Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 31-10-2004
Обозреватель: Секретный сценарий вечернего эфира "Интера" в понедельник
obozrevatel.com.ua/?r=news&id=163142

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099180417.html

Секретный сценарий вечернего эфира "Интера" в понедельник: Янукович победил. Но второй тур будет.Этот документ был распечатан на одном из принтеров канала «Интер». Судя по стилистике текста - это сценарий программы «Послезавтра»1-го ноября. В нем - победа Януковича, раскладка голосов по регионам, синхроны Мороза и Симоненко...

Этот документ был распечатан на одном из принтеров телеканала "Интер". Судя по стилистике текста - это сценарий программы "Послезавтра" на вечер 1-го ноября. В нем - победа Януковича, раскладка голосов по регионам, синхроны Мороза и Симоненко…

Фактически, власть уже окончательно определилась, что выборов не будет. Януковича просто объявят победителем. Приводимый ниже сценарий - тому подтверждение. Рискнем предположить, что аналогичные "сценарии" подготовлены на всех провластных телеканалах. В нашем случае утечка произошла с канала "Интер", и, повторимся, судя по тексту, это - сценарий понедельничной программы "Послезавтра". Теперь все наши читатели смогут ознакомиться с тем, как ЯНУКОВИЧА БУДУТ ОБЪЯВЛЯТЬ ПРЕЗИДЕНТОМ.

От редакции "ОБОЗРЕВАТЕЛЯ": уверены, что "ИНТЕР" поторопился. Заготовленные вчера и сегодня программы о "победе" Януковича завтра придется переписывать. А о ПОСЛЕЗАВТРА всем слугам режима уже пора призадуматься. Итак…

"Другий тур
Вибори в Україні відбулися. Як і прогнозували соціологи, до другого туру вийшли Віктор Янукович та Віктор Ющенко. Справдилися и інші прогнози - голоси обох учасників другого туру виявилися чітко розподіленими за регіонами: Схід та Південь - за Януковича, Захід - за Ющенка. Це навряд чи нормально явище. Майбутньому президентові доведеться шукати політичні шляхи консолідації країни. Тим не менше, більша кількість східняків і південців порівняно з західняками забезпечила перевагу у першому турі Віктора Януковича.
Отже, перший тур скінчився. Як оголосив голова ЦВК С.Ківалов, вибори відбулися, порушення законодавства, які мали місце під час голосування, суттєво на перебіг виборів на їх результати не вплинули. Кінцевий підрахунок скоригує хіба що десяті частки відсотків. Отже, пристрасті, які старанно розпалювали прибічники Ющенка, незабаром ущухнуть, люди повернуться з майдану Лесі Українки до своїх домівок, міліціонери повернуться до виконання своїх прямих обов"язків - ловитимуть злочинців. А виборчі штаби почнуть планування і підготовку до вирішальних баталій
другого туру.

Якими будуть наступні три тижні? До яких нових прийомів та методів вдадуться штаби двох кандидатів? Як поводитимуть себе лузери першого туру, ті, хто не спромігся потрапити на вирішальний герць. Спробуємо змоделювати ближче майбутнє.

Досі штаб Ющенка проводив радикальну кампанію, яка частенько переступала межі фолу. Запам"яталися і націоналістичні заклики Тягнибока та Ющенкового брата Петра. I побиття водіїв та міліціонерів. I вибухівка в офісах "Пори". I огидна бійка у ЦВК, учинена депутатами "НУ". Така тактика, як продемонстрував перший тур, особливих дивідендів Ющенкові не принесла.
Тому і експертів, і широку громадськість цікавить питання, чи буде штаб В.Ющенка ще більше радикалізувати кампанію? Або ж переведе її в інше русло - русло позитивних програмових заяв та політичних домовленостей. У будь-якому випадку "НУ" говоритиме про фальсифікацію виборів, який би розрив між кандидатами не стався. Як пояснював один із штабістів Ющенка, скасовувати протести пізно, за все заплачено.
Загалом перед штабом Ющенка, немов перед там казковим Іванком, відкривається три шляхи.
1) Авантюрний - починати революцію, про яку давно мріє Юлія Тимошенко. Умовно кажучи, революцію "опалих каштанів". Зрозуміло, тоді активно підключаються не лише західні спостерігачі і преса, а й дипломати, спецслужби, благодійно-аналітичні фонди, республіканські й демократичні інститути тощо. У суспільстві нагнітається істерія, організуються провокації, обстановка дестабілізується до краю. Влада вживає належних заходів - з усіма наслідками. Хочеться думати, що з цим сценарієм ми не вгадаємо.
2) Позитивний сценарій. Ющенко їздить по ще не об"їжджених регіонах, розповідає про той надзвичайний добробут, який настане для українців після його обрання і прийняття чарівних указів. Усе це транслюється через мережу підконтрольних його штабу ЗМІ. Паралельно ведуться активні переговори з метою залучення прибічників Мороза і, можливо, навіть Симоненка. Сан Саничу і Петру Миколайовичу обіцяють виконати всі їхні політичні забаганки у межах розумного. Аби не хитнулися до Януковича. Іде суто політична боротьба, яка не ускладнюється екстремістськими проявами та заворушеннями. Електорат не завойовують, а переконують.

3) Цей сценарій можна назвати гібридним. В.Ющенко також веде переговори з Симоненком та Морозом, але з іншою метою - умовити їх спільно заявляти про фальсифікацію виборів владою. Розпочинається кампанія проти влади, де немає грубощів, а є демонстрація єдності опозиції, згуртованої навколо Ющенка. Маніфестації цього разу проходять під жовтогарячими і червоними прапорами, без димових шашок, побиття вікон ЦВК і міліціонерів. Варіант виглядає сприятливим для Ющенка, але надто малоймовірним. Усі спроби опозиціонерів знайти хоч якесь політичне порозуміння останнім часом закінчувалися повною невдачею.

Що ж до Януковича, то він витиснув максимум можливого з ролі успішного прем"ер-міністра. Навряд чи продовження цієї лінії принесе йому успіх. Можна передбачити перехід від економічних меседжів до політичних. Перші ознаки з"явилися вже наприкінці кампанії перед першим туром голосування: підняття проблеми подвійного громадянства та підвищення статусу російської мови. Які у нього ще залишилися політичні козирі? Невдовзі побачимо.

У штабу Януковича є два основних варіанти тактики кампанії перед другим туром.
1) Звичайно, найпростіше заявити, що опозиція порушила всі мислимі й немислимі правила політичної гри і просто роздушити її за організацію масових заворушень та інші гріхи всією потугою силового апарату. Взяти та й позаарештовувати всіх заколотників та "революціонерів". Але тоді гудітиме вся світова преса, виникне порівняння з "білоруським сценарієм", можлива повна міжнародна ізоляція. Тому ймовірність такого повороту подій практично дорівнює нулю.

2) Другий варіант, позитивний. Янукович всі зусилля спрямовує на політичні моменти кампанії. Він здійснить поїздки регіонами України - вони стануть цільовими, суто виборчими. Мають проводитися зустрічі з мерами та губернаторами, місцевими представниками адміністрацій. Янукович має виступати як людина, яка ось-ось стане президентом. Можна очікувати розгортання перспектив перед регіональними елітами щодо підвищення ролі регіонів у новій системі політичного устрою України.
А перед Морозом та Симоненком буде окреслено перспективу прийняття політреформи. Цілком можливо, що Янукович офіційно підпише відповідне зобов"язання. Цей політичний пункт дуже важливий для Мороза і Симоненка. Цілком можливо, що їм обіцятиме те саме і Ющенко. Але останньому в цьому плані вірити важче. НУ відмовлялася голосувати за конституційну реформу і бере з нею тайм-аут до 2006 року.
Між тим, позиції Мороза та Симоненка, зважаючи на величину відриву Януковича від Ющенка, має надзвичайно велике значення. Тому ми вирішили поставити їм запитання: За кого закличуть вони голосувати свій електорат?
(синхрони Мороза і Симоненка) ,

Ще одним гострим питанням в період між першим та другим туром стане поява перебіжчиків з одно табору в інший, і - навпаки. Напередодні першого туру в чейнджі брали участь Олександр 3інченко (пішов до команди Ющенка) та Тарас Чорновіл (перейшов до Януковича). Можна передбачити, що до "НУ" перебіжать О.Волков та Деркачі. У зворотному напрямку покрокують, особливо у разі радикалізації кампанії Ющенка, помірковані бізнесмени - Юрій Єхануров, Микола Мартиненко, Олександр Слободян. Вони розуміють, що радикалізацію "Нашою Україною" кампанії може призвести до значних втрат їхнього бізнесу.
Цікаве питання: кого будуть підтримувати у другому турі "технічні кандидати". Хоча багато голосів вони кандидатам не дадуть, але... Цікавою власне є кількість самих екс-кандидатів. Вона буде знаковою і символічною.
Колода
Лежать два тузи: помаранчевий - бубновий Ющенко і малиново-синій - червовий Янукович.
Рука круп"є починає розкидати до цих двох тузів "взятки" - карти з фото кандидата у президенти. Отже, за абеткою:

Базилюк - підтримає Януковича. Хоча навіть якщо він просто промовчить - його російськозорієнтований електорат все одно підтримає Віктора Федоровича (карта летить до туза Януковича).
Бойко - підтримає Ющенка. Ющенко відхрещуватиметься від цієї підтримки, тим більше, що нащоналістичний електорат Бойка все одно підтримає Віктора Андрійовича, але ж поміркований відвернеться (карта летить до туза Ющенка).
Бродський - гучно виступить на підтримку Ющенка. Проте навряд чи строкатий електорат Михайла Юрійовича згодиться повністю підтримати Віктора Андрійовича, якому сам Бродський не один рік ліпив ярлик націоналіста. Фраза " Ваші бандерівці з СС "Галичина" вішали моїх рідних в Бабиному Яру!!!", кинута Бродським в обличчя одному з нинішніх членів фракції "Наша Україна", певний час була крилатою в тусовці. Так що його електорат розділиться між двома Вікторами, питання лише - в якій пропорції (рука круп"є рве карту навпіл і кидає по половинці до обох тузів.) ЮЩЕНКО
Вітренко - формально не підтримає нікого, а говоритиме щось таке про дві олігархічні команди. Проте її ностальгуючий за СРСР електорат повністю перейде до Януковича, який гарантує тісніші зв"язки з колишніми республіками Союзу, і в першу чергу - з Росією. (карта летить до туза Януковича)
Волга - швидше за все підтримає Ющенка. Навіть якщо він цього не зробить, призомбований електорат лідера "Громадського контролю" перекинеться до цього кандидата, який зараз найголосніше кричить про "боротьбу з мафією", забуваючи про своє власне оточення (карта летить до туза Ющенка). ЯНУКОВИЧ
Грабар - давній симпатик Тимошенко і технічний кандидат Ющенка, кого ж його ще підтримувати? (карта летить до туза Ющенка).
Душин - вважається політиком з орбіти Віктора Пінчука, який неодноразово "пристрілювався" до ліберального електорату (згадайте "Озиме покоління", одним з учасників якого були ліберал-демократи Душина). Враховуючи нинішній політичний вибір Віктора Михайловича, Душин підтримає Януковича (карта летить до туза Януковича).

Збітнєв - після зливи антиющенківських роликів він як чесна людина просто зобов"язаний підтримати Януковича. Проте Юрій Іванович, який грає у президентські вибори, що називається "на свої", може зробити неочікуваний хід з прицілом на парламентську кампанію - 2006 (карта летить спочатку до туза Ющенка, робить хитрий пірует і в результаті летить до туза Януковича).

Кінах - незважаючи на "пропозиційну" риторику і глибоку образу на свого попередника на прем"єрському посту, чітко позиціонував себе як технічний кандидат Ющенка. Очевидно, образа на прем"єра-наступника виявилася сильнішою. Проте виборці Кінаха, зосереджені в основному на індустріальному Півдні, навряд чи підтримають Ющенка через його націоналістичне оточення (карта летить до туза Януковича).
Козак - повторюється історія з Бойком з однією поправкою: за свою підтримку він стовідсотково вимагатиме від Ющенка пообіцяти, що його дружина невдовзі отримає українське громадянство (карта летить до туза Ющенка).
Комісаренко - колишній соратник Юлії Тимошенко по Фронту національного порятунку. Правда, сама Тимошенко і її колеги по блоку -однопартійці Комісаренка з УРП "Собор" - відхрещуються від Сергія Васильовича. Проте слід очікувати від академіка по-науковому вишуканих заяв на підтримку кандидата, кампанію якого провадить Юлія Володимирівна (карта летить до туза Ющенка).
Корчинський - підтримати Ющенка не може за визначенням: "сірий бухгалтер" і "американський підкаблучник" - це чи найневинніші епітети, якими Корчинський щедро нагороджує Віктора Андрійовича. Швидше за все, підтримає Януковича, проте вимагатиме вад нього спускання шкур з бюрократів перетворити з мовного звороту на регулярну публічну акцію (карта летить до туза Януковича). НИКУДА
Кривобоков - технічний кандидат Януковича, про що сам відверто заявляє у своїй телевізійній рекламі (карта летить до туза Януковича).
Омельченко - підтримає (подивитесь по інтерв"ю). Проте тут виникає та ж ситуація, що і у Кінаха: з одного боку, електорат ООО національно свідомий, тому частина його підтримає Ющенка. 3 іншого боку, виборці підтримують ООО як мера, тобто представника влади - тому інша частина його виборців проголосує за Януковича (рука круп"є рве карту навпіл і кидає по половинці до обох тузів).

Нечипорук - очевидно, складе компанію антисемітам Кендзьору, Червонію і Тягни боку і підтримає Ющенка. От чи зрадіє останній цій підтримці? (карта летить до туза Ющенка).

Ржавський - згадає своє донбаське походження, "Єдину родину" - і підтримає Януковича (карта летить до туза Януковича).
Рогожинський - технічний кандидат Омельченка (дійсно, який же "крутий" кандидат без своїх технічних). Тому точку його зору визначатиме Сан Санич, який швидше за все рекомендує підтримати свого давнього друга Ющенка, щоб той не ображався (карта летить до туза Ющенка).
Черновецький - технічний кандидат Ющенка з прицілом на власну парламентську виборчу кампанію у 2006 році. Звичайно, прихильники деяких нетрадиційних церков та співробітники власного банку, швидше за все, прислухаються до закликів свого патрона проголосувати за Ющенка. Але чи додасть це Віктору Андрійовичу ще якісь голоси - сумнівно. Тим паче, що Сандей Аделаджа не е громадянином України (карта летить до туза Ющенка).
Черновіл - швидше за все підтримає Януковича. По-перше, це хороший спосіб помиритися з братом, який зараз перебуває в команді прем"єра і з яким Андрій розсварився під час акції "Україна без Кучми". А по-друге, президент Янукович значно вигідніший родині Чорноволів, ніж президент Ющенко - адже за давньою звичкою "свідомих українців", ті першими починають бити своїх (карта летить до туза Януковича). ЮЩЕНКО
Яковенко - підтримає Януковича. Ну дійсно, хіба може комуніст, робітник і селянин в одній особі підтримати націоналіста, банкіра і друга олігархів?
Отже, що на виході? В загальному рахунку Януковича підтримали 11 кандидатів; Ющенка - 9.
Але що б там не говорив Гегель, кількість не завжди переходить у якість. Тому насправді все буде залежати вад переговорів Ющенка і Януковича з Морозом і Симоненком. Що з цього вийде - побачимо найближчими днями.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1099180417.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua