа. Словами великого Олександра Довженка наша країна каже: "Світе мій убогий! Покажи мені, де на тобі пролилось ще стільки крові, як у нас на Україні. Нема другої України. Нема!"

Але сила народу врятувала його від знищення. Вона перемагала ворога всюди: від Донбасу до Карпатських перевалів, від Дніпровських плацдармів до Севастополя. Вона трудилась на заводах, вона боролась у ворожих тилах. І вона перемогла!

Ми ніколи не забудемо жертовного подвигу наших батьків, які ціною життя здобули Перемогу. Вічна пам’ять всім, хто поліг у боях, хто пішов з життя від ран і хвороб, хто загинув у нацистських таборах смерті і в полоні. Честь і слава ветеранам, які нині серед нас!

Низький уклін фронтовикам, партизанам, підпільникам, трудівникам тилу, всім, хто піднімав нашу країну у повоєнні роки. Ви врятували, зберегли і передали нам Україну.

Ми до землі вклоняємося людям старшого покоління за їх безсмертний подвиг. Ми вважаємо неприпустимим спекулювати їх ранами, їх переможними прапорами, їх бойовим братством.

Стягування армійських підрозділів і внутрішніх військ до столиці під виглядом військового параду не має нічого спільного з пошаною до визволителів України. Організоване владою насильство 23 жовтня свідчить про фальшивість її заяв про намір забезпечити порядок і спокій. У ці дні загроза для ветеранів, для учасників святкування, для миру і спокою у країні йде від криміналу при владі.

Я попереджую бандитів при владі – не грайте з вогнем. Я вимагав і вимагаю від правоохоронних органів забезпечити порядок, зупинити провокації. Закликаю всіх до спокою і пильності під час святкувань. Ми не дозволимо затьмарити насильством святий для всіх нас день.

Цей день - нагадування нам про найголовнішу зброю, яка здолала фашизм – єдність народу. Ми, громадяни України, сьогодні єдиний народ. Ми – непереможні.

Щиро вітаю всіх з великим святом.

Бажаю вам, дорогі ветерани, міцного здоров’я, родинного благополуччя, затишку і достатку на довгі роки. Дуже хочу, щоб життя яке ви захистили такою великою ціною, приносило вам тільки радість.

Щастя і миру, добра і спокою усім громадянам України!


Віктор Ющенко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1098886329.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua